Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu :wit
Większość wątków jeszcze w letargu zimowym a gospodynie jakieś niemrawe /np. ja/ ;:124
Natomiast u Ciebie zawsze coś się dzieje i świeżymi fotkami można oko nacieszyć. ;:oj
Zimowe zdecydowanie już się znudziły, bo teraz nasze oczy pragną koloru. ;:31 ;:31
Za to Twój parapet tryska energią,nie tylko storczyk ale też amarylis przyciąga wzrok i pobudza nasze zmysły na powitanie wiosny. ;:138 ;:63
Te nadchodzące mrozy, to ostatnie tchnienia zimy, przecież nie podda się tak łatwo i na koniec chce nam jeszcze dopiec. ;:202
Ale my, doświadczone ogrodniczki, przetrwamy wszystko i nasze ogrody również, nawet jak coś wypadnie,to w kolejce czeka mnóstwo kolejnych chciejstw.
Trzymaj się zdrowo kochana, bo grypa zatacza coraz większe kręgi i oby do wiosny. ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witam drogich Gości i fotoklikaczy!

Gosiu śniegu trochę u mnie leży i niskie rośliny mają kołderkę...

Dla Ciebie dzisiejsze poranne zdjęcie
Obrazek

Stasiu witam w moich progach! ;:196

Z tym dzianiem się u mnie to lekka przesada ...ja sobie :roll: wklejam fotki a oglądacze klikają w zdjęcia i taka to u mnie konwersacja... ;:7 Od czasu do czasu ktoś się pojawi i pozostawi słowny ślad po sobie... ;:180
Zamiast siewek doglądać :oops: jak na rasową forumowiczkę przystało, ja się w fotografa bawię i od czasu do czasu coś wrzucę na łamy bo widzę, że chętnych do oglądania nie brakuje ...To taka moja forumowa przypadłość no i resztki sentymentu ... :roll:

Mrozami straszą ale póki co na północy bardziej...ale my przecież pamiętamy jakie mrozy u nas bywały...dzisiaj w mediach -10 st to już siarczysty mróz... ;:oj
Parapety mam owszem zasiedlone kwitnącymi storczykami a od czasu do czasu coś sezonowego podpędzonego w markecie do mnie też trafi... No i mam się czym bawić! :D i oczekiwanie na wiosnę uprzyjemnione...
Amarylis rozkwitł...

Obrazek

Obrazek


Dziękuję za odwiedziny! Życzenia zdrowia odwzajemniam serdecznie! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ładnie zrobione zdjęcia :)

To nie jest oczywiście amarylis :wink: To jest zwartnica Hippeastrum :wink:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Bardzo dziękuję za miłą dla mnie uwagę odnośnie zdjęć! ;:180
Amarylis czy hippeastrum...nigdy się nad tym nie zastanawiałam ;:7 ... Wyczytałam , że... Hippeastrum wytwarza najpierw pęd kwiatostanowy, amarylis ? liście.... U mnie najpierw były liście..ale to dla mnie nieistotne...niemniej bardzo dziękuje za sprostowanie!Przyda się! :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Bardzo ładny - też u mnie niedawno kwitły, na razie tylko dwa, ale cebulki młodziutkie, dopiero w kolejnych latach pokażą co potrafią ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Przepiękny ;:oj a już w kolejce czekają kolejne pąki ;:215 teraz takie świeżynki radują nasze serca. ;:433 ;:433
Maryniu, te siarczyste mrozy to nie tylko na północy, ja mieszkam na południu a dzisiaj rano na 3 piętrze miałam -19*,to na dole musiało być znacznie więcej.Tak mamy od kilku dni i dopiero w sobotę ma się poprawić. ;:108
Ostatnie zimy były względnie łagodne, poprzednia tak mroźna była na przełomie 2011-2012 - sporo mi wtedy roślin wymarzło. ;:145
Donoszę że wizyta eMa była owocna, wszystkie wyniki w normie, kolejna wizyta w sierpniu. :tan
Spojrzałam w okno i widzę zadymkę śnieżną, to świetnie będzie grubsza kołderka dla roślinek. ;:1 Może i Tobie napada. ;:333
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ja tylko w kwestii mrozów - dzisiaj ma być u Ciebie najzimniej, więc zadbaj o sebie, żebym miała wiosną z kim porozmawiać ;:196 .
Masz tyle energii, że zazdroszczę ;:108 . Sama nie daję rady i odezwę się, jak tylko coś wyrośnie z ziemi ;:131 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Aniu ;:196 przetrwałam! :D Nie było źle teraz jak wstałam temp. za oknem -17 st...Obrazek

Stasiu wreszcie nastały czasy :roll: ... zima to zima a lato niech latem prawdziwym będzie!
Okrywę śnieżną mamy ja ani jednej rośliny nie okryłam poza rozrzuconą tu i tam jedliną... Niech się dzieje wola Nieba... ;:131 Przed południem mam podjechać do okulistki i miałam nadzieję,że będzie okazja zobaczyć co tam w ogrodniczych słychać...ale przy tej temperaturze to nie wiem czy mi się zechce... ;:7
Dobrze,że u Małżonka dobre wieści zdrowotne! ;:215 To najważniejsze! ;:4

Natalko każda żywa roślinka o tej porze cieszy! U mnie zapomniane przez 2 lata hippeastrum było... nie miałam już wielkich nadziei jak go odnalazłam na półce w piwnicy...A jednak się odwdzięczył! :D


Obrazek

Obrazek
kwitnie na parapecie zimująca lantana
Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

No proszę, to jest wola życia ;:oj już słyszałam o zapomnianych ogrodowych np. tulipanach, ale one ożywały po kilku miesiącach, po roku nie było co zbierać ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, Ciebie cieszą domowe roślinki, mnie działkowe parapetówce, a pośród nich pojedyncze domówki. ;:303
Czekam już wiosny z utęsknieniem i tylko się pocieszam mglistymi informacjami o nadchodzących cieplejszych, a nawet dość ciepłych dniach. ;:333
Ciepełka ;:3 ;:3 i zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:196 są zapowiedzi zmiany w pogodzie ,ostatnie widoczki tej zimy ...
Natalko ;:196
Rano jeszcze - 12 st. ;:3 przyświeca..będzie ;:333


Obrazek

Obrazek

. . . . . . . . . . . . .Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, ja już ustęknieniem czekam na zmianę dekoracji w ogrodzie ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Już niedługo taka zima, już dzisiaj było na plusie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”