Kalanchoe Blossfelda (Kalanchoe blossfeldiana) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ania19
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2006, o 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Kalanchoe Blossfelda (Kalanchoe blossfeldiana) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Mam taką roślinkę, oto jej zdjęcia: http://forumogrodnicze.info/up/100_0651.jpg , http://forumogrodnicze.info/up/100_0652.jpg
Na doniczce jest napisane rosalina. Proszę o porady i informacje jak ją hodować, jak ją rozmnażać, o jakiej porze roku przesadzić do większej doniczki, itd. Kupiłam ją dziś ale proszę każdego kto cokolwiek wie na jej temat lub ją posiada o odpowiedź. Chętnie wymienię się spostrzeżeniami, uwagami i innymi informacjami.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kalanchoe blossfeldiana

Post »

Witam.
Dostałam na imieniny kalanchoe. Jak mam o nie dbać? Tak jak o zwykłego kaktusa?
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Zakładam, że chodzi o Kalanchoe blossfeldiana przepięknie kwitnące?



Jeśli tak, to ma następujące wymagania:

*potrzebuje koniecznie jasnego stanowiska (zimą okno południowe) ale latem chronić przed pełnym słońcem (wsch.- zach.),
*temp. umiarkowane, 15-20 st. C (zimą minimum 10st.)
*przepuszczalne podłoże próchnicze z domieszką ziemi i piasku, pH 6-6,5
*podlewać dokładnie ale nie może mieć mokro, pozwolić by powierzchnia podłoża przeschła przed kolejnym podlaniem,
*nawożenie umiarkowane,
* po kwitnieniu przyciąć wierzchołki, umieścić roślinę na zacienionym parapecie. Przez miesiąc podłoże powinno być suche a następnie doniczkę znowu umieszczamy w dobrze oświetlonym miejscu i podlewamy normalnie.

Powodzenia :D
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Tak , chodzi o kalanchoe kwinące. Dzięki za wyczerpujące informajce Myszku. :D
Awatar użytkownika
Madalenka1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sty 2008, o 17:41
Lokalizacja: Wadowice

Kalanchoe

Post »

mam kalanchole juz od kilku lat:) stoją cały rok na oknie wschodnim i zachodnim. Podlewam średnio raz w tygodniu obcinam je stale jak tylko przekwitną. Rosną bardzo szybko jak chce mieć nowe kwiaty po prostu ucinam gałązke i wkładam do doniczki z ziemia, a stare na to miejsce bardzo szybko wypuszczają nowe pędy. Średnio raz na pół roku ucinam wszystkie pędy które tracą liscie od dołu. około tygodnia kwiatek wyglada dość marnie ale po tym tygodniu wypuszcza niezliczone rzesze małych pędów. Polecam :) Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dzięki, moje jak tylko przekwitnie też obetnę :D
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Magdalenko roślinka matka też kwitnie po przycięciu ? Bez cieniowania?
Awatar użytkownika
Madalenka1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sty 2008, o 17:41
Lokalizacja: Wadowice

Post »

u mnie kwitną wszystkie. W zeszłym roku nie miałam co zrobić z uciętymi pędami, bo po prostu tyle ich bylo wsadziłam więc do ogrodu, bez ukorzeniania, bez ziemi do kwiatów. I tam rowniez przyjęły sie i kwitły. Na zimę wysadziłam je z ogrodu i wsadziłam do doniczki tez juz kwitną. Co do matki te roślinki ze zdjęcia to obydwie matki. jak widać kwitną. Jeszcze nigdy ich nie cieniowałam:) ta mniejsza kalanchoe zaczyna kwitnąć juz cztery pączki się rozwinęły. kiedy przekwitną wrzuce fotkę jak jest poobcinana :) pozdrawiam
Lepiej zapalić świeczkę, niż narzekać na ciemność...
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

Czy kalenchoe może mieć ziemie uniwersalną? :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To sukulent najlepsza będzie mieszanka ziemi dla kaktusów z żwirem pół na pół. :D
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

witam!
oj kalanchoe to uroczy kwiatuszek jak go nie uwielbiać :!: :?:
ja właśnie wywołuje pierwsze własne kwitnienie na roślince którą mam od roku, mam też od niej czterech przedszkolaków a od kilku dni mam kolejne dwa okazy. właśnie napisałam na swoim wątku mega dłuuuugi post nt pielegnacji kalanchoe dla jednej z forumowiczek która właśnie zakupiła sobie tego kwiatuszka także zapraszam o ile zechce Ci się czytać, bo szczerze sama się przeraziłam ile tego jest :D
kalanchoe nie jest trudne, trzymam kciuki za roślinkę,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dzięki za pomoc ;:196 na pewno się przyda :D
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam! Mam Kalanchoe po raz pierwszy i kupiłam ją w kwiaciarni.Miała na sobie cały ogrom kwiatuszków.Wyczytałam że należy poprzycinać pędy kwiatowe po przekwitnieniu.Jednakże łodyżki od kwiatków są dość wybujałe i nie bardzo wiem,w którym miejscu je poprzycinać? Prosiłabym o poradę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”