Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  
Autor Wiadomość
plocczanka
 Tytuł: Re: Moja działeczka ROD zielony domek
PostNapisane: 15 cze 2019, o 22:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alu, ależ masz pięknie wypielęgnowaną działeczkę! ;:138 ;:138
Pięknie kwitną piwonie i różyczki ;:333 , podziwiam wspaniałą kolekcję irysów ;:215 i najważniejsze: jednak Kwiatuszek na dwóch nóżkach króluje wśród rabatek. ;:23

Zobacz profil Wyślij e-mail      

iwona0042
PostNapisane: 16 cze 2019, o 11:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pięknie Alu u Ciebie, Kwiatuszek na dwóch nóżkach wspaniale babci pomaga ;:138 , Alu gdzie kupiłaś takie fajne czapeczki do ogórków/ roślin?

Alicja125
PostNapisane: 17 cze 2019, o 22:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam cieplutko :wit
Dzień za dniem leci i mamy już nie długo kalendarzowe lato. wszystko byłoby fajnie gdyby nie te paskudne komary jestem cała pogryziona i działki unikam po godzinie 19. U mnie zaczynają kwitnąć liliowce i kończą piwonie to ostatnie w tym roku jaka dopiero zakwitła

Obrazek

Chciałam tez wam się pochwalić mam na działce sikorki w tej budce co kupiliśmy na wiosnę miło było patrzeć jak sikoreczka karmiła swoje małe. Pod tym drzewem mam swój kącik wypoczynku leżę sobie na hamaku i odpoczywałam.

Obrazek

to kącik wypoczynku w cieniu pod drzewkiem :) w końcu tez się należy wypoczynek.

Obrazek

w ten weekend zabieram się za czereśnie czekam tylko na drylownice i do roboty.

Obrazek

to kilka zdjęć zrobionych wczoraj
papryka

Obrazek

Pomidor hlebosolnye

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze lilie w tym roku

Obrazek

Obrazek

Iwonko witaj serdecznie ja te czapeczki kupiłam na alegroo wszystko kupuje u niego ma nie drogo i fajny ciekawy asortyment.
Pozdrawiam :)

Lucynko dziękuję pozdrawiam. ;:196

iwona0042
PostNapisane: 19 cze 2019, o 20:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
U kogo Alu, możesz podać namiary?, śliczna róża i gożdziczki super ;:215 , no a kącik, ach poleżeć na hamaku, bajka ;:215

maniolek
PostNapisane: 20 cze 2019, o 11:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Alicjo jak wspaniale masz domowników w swojej budce, też bym tak chciał, moja wisi nie zamieszkana hihi. Ogród pięknie kwitnie róże, goździki niesamowite no i pierwsze lilie. Czereśnie czerwoniutkie będzie co robić, a na takim hamaczku sam bym poleżał :)

plocczanka
PostNapisane: 23 cze 2019, o 20:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alu, wpisuję się, byś wiedziała, że nie przeszłam obok, że wstąpiłam do Twego ogródka ;:65 , ale niestety żadne zdjęcie mi się pokazać nie zechciało. ;:223 Za tydzień pewnie już dadzą się obejrzeć. ;:108
Życzę Ci dobrego tygodnia i do miłego. ;:196

Alicja125
PostNapisane: 24 cze 2019, o 00:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witajcie kochani :wit
U mnie czas zbiorów rozpoczęty czereśnie zerwane, zaprawione, kompociki porobione teraz czas na agresty bo widzę, że zaczynają być miękkie.
U mnie upały i przelotne burze wszystko rośnie i oby tak dalej. Od wtorku zapowiadają jeszcze cieplej upały, że ho ho wiec znikam na działkę bo w domu to na pewno nie dam rady. Mieszkam na ostatnim pietrze gorąco w domu, że wytrzymać się nie da, a na działce w cieniu pod czereśnia z zimnym napojem w ręku super. Pisałam wam ostatnio, że ostatnie irysy mi zakwitły, a to nie prawda zaskoczona byłam jak zobaczyłam że jeden jeszcze zakwitł, a kolejny ma pąki. Trochu tego posadziłam i pogubiłam się gdzie co jest, ale juz sie odnalazłam.
Iris Louisiana Black Gamecock

