Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16579
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

"Wiosna panie sierżancie"! ;:138 ;:138
Śliczna ta Twoja wiosenka, Natalko! ;:215
Dobrze że święta za pasem, to i tęsknota w tyle głowy, ;:7 ale co to będzie po..... ;:oj
Trzymaj się cieplutko kochana. ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko wiosnę miałaś piękną i sfotografowana cudnie, szczególnie rozchodnik w słońcu popodziwiam. ;:138 Już by się takiej wiosny chciało. Uratowane od kompostownika dalie i kanny z pewnością ucieszą Cię pięknym kwitnieniem. ;:108 Niespodziewany prezent od blogerki miły i użyteczny. ;:215
Dobrych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Marynko no już chciałoby się na żywo mieć takie widoki ;:108
Joasiu dziękuję ;:196 mówiąc nieskromnie planuję powiększyć kilka własnych zdjęć i powiesić na ścianie w nowym mieszkaniu ;:224
Lucynko trochę smutno, ale i trochę lepiej się robi od oglądania wiosenno-letnich widoków ;:131
Soniu bardzo dziękuję ;:196

Tak jak pisałam w wątku parapetowym, ostatnio sporo się u mnie dzieje. Dom udało się w końcu sprzedać, mamy też już mieszkanie ;:138 Remont zaczyna się już w tym tygodniu (miał być dopiero w styczniu), na dodatek we wtorek mamy przeprowadzkę (rzeczy z domu do mieszkania - ta właściwa dopiero po remoncie). Niedawno Kicia uszkodziła sobie też łapkę ;:145 chodzi w gipsie ;:185 W końcu nie może być nudno...

Obrazek

Zachowując chronologię kontynuujemy podróż w czasie. Jest środek wiosny, już po najgorszych, kwietniowych ulewach, chociaż nadal opady są regularne. Młode rośliny pysznią się intensywną zielenią, wiele z nich kwitnie. Przymrozki niestety zniszczyły kwiaty czereśni i wiśni, ale jabłonie mają się dobrze. Ich kwitnienie właśnie się kończy, niektóre już nawet skończyły spektakl. Pojawiają się pierwsze ?dmuchawce? mniszków, chodzę po działce i delikatnie je usuwam, tak by nasiona się nie oderwały. Pomiędzy źdźbłami traw patrzą na mnie białe oczka, czyli kwiaty truskawek i poziomek. Cała działka gra i buczy życiem, chociaż owadów widuję mniej niż rok temu. Zawsze znajdzie się jednak chętny do pozowania, jak ten odpoczywający motyl.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
bigstar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 13 lis 2017, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Truskawkowa działka

Post »

Co za piękne zdjęcia !
Miło jest wspominać te ciepłe chwile w ogrodzie gdy za oknem zimno i ponuro, a w kalendarzu grudzień .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

O ludzie, tak sobie pomyślałam - jeszcze trochę i znów wiosna. Po czym przypomniałam sobie co jest za oknem i stwierdziłam, że jednak nie... :?

Dobrze, że można u Ciebie takie piękne momenty uchwycone na zdjęciach pooglądać. :)

A ja się wcale nie dziwię, że będziesz swoje własne zdjęcia na ścianach wieszać. Są tak piękne, że obrazki się nie umywają... :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16579
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ach, Natalko! Piękna wiosna u Ciebie! ;:138 ;:138
Tylko dlaczego nie już?! ;:124
Oj, tęskno za takimi widokami na żywo! ;:108

