Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ostnicę kiedy przycinasz?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Florku, nie podziękowałam za dalie ;:196
Są super.
W sobotę jak tylko pogoda pozwoli zacznę sadzenie.

Ostnicę już przycięłam. Po raz pierwszy od wielu lat. Do tej pory bałam się tego robić. Tylko wyczesywałam.
W tym roku chciałam żeby ładnie wyglądała od początku i chyba się pospieszyłam.
Chociaż widzę, że niektóre kępki już puszczają nowe źdźbła. Ale wiele jest martwych. Nie wiem, czy przez moje cięcie, czy przez zimę
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Znowu dawno nie pokazywałam wiosennego ogrodu.
Niestety zajęta pracami ogrodowymi nie miałam czasu na zrobienie nowych zdjęć. Przegapiłam przez to kwitnienie wielu roślin tj jak cebulic, Puszkinii, przylaszczek. Chyba, że przetrwają do kolejnej chwili bez deszczu. Pada u mnie od wczoraj. Dobrze, bo rozrzuciłam nawóz na trawnik i rabaty.

Krokusy już całkiem przekwitły
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2596
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Przeurocze te twoje wiosenne kwitnienia :D Szkoda że przegapiłaś je sfotografować ale tak to jest jak sie złapie 1-szy wiosenny "wiatr w żagle" i robota pochłonie cały czas... Jakże ja czekam na te chwilę ale u mnie to daleeekoo do tego jeszcze
Jeżeli tak dalej pójdzie (zima i snieg) to nie wiele będzie sie działo u mnie w tym sezonie chyba.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Niech pada, niech pada. Wkurzające to jest, bo robić w ogrodzie się nie da, ale u mnie to już zaczynało być sucho, bo to co tam kiedyś z nieba spadło, szybko wciągnęły drzewa i dla reszty nie wystarczyło.
Ja na razie nawiozłam tylko kwasoluby. Po deszczu wezmę się za pozostałe roslinki.
Twoje przylaszczki cudne ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Iga, ja łapałam każdą chwilę, żeby ogarnąć ogród. Czasem padałam na twarz, bo chciałam jak najwięcej zrobić
Pogoda u mnie może trochę lepsza niż u Ciebie, ale pada deszcz, więc też nic zrobić nie można.

Wandziu, ja wiem, że woda jest potrzebna. Tylko, że w tym roku dni ze słońcem była tak mało, a ja działam na baterie słoneczne.
Dlatego niech deszcz będzie ale przeplatanym słoneczkiem. A jak oglądałam prognozy to do końca kwietnia taka pochmurna pogoda.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu niestety lepsza kondycja znowu się cofnie, bo od trzech dni mam zimę ;:oj Ty pewnie nie masz aż takiej paskudnej aury ale na pewno jest zimno i nieprzyjemnie. Zdjęcia trzeba robić na bieżąco, bo nie dość że są raz pod śniegiem a raz w słońcu to jeszcze jednak szybko przekwitają :wink:
Ładne kępki krokusów ;:333 wrzosiec kwitnie i śliczny biały ciemiernik ;:215
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ja pochwalam przylaszczki ,ciemiernik, wrzośćca, miłe oku obrazki! ;:63 ;:63 ;:63
Tylko ta aura wciąż płata nam figla ... :roll:

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16581
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, sporo masz wiosennych drobnocebulowych i wszystkie pięknie zdobiły, a niektóre zapewne jeszcze zdobią ogród. ;:215 ;:138 ;:138
Moje krokusy też już odpoczywają, ;:108 ani jeden kwiatek dzisiaj mnie już nie przywitał. Mimo wszystko nie jest najgorzej, bo zawsze coś kwitnie i w sumie ogólne spojrzenie na działkę daje dużo przyjemności. ;:303 U mnie szczególnie dużo pierwiosnków i w sumie to one teraz są najbardziej widoczne z daleka.
Dzisiaj rano ręce marzły, a po powrocie do domu zaświeciło słońce. Gdzie tu sprawiedliwość? ;:306

Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:3 ;:3 i życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Strasznie dawno mnie nie było.
Po pierwsze znowu w pracy wariatkowo pracuję czasem po 12 godzin, po drugie niestety nie miałam przez jakiś czas internetu.
Ostatnio wszystkie urządzenia po kolei odmawiają posłuszeństwa.
Biednemu i wiatr w oczy. W przenośni i dosłownie. Pogoda fatalna. Nie dosyć, że mało ładnych dni do pracy, to jeszcze musze łapać każdą taką chwilę ze względu na pracę zawodową.
Całe szczęście internet powrócił, a w pracy mam nadzieję, ze troszeczkę się uspokoiło.
Co nie zmienia faktu, że jestem straszliwie zmęczona.
Dlatego postanowiłam, że niech się wali, niech się pali, ale na czwartek i piątek biorę urlop.
Może pogoda choć trochę pozwoli na pracę w ogrodzie.
A pracy jest co niemiara. pamiętacie jak się cieszyłam, że mam posprzątane?
Jak siedzę w domu, to jakoś tych prac nie widzę. Jak tylko wyjdę do ogrodu, nie wiem w co ręce włożyć. Co i rusz jakieś nowe zajęcia pchają się na tapetę. Dopiero co skończyłam przycinanie róż. Powinnam wykopać wszystko co zmarniało przez zime. Potem powsadzać to co kupiłam w ich miejsce. Poprzesadzać to i owo. Nie mówię już o koszeniu, bo trawa rośnie jak głupia.
Tylko, żeby ta pogoda była ładniejsza :roll:

