Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu Nigra na bank to nie jest, stawiam na Soulangeane może Lnnei lub Rustica Rubra , moja jeszcze w pąkach. Jutro pokażę moje.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Młode, klonikowe listki wyglądają jak jak łapy wiedźmy. Maja takie ossssstre pazury ;:oj Ale nie odbiera to im urody ;:63
Barwna postać z tego Twojego sąsiada ;:306 Krokodyla dał, jej luby, a wszyscy maja ubaw :;230
I u mnie właśnie burza przebrzmiała. I popadało sporo, zresztą dzisiaj pada cały dzień, z małymi przerwami ;:108
Śliczna ta Twoja kotka (aż się dziwię, że to piszę, bo ja od urodzenia jestem psiarą ;:oj ). Ale ogólnie lubię wszelki zwierzyniec, to i dla kotów miłe słowo znajduję. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgoś, w tej chwili to najbardziej zazdroszczę Ci tego deszczu.
U mnie ziemia jak skała, a dziś jeszcze tak okrutnie wieje, że ciężko cokolwiek zrobić :roll:
Biel jest cudna w ogrodzie a klony masz przepiękne :D Bardzo lubię te drzewa. :wink:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Mi też przychodzi do głowy Lennei albo Rustica Rubra, ale trudno to stwierdzić na podstawie jednego zdjęcia.
Mogłabyś zrobić zdjęcie z boku, tak żeby było dokładnie widać kształt kwiatu?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu obornika u mnie dużo :wink: O kompostowniku myślałam ale za bardzo nie mam co tam wrzucić, bo skoszoną trawę jedzą konie lub kury wszelkie resztki kuchenne tez kur, więc pozostaje mi dodawanie samego obornika. Kloniki są piękne, chciałabym kupić ale za bardzo nie wiem gdzie bym je posadziła.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Fajnie te zwierzaki zza krzaków wychylają, a czworonożnych to trochę masz :)
Jeju, jak ja bym chciała takie kwiatki magnolii ;:138 Mam właśnie Lennei ale jeszcze nie kwitnie, a drugie takie dzbanuszki z Old Port okazały się czymś innym, prawdopodobnie... Nigrą ;:306 Amanitka mi pisała raz, ze ma taki dobry zwyczaj kupować magnolie z kwiatami, chyba ja już bez kwiatów też nie kupię ;:224
Dalie posadziłam, bo tak corocznie sadzę pod koniec kwietnia. Jak się wyłonią, a będą przymrozki to narzucę gazetami. Ale już nie będzie przymrozków.
I to jest coś, czego i ja chcę się trzymać, bo pora sadzić kwiaty i warzywa, a mrozy już mi nie odpowiadają, jakby ktoś mnie pytal, to dziękuję bardzo, prosze ciepłe noce ;:215
Ogródek w bieli piękny, sielski ;:167
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu nie wiedziałam że Twój tulipanowiec okazał się klonikiem :;230 ale bywają różne kundelki :;230
Pepsikolka będzie zawsze moją sympatią ;:167 , mimo że kiciuś też kochany :D Tulipany jeszcze kwitną ;:333
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Mirko - Dziękuję za próbę rozwiązania zagadki. Jakkolwiek te nasze magnolie się by nie nazywały, to zawsze nas zachwycają, prawda? :D

Iwonko - Ja też kiedyś wolałam psy. Do momentu, aż dostałam swojego pierwszego kota, a byłam już dorosła i miałam dwójkę dzieci. I koty już ze mną zostały. Psy również, bo miłość do nich nie wygasła wraz z pojawieniem się tej nowej, czyli kociej. :lol:
Klony są cudowne, prawda? O tej porze roku ich listki zachwycają mnie codziennie, bo codziennie rozwijają je w różne kształty.
A sąsiad cóż...jak każdy sąsiad ;:224

Violka - Mam nadzieję, że popadało? Jak nie, to podeślę jakąś chmurkę, bo u mnie jutro ma coś być :uszy

Madzia - Zrobiłam zdjęcia, to ostatni kwiat na drzewie :lol: Ja obstawiam tą Rusticę, a Ty co myślisz?


