hoja (Hoja, woskownica) -ukorzenianie pędów

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Gaheri
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 mar 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie o Hoye

Post »

Uwielbiam Hoye i chciałabym mieć ich jak najwięcej, więc kiedy zauważę jakieś ładne ( i tanie ;) ), a do tego ukorzenione, to zamawiam. Muszą być ukorzenione, bo nie mam pojęcia jak je ukorzenić.


Dziś przez przypadek trafiły mi się dwa pędy, których nie chciałabym zmarnować. Czy trzeba zrobić coś konkretnego, żeby wypuściły korzonki? Pytam, bo wiem, że one ogólnie są wymagające :oops: .
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie o Hoye

Post »

Najczęściej hoje ukorzeniam we wodzie. Można też w spagnum (mech torfowiec).
Niektóre hoje są bardzo wymagające i radzę najpierw poczytać a potem kupować. Unikniesz rozczarowań z powodu straty rośliny. ;:108
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Gaheri
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 mar 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o Hoye

Post »

Czyli jednak woda. Dzięki :)
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie o Hoye

Post »

Także temperatura jest ważna. I dobrze jest przykryć czymś przezroczystym, workiem foliowym np. i nie zapominać o wietrzeniu. Łatwiej byłoby gdybyś podał/a nazwę hojki.
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie o Hoye

Post »

Wiedziałam, że o czymś zapomniałam. Hoje muszą mieć widno i ciepło. Moje stoją we wiadereczku przeźroczystym, takim np. po cukierkach pudrowych. Raz dziennie otwieram na chwilkę, jak mają za sucho to spryskuję podłoże i ścianki wiaderka. Robi się wtedy mikroklimat.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: hoja (Hoja, woskownica) -ukorzenianie pędów

Post »

Witam!
Potrzebuję informacji jak ukorzenić gałązkę hoi. Mam a raczej miałam hoyę , ale od pewnego czasu zaczęła marnieć w oczach, liście dosłownie więdły, pomarszczyły się, choć nie zółkły, a brązowa gałązkę na której były listki, po naciśnięciu okazała siępusta w środku. Wzięłam więc pociełam na mniejsze kawałki i włożyłam do wody, ale nie wiem czy takie na wpół zwiędnięte szczępki, puszczą korzonki.Nie myśląc wiele, wzięłam od koleżanki zdrową gałązkę hoi i na razie trzymam w słoiczku z wodą i tutaj moje pytanie. Czy ta szczepka puści korzonek w wodzie, czy może ją wsadzić do ziemi od razu. Przedstawię to na zdjęciach. Oto stara (chora) szczepka

Obrazek
I tutaj zdrowa


Obrazek

A tak przy okazji czy ktoś zna odmianę tej boi.
Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: hoja (Hoja, woskownica) -ukorzenianie pędów

Post »

Zostaw w wodzie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”