Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

I teraz pora na czytanie przyszła.
Ja też teraz więcej czasu mam na taki relaks. Cóż wiecziry6 długie
I różną literaturę lubię. ;:108
Zachód słońca świetnie co wyszedł ;:63 ;:63
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ja to Ci zazdroszczę tego planowania zagospodarowania nowej części. Można poszaleć, a u mnie to już tylko zostało kombinowanie, jak by tu coś jeszcze wcisnąć, co by przesadzić. Bo z roku na rok w głowie jakby więcej pomysłów. A jednocześnie przemyśleń, że mogłam to inaczej zorganizować. No, ale mam co mam i bawię się dalej. ;:108
Uwielbiam też formy płaczące i ostatnio tylko za takimi się rozglądam w szkółkach. Takie rośliny moja Zuza określa mianem rozczochranych :lol: I nie bardzo je lubi, mówi, że są straszne. :lol:
Romanse omijam szerokim łukiem, ale dobry kryminał to jak porządne ciacho z kremem na deser. :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Agnieszko to chyba jednak jakiś erotyk jest :shock: . Gdyby tylko sprawy łóżkowe ograniczały się do dwóch osób to na pewno bym to zniosła ale tu ?? Masakra jakaś, 2+1 albo więcej :oops: . Kochana dziękuję za miłe słowa ale poprawię Cię bo to wschód a nie zachód słońca ;:224 . Pozdrawiam :wit .


Aniu bardzo dziękuję ale Ciebie też poprawię bo to jest wschód :lol: . Pozdrawiam :wit .


Małgosiu sama sobie na ten moment zazdroszczę chociaż wiem, że to będzie wymagało sporo pracy i może w końcu jakiejś konsekwencji w nasadzeniach. Wiem jedno- nie będę się spieszyła i chcę zaplanować przynajmniej porządne ramy . Zanim urosną poczekam kilka lat ale od tego chcę zacząć . Mam już jako takie doświadczenie i wiem co robiłam do tej pory źle więc może teraz uda mi się uniknąć niektórych błędów - czas pokaże ;:108 . Prędzej czy później każdy z nas wypełnia swój ogród do końca i już nie wiele można potem dosadzić. Formy płaczące mają w sobie coś intrygującego a czasami bywają straszne :wink: . Bardzo podoba mi się cyprysik nutkajski Jubilee ;:333 . Poza tym jest też sporo ciekawych liściastych form płaczących . Poza tym podobają mi się też formy kolumnowe . Oj będę miała nie lada kłopot przy wyborze konkretnych roślin ;:224 . Masz rację , kryminał to jednak kryminał i ja też bardzo je lubię. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Proponuję świerk Brewera :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Madziu a wiesz, że ja go nawet dzisiaj googlowałam ?? Bardzo ciekawy to fakt i podobno olbrzymie drzewo ale strasznie wolno rośnie ;:224 .
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Kiedyś zapadłam na nieuleczalne chciejstwo na tego świerka.
W końcu go kupiłam na targach ogrodniczych, chyba po trzech latach poszukiwań.
Trudno go dostać, podobno ciężko się rozmnaża.
Posadziłam daleko od domu, podobnie jak tulipanowca, mogą sobie tam osiągać dowolne rozmiary.
Myślę, że i Ty znajdziesz odpowiednie miejsce.
Z ciekawych iglaków, oprócz cyprysików rozmaitego typu, polecam Ci także świerk wężowy i choinę kanadyjską, zwróć uwagę na odmiany karłowate.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Proponuję narysowanie na kartce kilku drzew w różnej formie, tak jak sobie byś wyobrażała jak rabata będzie wyglądała, a dopiero do kształtu jaki sobie wymyślisz dobieraj rośliny. No chyba, że masz już upatrzone i wokól nich chcesz stworzyć rabatę.
Pomiędzy drzewka wsadź kilka większych krzewów.
Polecam Jubille. mam 2 takie nutkaje. Jest dużo węższy niż nana, więc zmieści się wokół więcej innych roślin :wink:
Chociaż przy Twoim metrażu spokojnie możesz sadzić i te bardziej panoszące się.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Swoimi zdjęciami udowadniasz, że ogród zimą nie jest nudny czy nieciekawy! Te róże w śniegu czy snopki z traw - rewelacja! U mnie zima to też czas czytania książek ;:136
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko czyli w nowej części będzie jakby lasek, no to może grzybki urosną? Marzenia o wiośnie ruszyły pełną parą :;230 Babci życzę zdrowia, Emilce zadowolenia z tańców a Tobie dobrze dobranej lektury, ja tam przerywam książki które np mnie nudzą albo męczą :wink: Miłej niedzieli i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Piękne widoki ;:63 fajnie że możesz już planować nowe nasadzenia, zima szybciej minie ;:108 Może warto zrobić plan?
Mam nadzieję że Twoja babcia poczuje się lepiej ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Przez chwilę miałaś bardzo urokliwą zimę. Taki świeżutki śnieg niesamowicie pięknie zdobi świat. Wielkie, białe czapy wiszą na wszystkim, robi się bajkowo. Najpiękniej wyglądały róże otulone białym puchem ;:63
I u mnie na króciutką chwilę zrobiło się biało. Jednak z blokowego okna nie widać tak cudnych widoków, a jak wybrałam się do miasta, to czapy śniegu już pospadały. A później deszcz dokończył dzieła zniszczenia.
Zdróweńka dla wszystkich ;:196 Dla małych i dużych, dla młodszych i tych starszych również, trzymajcie się ciepło ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko zimę obfociłaś wspaniale. ;:138 Plany na nową działkę robisz, ;:215 ale zapisuj. U mnie wiosną zawsze są trzy pomysły na jedno miejsce. :;230 Świerki serbskie pochwalam. ;:108 Choinę kanadyjską mam karłową i zwykłą, też ładnie wygląda i bezproblemowa. Moja siostra ma choinę posadzoną jako soliter, piękne, ażurowe drzewko.
Mam nadzieję, że pierwsze zajęcia taneczne się udały. Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko czy zima wróciła :?: Opowiedz coś o nowych planach na nasadzenia to zawsze takie ekscytujące ... lubię jak spełniają się marzenia ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”