Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu powiem tak piwonia ciekawa, tylko czemu trzeba ją podziwiać oddolnie :D za to orliki masz wypasione... moje jakies niziutkie, kwiatki mają dość duże ale nie są zbyt wysokie ... A te śliczne niebieskie kwiatuszki to co to w sensie jednoroczne czy wieloletnia i czy z cebulki czy z nasionka :oops: https://images81.fotosik.pl/1076/58840429a9e598b2.jpg Też mam jeszcze do wysadzenia kosmosy, aksamitki i dziwaczki, ale już są spore to jeszcze zdążę ( taką mam nadzieję ) A tu widziałam Krzewuszkę Caricature jak kwitnie https://kolorowyogrodek.pl/rozowy/krzew ... -2034.html ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam!

Dzisiaj więcej działałam w domu, ale ogrodu też nie zaniedbałam. M straszył deszczem to zebrałam się i skosiłam trawę. Walczę z kompostem i przesiewam drugą komorę. Po użyciu szczepionek bardzo szybko dojrzał.

Krysiu przyrzekałam sobie że w tym sezonie nic nie dosadzę, bo czekałam na kanalizację, ale panowie robią na razie demolkę sąsiedniej wsi i coś czuję że w tym roku u nas nie zaczną. No to poszalałam, będę potem przesadzać wszystko do doniczek ;:222 Mnie rozczarowała piwonia China Rose, bo Souvenir De Maxime Cornu jest u mnie już kilka lat i znamy się dobrze, tym bardziej że tu sobie ja odkupiłam, jako że kiedyś na działkach mi ją ukradli ;:124 Wieczory i ranki są rześkie Obrazek

Małgosiu tak mi się kojarzą tacy faceci jako ciastowaci albo budyniowi ;:306 Może moje nasiona były kiepskie, chociaż do tej pory jak siałam do pojemniczka to zawsze ładnie kiełkowały. Wiesz w moich skrzyniach ziemia też jest lżejsza, nie to co na zwykłych grządkach. Ja też polubiłam te skalniakowe różyczki ;:167

Agnieszko Ja też ciągle znajduję jakieś doniczki, a parę ma niewielkie siewki to i tak muszę poczekać ObrazekTeraz porządkuję doniczki i to też zajmuje dużo czasu Obrazek Piwonia jest bardzo oryginalna! Żółty orlik taki jest i u mnie marnie przyrasta ale jest bo dostałam z nim drugi dwukolorowy i niestety znikł ;:222 Muszę zajrzeć do Ani co też u niej słychać, ale taki krótki jest mój dzień ;:131


Aniu rzeczywiście orliki dają sporo koloru oprócz krzewów, bo na razie róże jeszcze nie kwitną.
Tak piwonia ma takie kwiaty i trudno żeby układały się inaczej są ogromne i napakowane do granic możliwości.

Beatko tak bywa że szybciej zamkniemy post nim się wyświetli i wtedy przepadł ;:168 Bardzo tego nie lubię i wiem co czujesz. Bardzo Ci dziękuję za pochwały i uznanie, a szczególnie za pozdrowienia i serdecznie Ciebie pozdrawiam Obrazek
Piwonia dla mnie wygląda jak pucharek sorbetu!

Lucynko skalniak trochę miejsca zajmuje, bo zakładałam go jak ten kąt ogrodu był tylko trawnikiem. Nie miałam tylu kwiatów, a rośliny na skalniaku strasznie się rozrosły, tak że kamieni nie widać a nazywałam to miejsce kiedyś kamieniskiem. Sadzonko już było głównie w warzywniku, a arbuzy i melony mnie martwią, bo wyglądają jakby się ugotowały Obrazek więc butle jakoś nie wchodzą w rachubę :uszy Pomidory mają się dobrze, jedynie dolne liście im obsychają Obrazek bo ciepło jest w dzień i słońce mocno operuje a w skrzyniach też jest mikroklimat. Może na noc powinnam je okryć? ale już za późno ;:222
Lucynko pytałaś mnie kiedyś o miłka, a ja zapomniałam odpowiedzieć :oops: ...tak to on i albo przetrwał zimę albo to siewka, nie wiem bo zobaczyłam dopiero kwiatuszek.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy ;:196