Marysiu, pogoda była znośna do połowy zeszłego tygodnia. Ale nawet jakby była lepsze, to i tak bym nie pracowała, bo wracałam późno do domu.
Nawet nie miałam siły wyjśc do ogrodu na zwiedzanie. Padałam.

Maryniu, jak już wcześniej pisałam na razie nawet jakby aura była lepsza nie miałabym czasu. Ale zawsze to przyjemniej się funkcjonuje w cieplejszych temperaturach.
No i szkoda roślinek. Większość moich hortensji ogrodowych przemarzło. Fakt, że to były młode rośliny i nie miały pewnie szans przy gruncie na kwiaty. Nie mogę się dochować takich dużych egzemplarzy.

Lucynko, ja prymulek mam mało. Musze chyba postarać się o więcej. Jednak one u mnie niezbyt dobrze się czują. Tak samo jak sasanki. Nie umiem im dogodzić. Mam je tylko jeden sezon a potem giną. U moich sąsiadek jest ich za to pełno, bo nawet się sieją.
Oglądałam prognozy długoterminowe i maj nie zapowiada się imponująco. :roll:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, kolorowo, wiosennie jest u Ciebie i piękne masz ciemierniki ;:215 ;:215 Obcinasz im liście?
Napisz, proszę jak to jest u Ciebie z trawami? Chodzi mi o to czy już powypuszczały nowe kłosy, czy nadal stoją w miejscu? Martwię się o swoje, bo z sześciu sztuk posadzonych jesienią, tylko u jednej coś nieśmiało się zazieleniło :roll: Czyżby wymarzły? Czy może ze względu na panujące zimno mają jeszcze czas?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16581
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, nie te, to inne - masz tyle piękności w ogrodzie, że nawet nie daje się zauważyć braku czy niedostatku np. pierwiosnków. :lol:
Sasanki i u mnie niechętnie się zadomawiają, tylko fioletowe mają się dobrze, inne po sezonie giną i tyle z nich pociechy. ;:222 Zresztą podobnie rzecz się ma z narcyzami czy tulipanami, ale te zapewne gryzoniom bardzo smakują. ;:306 Jedynie krokusy, pierwiosnki i szafirki spośród wiosennych mają się dobrze. ;:108

Pogoda jaka jest, każdy widzi i jedyne, co mnie dzisiaj cieszy, to przewaga słońca i wiatr, bo moja działka już wczoraj z rana tonęła w błocie. Tylko dlaczego ciągle tak zimno?! ;:oj

Trzymaj się, Kochana i nie poddawaj, jeszcze będzie ciepło. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Dorotko, wiosną liście ciemierników nie wyglądają za dobrze, dlatego je wycinam. Szczególnie, że to kwiaty sa główna atrakcją.
Uwielbiam ciemierniki i sadze ich coraz więcej. Nie koniecznie inne odmiany. Uwielbiam te zwykłe najprostsze białe. I te bardzo ładnie się sieją.
Rozsadzam gdzie się da. A najlepsze jest to, że mogą kwitnąć od jesienie do późnej wiosny.
Trawy w tym roku miały ciężko. Tak samo jak u Ciebie część jeszcze nie daje znaku życia. Najgorzej wyglądają rozplenice.
Nie wiem, czy dlatego, że je za wcześnie przycięłam, czy dlatego, że zima była taka jak była. Ale jeszcze nie tracę nadziei.

Lucynko, najgorzej, że chciałoby się mieć wszystko ;:173
Te pierwiosnki, które dostałam od Ciebie radzą sobie bardzo dobrze. Nawet jednego podzieliłam, co uważam za sukces.
Ale wiadomo, że jak coś nie chce rosnąć na siłę nie będę sadziła. Kilka prób wystarczy.
Pogoda była wczoraj najgorsza jaką pamiętam w maju.
Tak zimno, deszczowo, wietrznie to chyba jeszcze nie było.
Nawet jak przychodziły przymrozki na ogrodników nie odczuwałam tego tak jak wczoraj. Dołująca pogoda.
Dlatego mam nadzieję, że to był ostatni taki dzień. Teraz już będzie cieplej.
Musimy się trzymać, wspierać.
A nie ma nic lepszego jak miłe odwiedziny i cudownych ogrodach



Jak to Lucynka napisała, pogoda jaka jest każdy widzi. Nie będę komentowała, bo mi się brzydkie słowa cisną na usta.
Dlatego zostawiam tylko kilka zdjęć


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”