Nawilżacz powietrza, jonizator - jaki do roślin?

Rośliny doniczkowe
zanetchen
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 kwie 2009, o 12:43
Lokalizacja: mazowieckie

Nawilżacz powietrza, jonizator - jaki do roślin?

Post »

Znalazłam ostatnio na allegro tzw. jonizator. Zastanawiam się, czy dałoby to coś gdyby umieścić go pomiędzy roślinami i właczac raz dziennie? Czy spełnił by dobrze swoją rolę nawilżacza? Szczególnie dla takich roślin jak muchołówki, bananowiec, cytryny i wszystkie inne które lubią zraszanie i wilgotne powietrze?
Obrazek
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Nie polecam to raczej taki "kombajn" - lampa, jonizator, nawilżacz i ozdoba w jednym. Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Polecam zakup ultradźwiękowego nawilżacza powietrza.
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Post »

Hmm, temat dosc interesujacy...
Zastanawiam sie nad skutecznością działania takich generatorów mgły. Dokładniej, czy sensowne byłoby umieszczenie powiedzmy dwóch samych mechanizmów generujących mgle ultradźwiękowych na parapecie z egzotykami. Dodatkowo można je podłączyć do jakiegoś sterownika który uruchamialiby je powiedzmy na 5 minut co godzinę/dwie (w zaleznosci od obserwacji i potrzeb).
Mam ogromny problem ze stworzeniem odpowiedniej wilgotność dla moich roślin, stosuje keramzyt na całym parapecie ale jego skuteczność jest znikoma. Byc może byłoby to jakieś rozwiązanie...
Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tej materii?
zanetchen
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 kwie 2009, o 12:43
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

no wlasnie też o tym pomyślałam.. ten jonizator jest na nóżce, więc można go postawić spokojnie pomiędzy roślinami. tylko jak to wygląda ze strony technicznej? czy to naprawde by coś dało? podobno mieści się w nim tylko jakaś szklanka wody, więc pewnie działa ok. godziny-ale tylko tak słyszałam. zresztą efekt byłby sam w sobie też bardzo ciekawy-taka mgiełka wydobywająca się z pomiędzy kwiatów i dodatkowo jakieś leciutkie światło :)
Adriano931
ZBANOWANY
Posty: 455
Od: 4 lip 2010, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam serdecznie
Moją pasją są rośliny i ogrody chcę mieć jak najbardziej ukwiecony dom,pokój,ogród wszystko co się da.Szczególne zamiłowanie w ostatnim czasie zyskały rośliny egzotyczne...Chcę im stworzyć jak najlepsze środowisko do życia żeby miały wszystko zapewnione.Z tond moje pytanie dzisiejsze do was czy wie może ktoś jak zrobić samemu nawilżacz powietrza do egzotycznych roślinek takich jak np. storczyki ,coffea arabica(kawa) gdyż kupić nie mogę bo nie mam zbyt wiele kasy... a spryskiwać ręcznie mi się po prostu nie chce...liczę że doradzicie mi coś w tej sprawie i moje roślinki będą miały wszystko zapewnione i się śicznie rozwijały;]Z góry wielkie Dzięki;] :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: nawilżacz powietrza do Coffea arabica;/

Post »

Witaj na forum Adraiano!
Dobrze byłoby gdybys poznał najpierw regulamin forum, popatrzył gdzie co można pisać a potem przystapił do konkretów....
Tematy w Mój Piekny Ogród i Twój nawilżacz maja się do siebie jak pies do jeża... :;230
zaraz przenoszę temat.... do właściwej sekcji kolego ....
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: nawilżacz powietrza do Coffea arabica;/

Post »

Jasne :D Dlatego ukierunkowujemy poczatkujących forumowiczów,pomagamy :D
Jest nam miło,że nas wybrałeś ale pewne zasady musisz sobie przyswoić by tych pomyłek było jak najmniej. :wit

Pytać zawsze możesz tutaj http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=14
ale p[roponuję poczytac tutaj http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=53
to ułatwi Ci wiele...powodzenia :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
asiaa
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 kwie 2010, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: nawilżacz powietrza do Coffea arabica;/

Post »

Ja sobie kupiłam kiedyś lampę- generator pary, same generatory są dość tanie (około 20 zł plus przesyłka, ewentualnie dodatkowa membrana na wymianę), a włożyć je można do dowolnego pojemnika z wodą. Ale tak naprawdę to prawie z tego nawilżacza nie korzystam, bo przy większej ilości roślin w pokoju i tak mam dużą wilgotność powietrza.

U mnie kawa bardzo ładnie rośnie bez dodatkowego spryskiwania.
Asia
Gregor002
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 cze 2010, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Nawilżacz powietrza

Post »

W moim pokoju jest dość suche powietrze, chciałbym kupić nawilżacz powietrza, zastanawiam się nad:
Obrazek
Dość ciekawe rozwiązanie nawilżacz spełnia swoją rolę, a przy okazji ładnie wygląda :wink: Cena 70zł/z przesyłką

Drugie rozwiązanie to jeden z tych wazonów:
Obrazek
Cena dość przystępna 44zł/z przesyłką tutaj też dość ciekawe rozwiązanie nawilżacza połączonego z ładnym wyglądem :) pierwszy ma wymiary: 22/17cm a drugi 24x20cm Woda spływa po całej powierzchni parując nawilża.

Czy któryś z tych nawilżaczy się nadaje? Może jakieś propozycje? Cena MAX 50, 70zł
Zapraszam do oglądania i komentowania :)
Zielony pokój
Ogród
Awatar użytkownika
Pani Szlązkiewicz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1026
Od: 25 sty 2006, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nawilżacz powietrza

Post »

tu chyba istoniejsza jest zasada działania nawilżacza. Najlepsze są ultradźwiękowe - powierzchnia pod nimi nie jest mokra, a doskonale nawilżają i są ciche, można go włączyć spokojnie np. na noc.
Ten model ze spływającą wodą raczej będzie mało skuteczny, równie dobrze możesz postawić miskę z wodą:)
Gregor002
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 cze 2010, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nawilżacz powietrza

Post »

Dzięki, w takim razie wiem co szukać :)
Zapraszam do oglądania i komentowania :)
Zielony pokój
Ogród
Awatar użytkownika
Pani Szlązkiewicz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1026
Od: 25 sty 2006, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nawilżacz powietrza

Post »

Niektóre mają dodatkową funkcję jonizowania powietrza. Nie wiem ile w tym prawdy ale zerknij i na tą funkcję. Np. tutaj - http://chatkasmyka.pl/ULTRADZWIEKOWY_NA ... bdba240ebb ten jest akurat bardzo drogi bo ma dużo funkcji, ale na allegroo na pewno znajdziesz coś w lepszej cenie. Ważne też żeby miał sterownik "siły nawilżania".
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawilżacz powietrza

Post »

No i trzeba pamiętać, że przy nawilżaczach ultradźwiękowych woda nie może być twarda, bo będzie się wkoło osadzał pył z węglanów rozpuszczonych w wodzie. trzeba będzie stosowac wodę destylowana albo zdemineralizowaną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”