Obrazek

ponadto ładnie kwitną liliowce co mnie cieszy bo robi się ładnie i kolorowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to tylko kilka liliowców reszta w pąkach niektóre zakwitną mi po raz pierwszy juz sie nie mogę doczekać.
W tym roku po raz pierwszy posiałam i posadziłam arbuzy żółty i czerwony z odmian Janosik i Rosario muszę wam powiedzieć, że nie liczyłam nawet na kwiaty a dziś zobaczyłam, że mają malutkie arbuziki :heja bardzo ciekawa jestem czy urosną.

Obrazek

To jeszcze kilka innych kwiatów małe i niepozorne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to moja papryka zabrakło miejsca w warzywniaku posadziłam do doniczek i rośnie w dodatku lepiej niż w gruncie i sie nie zmarnuje.

Obrazek

Obrazek

Witaj Lucynko tak to nie raz bywa i nie mamy na to żadnego wpływu zapraszam Cię zawsze w wolnej chwili przesyłam ;:3 ;:196
Mariuszu witaj u mnie na dwóch drzewach się osiedliły ćwierkają aż miło myślę na wiosnę znów chcę wymienić stare domki na nowe żeby miały lepiej. Hamaczek za bardzo przyciąga i staje się leniwa oj tak a czasami trzeba trochu porobić.
Iwonko dziękuje pozdrawiam ;:196

Kończę i uciekam do łóżeczka jutro zaraz rano przyjeżdża wnusia córcia ma sporo spraw do załatwienia trzeba pomóc. Przesyłam wszystkim pozdrowienia Życze miłego tygodnia i przyjemnej pracy.

Alicja125
PostNapisane: 5 lip 2019, o 00:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam was serdecznie. Dawno mnie tu nie było, ale do was zaglądam nie zapomniałam i widzę te wasze piękne lato na działce i w ogrodzie. U mnie na działce choć rośnie wszystko mam małe ogóreczki, rośnie arbuzik, cukinia dynia i pomidorki też są tak duże, że zaś musiałam je podwiązywać to dopadła mnie zmora z jaką muszę się zmierzyć. Jak już pisałam wcześniej wymieniają prąd na działkach i w końcu doszli do mnie ;:145 no cóż trzeba kopać. Działki zryte jakby wężoidy ( to takie zwierze z filmu może ktoś oglądał) go dopadły. Fajnie dziś wyglądało na działkach bo jak nigdy do tez pory byli wszyscy, każdy na swojej działce i każdy kopał u siebie. Temat na działce był jeden kopanie: komu dali mało kabla, komu w złym miejscu założyli kabel, czym przykrywają, na ile kopią i takie tam więcej gadania niż roboty, ale miło było pogadać. Jeśli chodzi o mnie to latałam dzisiaj z kablem po całej działce i mierzyłam jak kopać by starczyło kabla niestety jakbym nie dała to i tak będzie za mało. Nie mogłam go założyć i zasypać muszę czekać na inny kabel. Dzwoniłam do elektryka przyszedł pomierzył i jutro przyniesie mam nadzieje, że dotrzyma słowa bo chcę dać kabel i zasypać dziury oraz wsadzić wykopane kwiaty. Straty też są małe drzewko musiałam wykopać nie dałam rady go obejść no, ale lepiej poświęcić drzewko niź tuje na całej długości działki.

Dojście do działki tragiczne
Obrazek

Obrazek

to nowa skrzynka na bezpieczniki zanajduje sie na chodniku

Obrazek

To chodnik koło mojej działki

Obrazek

To już moja działka trawnik pierwsza klasa nikt takiego nie ma hahaha

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jeszcze nie koniec jutro ciąg dalszy kopania. Na drodze stanęła piwonia będzie wykopana aż serce boli jak się na to patrzy, ale trzeba.