Dobrego tygodnia, Natalko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Kocham kwiaty jabłoni! Pięknie pachną i wyglądają uroczo, jak panienki, białe z rumieńcem. Natalko mam takiego samego floksa i bardzo go lubię, ale od kilku lat bardzo skromnie się rozrósł. Nie ma to jak powspominać wiosnę w zimie, to już tak niedługo ;:138
Zdjęcie dmuchawca jest takie puszyste ;:oj Super zdjęcia Ci wychodzą ;:138
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Och, jak ja lubię wspominki. Cudne zdjęcia ;:63 Mniszek baaardzo puchaty, niby chwast, a jaki śliczny :heja
Kiedy za oknem szaro i ponuro, to aż się dusza rwie za takimi widokami. Wesołych świąt ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Bigstar witam i dziękuję ;:196
Joasiu, Lucynko to trochę słodko-gorzkie, i przyjemnie pooglądać, ale też chciałoby się już... ;:131
Agnieszko dziękuję ;:196 też bardzo lubię kwiaty jabłoni ;:167
Iwonko dziękuję i nawzajem ;:196

Obrazek

Kolejne wiosenne widoki z działki ? na początek wszędobylska rogownica. Ta wytrzymała, dość ekspansywna roślina wygląda zjawiskowo gdy kwitnie, zwłaszcza w dużych ilościach. Mała kępka z dzisiejszych zdjęć przeszła przez płot od sąsiada, ale mam też całkowicie ?własne? zbiorowiska. Na pewno dostanie miejsce na Truskawkowej, ale muszę jej pilnować, łatwo zagłusza inne rośliny. Następnie kolejne białości ? oczka w trawie, czyli kwiaty poziomek i stokrotka. Stokrotek pierwotnie na działce nie było wcale, pojawiły się dopiero po kilkukrotnym koszeniu. Nadal jest ich mało, zdecydowanie wolą krótkie, miejskie trawniki. W przeciwieństwie do fiołków polnych, które upodobały sobie szczególnie warzywnik. Dalej przegląd kwitnień ? floks szydlasty od sąsiadki, kupiona na targu skalnica, jeden z goździków i aksamitki. Na koniec motyl który podobnie jak fiołki, upodobał sobie warzywnik i bronił dzielnie swojej miejscówki przed większymi pobratymcami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Obrazek

Świąt prawdziwie świątecznych,
ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz,
jaśniejących pierwszą gwiazdką.
Niech z nut świątecznych zapachów
powstanie najpiękniejsza kolęda
i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia.

życzy Blueberry
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio śliczne portrety najzwyklejszych kwiatków czyli Twoja miłość do fotografowania i przyrody. Chociaż muszę przyznać, że dłoni ogrodnika to Ty nie masz :;230 zbyt wypielęgnowana :;230 Dziękuję za życzenia i zostawiam dla Ciebie: wspaniałych, rodzinnych Świąt, miały być po lodzie a będą po wodzie... i coraz bliżej do wiosny :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zdjęcia rogownicy cudne. Takie delikatne.

I Tobie życzę Wesołych Świąt! :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mario bardzo dziękuję ;:196 no fakt, dłoni ogrodnika nie mam, zawsze robię w rękawiczkach ;:224
Joasiu dziękuję ;:196

Święta, święta... i po świętach. Wracam również na forum, czas nadrobić świąteczne zaległości ;:4

Obrazek

Różową azalię spotkałam po drodze na działkę, rośnie sobie koło dziury w żywopłocie robiącej za furtkę. Dzięki temu, choć ?z doskoku? mogłam sfotografować ją z naprawdę bliska. Dalsze widoki to już Truskawkowa, pierwsza kwitnąca werbena niedługo po posadzeniu na rabatce przed domkiem. Po pewnym czasie dołączyła do niej fioletowa, a na końcu czerwona, jednak ta kwitła najbardziej obficie. Pierwsze kwiaty jastruna wyglądały świetnie na tle rogownicy, z małych, zabiedzonych roślinek zrobiły się ładne kępki. Za jastrunem niezapominajka-samosiejka w słonecznej kompozycji z jaskrem. Wyglądały razem tak ładnie, że nie miałam serca wyrywać chwaściora, rósł sobie przez cały sezon? Na koniec niewinnie wyglądający kwiatuszek bluszczyku kurdybanka i nieistniejący już, porządnie omszały pniak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”