Aniu - Klony upchasz, bo nie każdy klon to duże drzewo. Wiele z nich to takie większe krzaczorki.
No zapominam zawsze, że ludzie mający kury wiedzą co robić z odpadami kuchennymi. ;:108 Ale za to masz drogocenny obornik, czego szczerze zazdroszczę, bo ja muszę się zawsze gimnastykować, żeby go przytargać w większej ilości do domu.

Aguś - Nie będzie już przymrozków w moich stronach, więc powoli zaczynam wsadzać na miejsce stałe moje zasiewy kwiatowe. I nie wiem po co ja tyle nasiałam?? ;:223 Teraz na kolanach spędzam dnie, żeby to poupychać i posadzić na rabatach i w warzywniku. Część roślinek zostało pożarte przez jakieś robale, bo miałam je na rozsadniku naprędce uszykowanym. Nie będzie astrów, cynii, aksamitek ;:174 Może jutro skoczę do ogrodniczego to zdążą zakwitnąć ;:224

Marysiu - Nasionka klonika znalazłam pod drzewem tulipanowca, więc długo myślałam, że mam tulipanowca. Dopiero Magda Madziagos mnie wyprowadziła z błędu. :lol:
Pepsi ostatnio zachowuje się podle, bo Mikusia źle się czuje, a ona to wykorzystuje i na każdym kroku ją drażni i dochodzi nawet do ataków agresji. Ładna jest i mądra, kochana również. Ale zazdrosna jak mało który pies ;:222



Madzia, nie wiem czy dobrze pstryknęłam. Teraz dopiero widzę, że cieńkie te ujęcia ;:219

Obrazek


Obrazek

Pozbierałam kwiaty mniszka z przeznaczeniem na super miodzik


Obrazek

O tej porze zaczyna królować jabłoń ozdobna Ola. Widać ją z każdego miejsca w ogrodzie.

Obrazek


Obrazek

Wiąz Wredei czaruje swoim kolorkiem

Obrazek

Nadal biel gości w ogrodzie a ja potrafię długo rano stać w oknie i cieszyć się tym widokiem. Kocham ogród wiosną.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

I takie drobiażdżki z ogrodu. Tu znalazłam rozsiany ogórecznik ;:202

Obrazek

Serce w rozterce :lol:

Obrazek

Taki jeden też polubił szyszeczki na jodle

Obrazek

Lucy, czyli moja pomocnica ogrodniczka też lubi wiosnę

Obrazek

Dobrych snów :wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu ja w tygodniu też będę zbierać mniszka, syropek pyszny, pijemy całą zimę ;:108
Lucy urocza, ostrzy pazurki :)
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Ciężko stwierdzić, jaka to magnolia.
Na ostatnim zdjęciu kwiaty przypominają kilka różnych odmian.
Myślę, ze w tym układzie najlepiej pozostać przy gatunku, bez wątpienia jest to magnolia soulangeana.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu,śliczny sadek taki romantyczny,wiosna gna na wyścigi ,coraz piękniej wszystko się zapełnia roślinami a jest jeszcze kwiecień ,jakoś nie mogę w to uwierzyć ,ja to muszę podlewać ,bo sucho mam bardzo ,dzisiaj żadnego deszczyku nie miałam ,a tak zapowiadali ,że może popadać i mogą być burze ,ale mnie ominęło wszystko ,burzy to się boję zwłaszcza takiej z gradem ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu podaj jakiś dobry przepis ten miód z mniszka, bo przyznam się, że nigdy nie robiłam a mam go mnóstwo, więc czas byłoby się za to zabrać bo łąki całe żółte :wink: Ja też mam ten cudowny widok z okien na kwitnące jabłonki, papierówka ma kwiatki śnieżnobiałe a obok jakaś inna ma kwiatku muśnięte różem i widok jest niesamowity.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Gosiu ja też mam zamiar zrobić syrop z mniszka,ale jakoś mi nie po drodze,żeby go zebrać,muszę się w końcu sprężyć ;:124
Sporo cukru dajesz w przepisie?
Ogórecznik to wypełniacz rabat? Mam facelię,ale nie wiem,czy wysiać,bo podobno to poplon hmmm...

Miłej niedzieli ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”