Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
Locutus
 Tytuł: Re: Zielone pokoje na rozgniewanej planecie,cz.9
PostNapisane: 10 paź 2020, o 09:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
No właśnie rozwala mnie to, że nie sposób powiedzieć jakie rozwiązania są skuteczne. Francuzi wprowadzili wiosną areszt domowy dla wszystkich na osiem tygodni, potem jeszcze przez kolejne cztery były ograniczenia swobody przemieszczania się, szkoły były zamknięte od marca do czerwca (w czerwcu część z nich otwarto na jakieś dwa tygodnie, nie bardzo wiadomo po co), teraz maseczki wszędzie dla wszystkich i ponowne zamykanie knajp, sal sportowych, siłowni etc. w wielu dużych miastach. Szwedzi z kolei podeszli do sprawy na luzie, owszem, zakazali zgromadzeń powyżej pięćdziesięciu osób, wprowadzili protokoły bezpieczeństwa dla knajp i restauracji, pozwolili na pozostanie w domu w wypadku złego samopoczucia do trzech tygodni bez zwolnienia lekarskiego czy poprosili pracodawców o umożliwienie telepracy (i telepraca jest masowo stosowana), ale niewiele rzeczy naprawdę zamknęli (parki rozrywki, trochę atrakcji turystycznych, licea i uniwersytety), no i masek ciągle nie trzeba tam nosić nigdzie, nawet w komunikacji miejskiej czy w sklepach. A tymczasem oba kraje mają do tej pory bardzo zbliżoną śmiertelność w przeliczeniu na milion mieszkańców (Szwedzi nieco wyższą, ale ciągle niższą niż np. Hiszpanie czy Włosi), zaś w obecnej fazie pandemii Szwecja zdaje się radzić sobie wybitnie lepiej niż Francja… Francuzi mają już 22 pacjentów pod respiratorem na milion mieszkańców, Szwedzi jedynie 3…

I bądź tu, człowieku, mądry.

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Siła życia fiołka po prostu rozwaliła mi system. Absolutnie niesamowita roślinka.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Margo2
PostNapisane: 23 paź 2020, o 22:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Czytam o tej ćmie i coraz bardziej mnie to przeraża, bo też mam kilka sporych bukszpanów
Koniecznie muszę kupić pułapki wiosną. Na wszelki wypadek.

Tamaryszek
PostNapisane: 27 paź 2020, o 00:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Część wojowniczko! U mnie ćma żarła bukszpany od góry, takie mam wrażenie. Wyzbierałam jej dużo do słoików, były opryski i pułapki feromonowe (niewiele się złapało). Wojnę prowadziłam rok temu, w tym roku znalazłam tylko pojedyncze egzemplarze lich. Może dlatego, że rok temu u wszystkich sąsiadów pożarły wszystkie krzewy, ja im dołożyłam i przeniosły się gdzie indziej.
Życzę zwycięstwa! (Napisałam u siebie artykuł o ćmie).

Lisica
PostNapisane: 22 lis 2020, o 00:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jagi,

Widoki zeżartych bukszpanów są wstrząsające, podobnie jak "potriasajuszcze" jest tempo Twojego pojawiania się w wątku :twisted: :twisted: .
Wybacz małą złośliwość, ale chciałoby się poczytać Twoje komentarze, zobaczyć Zielone pokoje, posłuchać, co u kotów...
Powiedziałaś, że "refleksje na koniec sezonu zostawiasz na czas listopadowej pluchy". To chyba już pora...??

Zanim doczekamy się Twojej obecności, przedstawię schyłek sezonu na Kaszubach, gdzie jesień powoli zaczęła przeplatać się z zimą. Sama jesień była piękna, ale krótka, bo kolorowe liście szybko obleciały i oszałamiającego spektaklu nie było.

Obrazek

Spektakl natomiast pojawił się w piątek, gdy widok za oknem wbił mnie w ziemię i wprawił w zachwyt ;:oj ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niewiele osób podziela mój zachwyt zimą i śniegiem, ale ogród "na biało" jawi mi się jako niezwykle piękny.

Sezon ogrodniczy dobiegł końca, czas obmyślać nowe plany, przeróbki, zakupy... To jedna z niewielu rzeczy, których jeszcze nam nie zabrali :evil:.
Moim sztandarowym planem na przyszły sezon jest Ambrowiec Amerykański, dla którego już wymyśliłam godne miejsce.
A Twoje sztandarowe pomysły, w jakim pójdą kierunku?

Na pożegnanie sezonu tradycyjnie urządzam różane żniwa. Ścinam wszystkie rozy jak leci, co do jednej. W tym roku nie było przepychu, ale coś tam się uzbierało.

Obrazek

PEPSI
PostNapisane: 22 lis 2020, o 09:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Podzielę Twój zachwyt białym ogrodem Lisico :lol: Ogród przykryty białą kołderką wydaje się taki spokojny, czysty i elegancki ;:108

Margo2
PostNapisane: 26 lis 2020, o 23:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja też podzielam te zachwyty.
Marzy mi się prawdziwa zima. Oczywiście tylko przez miesiąc, ale jednak. ;:173
Wszystko powinno iść tak jak to kiedyś w naturze bywało.

wanda7
PostNapisane: 28 lis 2020, o 10:50 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Widok rzeczywiście bajkowy, dawno takiego nie doświadczyłam. U nas zaledwie raz był mały szronik na dachach.
A Twoje róże Lisico są przepiękne, wszystkie w tej samej delikatnej tonacji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 194 ]  Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 160 gości