Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Ezuniu zaznaczam watek a żeby Cię odwiedzić w wolnej chwili. Pozdrowionka:)
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit

No i przymroziło w nocy. Dobrze, że okna zdążyłam pomyć.
Dziś nie popracowałam w ogrodzie ale za to zdobyłam obornik koński z wyczajonej stajni. :tan
Na dworze miłe słoneczko i w domu też.


To dla Was ;:167

Obrazek



Lucyśko dziękuję za miłe słowa. ;:196 ;:168 A ta biała to właśnie też kupiłam na ryzyko....i tak się cieszę bo naprawdę jest śliczna i dzielnie cały suchy rok przetrwała a teraz kwitnie i przyciąga na siebie wzrok. Oj kochana tej zimy jeszcze będziemy mieć dość. Jednak fajnie posiedzieć w ciepełku i zajadać smakołyki ze spiżarki.
Buziaki i wszystkiego dobrego. ;:167

Gosiu złocień arktyczny już w tej chwili jest nieciekawy. To jest najprawdziwsza chryzantema i do tej chwili pięknie się prezentuje. Mam ją drugą jesień i jestem bardzo zadowolona. Jest naprawdę cudna i taka czysta. :heja
Przed świętem kupiłam przecenioną różową, bardzo śliczną zresztą i od razu posadziłam na ogród. Ciekawa jestem czy przetrwa.
Słyszałam, że Zibi ma fajne te sadzonki ale lepiej żeby nie były jednoroczne. :wink:

Beatko ta chryzantema już drugą zimę będzie zimować. Jest naprawdę piękna a kwitnie późno ku naszej radości.
Niechby się rozrastała bo chętni już czekają. :lol:
A oncidium po czterech latach wreszcie zakwitło.....i to kiedy ;:oj mogę się nacieszyć kwiatami bez wychodzenia z domu. ;:306


Przemek witaj ;:138 i zapraszam ...choć wiem ile tych wolnych chwil mamy. :wink:



Dla Was moi kochani Oncidium...póki kwitnie. ;:4
Zdjęcia nie oddają jego piękna. ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Życzę udanego, miłego i smacznego weekendu.
Odpocznijcie kochani.

;:4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Pięknie rozkwitł storczyk ;:167
Niech długo cieszy takimi kwiatami. ;:215
Wartało czekać tyle czasu na taki widok, ehhhhh. Wiem, że to nie łatwe by się to udało, tym bardziej większe brawa dla Ciebie, Elu ;:303
A ja myślałam, że coś mojemu arktycznemu złocieniowi jest, że tak nagle zmarniał, ale skoro piszesz, że on tak ma o tej porze roku, to ulga.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elżbietko! Piękne chryzantemy! U mnie podobnie jak u Ciebie, dopiero ostatniej nocy przyszedł pierwszy przymrozek.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Oncidium śliczne ;:215 szkoda, że mnie z tymi kwiatami nie po drodze, próbowałam 4 krotnie i wszystko uśmiercałam, a podlewałam wzorcowo.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witajcie w niedzielny słoneczny ale mroźny poranek. ;:4
Dla Was słoneczko z mojej zegrodki. ;:167
Obrazek

Obrazek


Beatko długo czekałam ale warto było. :tan Dałam mu ostatnią szansę. W lecie wylądował na dworze w cieniu altanki i tam aż do września siedział w donicy balkonowej razem z innym storczykiem. Okryłam je korą żeby nie wysychały.
Oncidium ładnie zakwitło ale liście ma sfatygowane przez deszcz, natomiast drugi storczyk wypuszcza korzenie powietrzne a już myślałam, że też padnie.
Tym sposobem uratowałam dwa storczyki i dwie gęby do wykarmienia. ;:306


Obrazek

Florek dzięki. :D Mam nowy nabytek chryzantemę różową kwiat pełny kupiony z przeceny :lol:
To ta...ciekawe czy przetrwa zimę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko u mnie też storczyki marnie idą i prawie wszystkie uśmiercam. W tym roku dwa ostatnie wystawiłam na ogród do głębokiego cienia.
Wyciągnęłam z ciasnych doniczek i ułożyłam w skrzynce balkonowej no i zasypałam korą. Często podlewałam deszczówką i z nawozem też a upały zrobiły swoje....no i udało się. :tan
Liście nieciekawe, potargane przez wiatr i podziurawione przez deszcz ale żyje. ;:138
Nawet nie wiesz jak się cieszę. ;:168
Obrazek


