Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

No i starania poszły ... nie powiem gdzie. W ciągu jednej doby zupełnie zwiędła i opadły jej prawie wszystkie liście. E tam, już więcej próbować nie będę. Szkoda roślin i moich nerwów. Nawet wigilii nie doczekała :evil:
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Jeśli łodyga jest sztywna to odstaw ją gdzieś na bok. Mi w ubiegłym roku też opadły wszystkie listki ( nie doczekała Wigilii), ale już po 3-4 tygodniach zaczęła wypuszczać nowe listki. Tą pstrokatą, którą kupiłam w tym roku też dziś przedstawię, bo ...został jej jeden listek - mam nadzieję, że też i tą uda mi się utrzymać przy życiu.


Ponieważ nie mogę edytować postu to wstawiam zdjęcia zrobione przed chwilą tej mojej mini w ciapki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obejrzyj dokładnie swoją, może też masz taką niespodziankę jak ja w postaci nowych listeczków.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Łodyga jest ok. Nie wyrzucę jej. Może się uda.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Trzymam kciuki.
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Czy przy przesadzaniu w kwietniu warto dać ziemię do roślin domowych/kwitnących? Czy warto podlewać wyciągiem ze skóry banana, ponoć ten roztwór pomaga kwitnąć roślinom, i ogólnie stosowany jest głównie do roślin kwitnących. Jednemu zawodowemu ogrodnikowi od podlewania takim oto wyciągiem zakwitł grubosz :shock: Więc tak nawet zastanawiam się co na tę wodę po skórce banana powiedzieć może pierwszy lepszy kaktus czy opuncja, ale to nie jest tematem więc... tak się tylko głośno zastanawiam...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

To może jeszcze zaczniesz podlewać fusami z kawy albo herbaty...
Nie wiem gdzie wynalazłeś, ale nie ma czegoś takiego jak ziemia do roślin kwitnących. Jeśli są takowe w handlu, to tylko chwyt marketingowy.
Wilczomlecz to sukulent, więc dobrze jest użyć przepuszczalnego podłoża w postaci standardowej mieszanki ziemi do sukulentów i żwirku. Nawozić możesz z kolei albo nawozem do sukulentów albo roślin kwitnących. Stosując normalny nawóz, wiesz ile dostarczasz mikroelementów, a przede wszystkim ile azotu, fosforu i potasu.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Dzięki, @norbert76, czyli zasadniczo ziemia jak pod kaktusy... Nie wiem czym tylko jest ta ziemia z włókien kokosowych czy też 'ziemia kokosowa', myślałem, że może będzie dobra dla egzotycznej gwiazdy lub ew. innych egzotyków, ale to sobie jeszcze doczytam.

Już wiem, musiałem pomylić nawóz do roślin kwitnących z ziemią do takich, to drugie nie istnieje..
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Do sukulentów nie dajesz włókna kokosowego, gdyż zatrzymuje w podłożu wodę, a nie oto chodzi w uprawie tych roślin. Podłoże ma być mocno przepuszczalne, czyli około 1/2 ziemi, 1/2 żwirku.
Jeśli chodzi o nawożenie, to do lata dajesz nawóz albo do sukulentów, albo z przewagą azotu połową zalecanej dawki, a później do kwitnących. Z tymże żeby poisencja zakwitła musi być na jesieni zaciemniana. W wątku wcześniej było opisane.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

A "substrat torfowy dla roślin kwitnących" jako ziemia dla poinsecji, opisany na pierwszej stronie tego tematu przez jednego z userów też tylko chwyt marketingowy albo wymysł ułańskiej fantazji, w sensie, że nie istnieje taka ziemia :?: ;:306 Wiedziałem, że ja sobie tego nie wymyśliłem, a wyczytałem :) I to jeszcze gdzie, a no TU ...

W marcu silne przycięcie do trzech pąków. Pytanie czy w styczniu, lutym powinna zimować w chłodniejszym miejscu, z dala od kaloryferów, czy to dopiero zrobić w marcu? Nie bardzo jasne kiedy ma ten okres spoczynku, teraz (styczeń, luty, marzec) czy od marca do maja :?: W ciemności już jej nie ma po co trzymać, więc przy oknie?
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Mam pytanie, czy może być żwirek po kocie, oczywiście nieco oczyszczony, chyba, że lepiej nie, obornik koci dobry? :lol:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Chyba żartujesz...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Tylko te, co wyrosną. notabene ściśle rzecz ujmując to nie liście, tylko przykwiatki :)

B.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Post »

Chyba będzie kwitnąć :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”