A to moja hortensja nie znam nazwy bo dostałam ja dwa lata temu od znajomej może ktoś z was ja zna :)

Obrazek

Tak to jest u mnie na działce jest sporo pracy nie wiadomo w co ręce włożyć w dodatku jeszcze rozpoczęte malowanie altany.
Pozdrawiam wszystkich odezwie się u was i u tez jak tylko trochu się odrobię. ;:196

Zuzia111
PostNapisane: 8 lip 2019, o 13:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alu..współczuję wykopów, nie wyobrażam sobie teraz latem tak rozkopanej działki, ale właściwie kiedy takie prace zrobić jak zimą się nie da :wink: . Hortensja..czy to nie będzie anabel , nie jestem pewna ;:224 . Pozdrawiam i życzę szybkiego zakończenia prac związanych z wykopami ;:168

Od wiosny do jesieni w moim raju

plocczanka
PostNapisane: 9 lip 2019, o 20:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
;:oj Alu, wykopki zaiste porządne, współczuję roślinkom, które na tym cierpią i Tobie dodatkowej roboty. ;:168 ;:168
Życząc szybkiego uporania się z niedogodnościami i zasłużonego odpoczynku, pochwalę piękne kwitnienia, a szczególnie ten cudny liliowiec https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9aa298000dd5015f ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

maniolek
PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Alicjo widzę, że u Ciebie wykopy, ja już mam to za sobą, ale myślałem, że tylko u nas tak wszyscy marudzą i są niezadowolenia, ale czytam, że i u Ciebie tak samo, a to za mało kabla, a to za płytko, a to w złym miejscu, oj nasłuchałem się też sporo jak u nas robili.
Ogródek odżyje nie martw się u mnie już na działce praktycznie nie widać, że były wykopy :)

Alicja125
PostNapisane: 11 lip 2019, o 18:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam wszystkich :wit
Coraz bliżej wakacji, a ja nie mogę się odrobić przez ten prąd. Kupiłam peszel więc robota pójdzie do przodu oprócz tego jeszcze remont altany rozgrzebany i zaprawianie. Choć już dwa lata od czasu kiedy mam działkę krzewy dużo nie urosły owoców też za dużo nie ma, ale coś zawsze jest i trzeba z tym zrobić. Zaprawiłam 3 małe słoiczki porzeczki czerwonej podobno dobre do mięsa, agresty mam 5 słoiczków półlitrowych zawsze to coś i czereśni najwięcej bo to duże drzewo zrobiłam kompoty i dżemy dla siebie i dla córki. Jutro i w sobotę myślę jechać i obrywać czarna porzeczkę i wiśnię, a jak się odrobię zostanie tylko biała porzeczka i czekanie na śliwkę węgierkę, brzoskwinie i aronie nie licząc warzywniaka.

Mariuszu to ty tez miałeś z tym prądem współczuje wiem jaki to kłopot zwłaszcza kopanie. :) Pozdrawiam
Lucynko juz nie duzo zostało byle do przodu :) Pozdrawiam
Zuzia może faktycznie to anabel porównałam w necie i mi to pasuje dziękuję. :) Pozdrawiam

Alicja125
PostNapisane: 11 lip 2019, o 23:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Oto kilka zdjęć skrót moich kwitów obecnie kwitnących
Jeżówki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

reszta w pąkach

Obrazek

a to mój skromny warzywniak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

była za gęsto więc trochu usunęłam do chrupania super :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to moje lilie ulubione :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec moje róże

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Foxowa
PostNapisane: 13 lip 2019, o 09:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Nie taki skromny ten warzywniak. Dobrobyt aż kipi. Ekstra marchewka, arbuziki super. Wszystko zielone i zdrowe.
Patrząc na jeżòwki aż się rozmarzyłam... kiedy ja się czegoś takiego dochowam z wysiewów. Gdybyś zbierała nasionka to się uśmiecham i polecam pamięci ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 837 ]  Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: duju, malgosia22, niesobia 1 i 32 gości