Wszystkiego dobrego życzę wszystkim odwiedzającym, moim miłym gościom. ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elżbietko podziwiam storczyka, bo mnie jak i Dorotce też nie wychodzi ich hodowla. Poza tym powiem szczerze że nie są moim marzeniem. Te Phalaenopsisy je zdewaluowały...jak widzę w każdym markecie to wiem, że sztucznie pędzone ...hodowane i w domu padały ;:131 Ale u kogoś mogę podziwiać szczególnie powodzenie w uprawie ;:333 Trzymam kciuki za nową chryzantemę, ja też zakupiłam tej jesieni ale od pani wykopaną z ogródka blady róż ;:215 Bardzo chciałabym żeby została :D Dzisiejsze -7 załatwiło większość wrażliwców więc już bliżej zimy niż jesieni! Pozdrawiam serdecznie i dobrego tygodnia życzę ;:196 ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elżuniu,storczyk cudowny ,ale jak pięknie chryzantemy przetrwały mrozik ,masz więc kwiatuszki w domku i w ogrodzie ,ogrody powoli zasypiają ,a my odpoczniemy i zaplanujemy zmiany na rok następny :uszy bo jakże by inaczej ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit
Witajcie ...no dziś przymroziło porządnie.
Zrobiłam sobie mały poranny spacerek po ogrodzie a przy okazji wyrzuciłam odpadki na kompost
i co widzę ;:oj kobea już zwiesiła swoje piękne kwiaty.
Koniec ....mróz na dobre zagościł w mojej zegrodce.

Maryśko ja lubię wszystkie kwiatki ale niestety nie można mieć wszystkiego.
Jednak w domu fajnie jak coś kwitnie. A to oncidium ma taki piękny słoneczny kolor. ;:3
Trzymam kciuki za tą wykopaną z ogródka... blady róż też musi być cudowna ;:215
Dziękuję za życzenia ze wzajemnością. ;:168

Martuś dziękuję. Teraz domowe cieszą...to taka namiastka słoneczka, którego na dworze będzie coraz mniej.
Chryzantemki jeszcze żyją ale już ledwie kołyszą się na wietrze.
Dziękuję za życzenia i też ze wzajemnością. ;:168


A co u mnie na dziś:
Pelargonie jeszcze kwitną a juka, która wczasowała się na balkonie też ma całe liście potargane przez deszcz i wiatr.
Na przedwiośniu porobię sadzonki z pelargonii. Mam cztery piękne odmiany od Marysi chinanit. ;:196
Obrazek

Mój domowy busz....często przeglądam i czasami się zdarzy, że coś zakwitnie niespodzianie. :wink:
Obrazek

Miłego tygodnia życzę wszystkim gościom i samych dobrych wiadomości. ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Jaki piękny ten zolciutki storczyk ;:333
I kształt kwiatu bardzo ciekawy.
Inne też ładne. I chryzantemki śliczne. .
Jeszcze trochę to tylko doniczkowe kolor mi i roślinki nas będą pocieszać. :wink:
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

No i przymroziło ,na szczęście jest akcja to można myśleć co by się przydało. ;:14
Storczyk cudo.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elusia ależ masz wielkie słoneczko w domu, a raczej mnóstwo malutkich słoneczek .Brawo dla zielonych łapek .Moje storczyki też zaczęły produkować nowe łodygi kwiatowe pomogły w tym aplikatory które dobrze zadziałały .Nawet maruder zaczął wypuszczać pęd kwiatowy .Tak się cieszę, bo będzie wesoło i kolorowo na parapetach .Kwitną już grudniki, a to dopiero listopad :wink: .Cudne słoneczka masz też w ogródku. U mnie też przymroziło od soboty wczoraj wieczorem były 2 na plusie, a rano dalej minusy do tego spory wiatr hula za oknem brrrrr
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elizabetko jestem chyba pierwszy raz storczyk przecudny ,pięknie zakwitł , u mnie niby wypuszczą kwiatostany a potem nie długo zaczynają marnieć pąki po prostu schną i opadają, przenioslam z okna do pokoju ,może jeszcze da sie uratować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”