Ewciu takie kwiaty żadna gałązka do góry nie uniesie, musiałabyś to widzieć w naturze :wink: Orliki dobrze się u mnie czują...może nawet za dobrze, bo są wszędzie ;:224
Niebieskie kwiatuszki to miecznica wąskolistna...bylina. Dziękuję za link z krzewuszką, bo nigdzie nie widziałam kwiatów i nawet Michał, który miał spory krzew mówił że u niego nie kwitła Obrazek

zakwitł kolejny irys

Obrazek

i nareszcie rutewka ;:131 sadzonki białej z ubiegłego roku nie widzę ;:185

Obrazek

Żywokost uplandzki 'Axminster Gold'

Obrazek

i kolejna piwonia rozkwitła


Obrazek


Dobrej nocy i kolorowych snów ;:4
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu. Pięknie kwitną Ci orliki. moje w tym roku jakieś cherlawe. Nie miałam czasu zasilić roślinek to się na mnie pogniewały.Pozdrawiam :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu u mnie Rutewka już przekwitła czy ją rozmnażamy z nasion ?
Widzę u Ciebie żywokost liście ma urokliwe ale u mnie rośnie wielgachny i dużo miejsca potrzebuje, nie wiem czy się czasem z nim nie rozstane.
U mnie piekna pogoda, słońce na czystym błękitnym niebie.

Pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Zastanawiałam się czy żywokost o obrzeżonych liściach kwitnie teraz już wiem, czekam cierpliwie na kwiat.
Tak to jest z forum, że pochłania wiele czasu, ale daje też ogrom satysfakcji i wiedzy. Nie wspomnę o tych pakach, bagażnikach pełnych ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu u mnie też rutewka liliowa zakwitła, a ten żywokost to u mnie jeszcze nie kwitnie ... Muszę zapolować na białą piwonię może gdzieś we wsi się znajdzie... ale musi pachnieć :wink: Dobrej pogody i miłego ogrodowania ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Ewka u mnie też jeszcze nie kwitnie na razie zdobią liście w żółtym kolorze
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Cudowne wszystko co pokazujesz jednak najpiękniejsza piwonia jaką do tej pory widziałam to 'Souvenir de Maxime Cornu'
Iryskami się zachwycam, czuję się u Ciebie jak w ogrodzie bajkowym ;:196 dziękuję Marysiu ,że możemy podziwiać Twój świat.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Piękny ten nuebiesciuchny irysek.
Biała piwonia śliczna.
To ciekawe I inna ta pełna i zwisajaca piwonia.
Widać po niej ,że te kwiaty ma napakowane. ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Rutewka ma śliczny kolorek. ;:138 Ciekawa jestem mojej, ale ona z tegorocznego siewu, to pewnie jeszcze nie zakwitnie. ;:218

Deszczyk podlał Ci warzywka tudzież inne roślinki, to sobie trochę odpoczniesz. ;:333
Bardzo ładny irysek Ci zakwitł, cudna piwonia, ogród coraz to piękniejszy. ;:138 ;:138

Dobrej nocki, Marysiu ;:196 i dużo słonka na jutro. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu rutewka cudnie wygląda taka podświetlona słoneczkiem.
Fajnie masz z tym deszczem , przynajmniej podlewanie odpada z obowiązków.
Bezbolesnego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu ,Twoja rutewka jest przesliczna a i pozostałym roslinkom nic nie brakuje ;:215 ;:215 ;:215 ,dobrze że deszcz popadał, u mnie nadal nie pada ale jak do tej pory podlewałam tylko borówki i sadzonki w chwili sadzenia ale jak nic się nie zmieni to będe tańczyla z węzem.Marysiu dziękuje Ci bardzo za chęć podzielenia się roślinkami,poczekamy do jesieni i wtedy zobaczymy ;:196
Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Maska pisze:
Marysiu mojego bzikowi nie zwisają kiście ;:185 rośnie w bok albo do góry. Ciemiężyk u mnie już druga zimę przetrwał. Myślisz że kupiony wilczomlecz ma większe szanse niż podarowany
Marysiu, to nie o to chodzi. Zwyczajnie nie chciałam już prosić kolejny raz o sadzonkę. Kupiłam 2 szt. i może wreszcie coś przetrwa.
Ten mój bez, to jest S. reflexa.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”