Tetrastigma (Tetrastigma voinierianum) uprawa,wymagania,choroby

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
lbanek
200p
200p
Posty: 345
Od: 11 wrz 2012, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jedlicze, podkarpackie,

Re: Tetrastigma, brązowienie liści

Post »

pokaż swoją tetrastigmę, dostałam jakiś czas tenu ten kwiatek, ale wolno rośnie :oops: ,
chciałabym porównać ;:173 , może za mało nawożę - w ciągu miesiąca dopieo 2. raz ;:131
moja jest taka
Obrazek
Pozdrawiam Lucyna
Moje roślinki
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Tetrastigma wymagania,choroby

Post »

Hej! Pokażcie swoje roślinki! ;:138
Kupiłam właśnie i jestem ciekawa jak się sprawują i jak najładniej je prowadzić :lol:
Przyznam, że trochę się boję jej zapowiadanego rozmiaru i inwazyjności :shock:
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tetrastigma wymagania,choroby

Post »

Tetrastigma lubi światło. Jak ma go zbyt mało od raz odrzuca szczytową część pędu. Moja pracownicza stała i stała ąz w koncu jak ruszyła to przyrosła w jednym sezonie 3 metry.

Obrazek
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Tetrastigma (Tetrastigma voinierianum) uprawa,wymagania,choroby

Post »

W zeszłym roku zdobyłam ukorzenioną sadzonkę tetrastigmy. Nic jej się nie działo, ale nie wypuściła żadnego liścia. Teraz od lutego ma już 2 nowe wielkie liście, ale nie podzielone. Czy liście dzielą się później?
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tetrastigma (Tetrastigma voinierianum) uprawa,wymagania,choroby

Post »

Emilko, w jak dużej doniczce ją masz i jak daleko stoi od okna??. W ubiegłym roku zrobiłam 2 odkłady do dużych donic o średnicy 23 cm. Gdy tylko się ukorzeniły od razu wypuściły długie pędy z liśćmi 3 i 5 palczastymi. Natomiast starutka ok. 20 letnia, zabiedzona, dawno nie przesadzana, stojąca dość wysoko na regale czasami też wypuszcza liście - na zmianę -czasami pojedyncze, a póżniej znowu palczaste . Myślę, że po przesadzeniu do dużej donicy będzie dobrze. Ona będzie miała lepsze warunki, a ty mniej czasu poświęcisz na opiekę.
ciocia Dorota
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Tetrastigma (Tetrastigma voinierianum) uprawa,wymagania,choroby

Post »

Dorotka, moja tetrastigma stoi na półce na wysokości 1,5m, 1 m od okna południowego na wschodniej ścianie. :wink: Doniczka o średnicy 12 cm. Jak ją dostałam, miała tylko dwa wąsy korzeni.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Tetrastigma (Tetrastigma voinierianum) uprawa,wymagania,choroby

Post »

Moja tetrastigma już stara jest.Jak dostałam to postawiłam doniczkę w oknie.I co? Ano nic puszczać nie chciała.Przesadziłam w większą doniczkę, postawiłam na kwietniku w pokoju gdzie słonka tylko trochu z rana.I zaczęła dosłownie szaleć.Lazła we wszystkich kierunkach, właściwie samajedna opanowała stojący kwietnik.Zauważyłam,że ona raczej latem w ogóle nie rośnie.Pędy puszcza wiosną i jesienią.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Tetrastigma (Tetrastigma voinierianum) uprawa,wymagania,choroby

Post »

Odświeżam wątek, może jeszcze ktoś zajrzy, kto ma to piękne pnącze. Dostałam patyki tetrastigmy, ale pojęcia nie mam co dalej. Do ziemi czy do wody dalej? Na razie jest w wodzie z keramzytem.
Z drugiej strony jest ich dużo to może spróbuję obie metody, ale jestem ciekawa jak u was wychodziło ukorzenianie?
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
YenneferVbr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 lip 2022, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

Dzień dobry,
Czytając temet Tetrastigmy znalazłam wypowiedź użytkownika "misia" Beata - która wkleiła zdjęcia z książki - link do wypowiedzi poniżej.
Mam ogromną prośbę: Misia czy możesz powiedzieć coż to za książka, chodzi mi o tytuł i autora.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Magda



misia pisze:Podlewam raz na tydzień. Stoi 2m od okna wschodniego i 2m od okna południowego. Temperatura w pokoju w dzień około 22 st. w nocy około 19 st.

stokrotka12311 ma rację tetrastigma ma takie kropeczki. Taki jej urok :)

Znalazłam takie zdjęcia z książki na temat tetrastigmy - pozwolę sobie je wstawić:


Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”