Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

asiula dzięki za obrazek z Angels Fligh , moja po ukorzenieniu patyka już też pokazuje tą charakterystyczną mozaikę na liściach:

Obrazek

Uczę się dopiero tych podwójnych i każda taka wskazówka cenna... :wit
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Kochani, poradźcie. Przed wniesieniem do chłodku, przycięłam swoją daturę, bo nie zmieściłaby się do pomieszczeńia. Szkoda było wyrzucać patyczki, więc poszły do wody i teraz mam 14 ukorzenionych maluchów. Niektóre mają już 3-4 cm korzenie. Czy mogą jeszcze posiedzieć w zbiorowym słoju w wodzie, czy koniecznie do doniczek z ziemią? Tylko jak i gdzie je pomiesczę. ..Nie spodziewałam się, że wszystkie się ukorzenią. Nie wiem jaka to odmana. Kwiat jest biały z różową obwódką. Pachnie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Anida , najlepszą radą na teraz będzie wstawienie tych ukorzenionych w wodzie do zimnego i przetrzymać do wiosny. Nic im się nie stanie, trochę zatrzymasz dalsze ukorzenianie, a z wiosną można na różne sposoby takie ukorzenione patyki spożytkować. Moje w ten sposób ukorzenione z wiosną tego roku sadziłem do doniczek dopiero w maju, a i tak zdążyły zakwitnąć Ja po tym sezonie obiecałem sobie wszystkie przycięte wyrzucić i stało się tak:

Obrazek

Szkoda było wyrzucić te z nasiennikami, jak dojrzeją nasiona wyślę na akcję wymiany nasion, bo będzie tego sporo, a patyki jakbym chciał bardzo żeby się ukorzeniły to by zgniły, a że mi nie zależy na nich to się pięknie ukorzeniają... ;:306

A jak wchodzę do piwnicy zapach czuć już na schodach, bo poniektóre kwitną sobie jeszcze, mniej okazale (brak światła), ale kwitną:

Obrazek

To jedna z tych późno sadzonych, widocznie bardzo chciała dalej kwitnąc i kwitnie... :;230
Taka jest potęga natury i nic się na to nie poradzi... ;:202
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dzięki Andrzej za szybką odpowiedź. Patyczki pójdą więc do "matki", tj. Widne pomieszczenie z temp. 12 st.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Skąd ja to znam. Moje ucięte też poszły do wody i mają już spore korzonki.
Biała - ta wielka co miała iść na wyrzucenie dzielnie znosiła lekkie przymrozki jeszcze w listopadzie więc stwierdziłam, że mi jej szkoda i jednak schowałam do pomieszczenia ;:173
Jeszcze tylko się zastanawiam nad Angels Flight i Angels Flight Variegata - ta druga trafiła mi się przypadkowo bo miała to być Pink Perfection i mam dylemat czy trzymać obie czy jednej się pozbyć ponieważ są bardzo podobne. Efekt na liściach Variegaty jak sami widzicie widoczny dopiero z bliska. Nie mogę się zdecydować póki co.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
flood
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 12 gru 2017, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

A z moich 5 krzaczków pobrałem 10 patyczaków, stoją w wodzie i wszystkie gniją. Woda wymieniana co pare dni, odcięcia przemyte, robia sie obślizłe i miękkie. Krzaczorki na strychu z oknem, w 10 stopniach - tez dziwnie sie zachowują - na górze robią się miękkawe i pustawe w środku. Mam obawy czy to do wieosny przeżyje.
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dzień dobry forumowicze :wit

Mam problem z datura byłam dziś w piwnicy i niestety datura nie wygląda za dobrze. W sezonie letnim rosły w gruncie, podlewne z odżywka, przed przymrozkami wniesiona do piwnicy ok 3/8st C ciemnej z jednym oknem.
Datura stoi przy oknie podlana dwa razy. Dziś idę a tam zastaje obslizgle łodygi z przerwami na zdrowe. Niezrozumiałe jest dla mnie ze poniżej są obslizgle później puste i do góry zdrowe fragmenty łodygi Jeden badyl odciełam i wsadziłam do wody bo poniżej była masakra. Co może być przyczyną?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Mikusia A nie za mokro miały? Okno było zamknięte? Może zmarzly?

Ja dwie donice juz wyniosłam na korytarz i zaczęłam podlewać:) Jedna Brugmansja już ma paki kwiatowe :) trzy stoją jeszcze w piwnicy , powoli zaczynam je podlewać ale wyniose je dopiero koło kwietnia
kasia78
50p
50p
Posty: 66
Od: 2 lip 2011, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.podlaskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moim zdaniem ona trochę przymarzła. U mnie w tamtym roku też tak było.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Też mi się tak wydaje skoro jej tak skórka złazi.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Nie wiem. Może i zmarzla ale nie wiem gdzie?.... Co rok jest problem z tymi niezdrewnianymi. Słabo mi się przechowuja.
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Krasny
500p
500p
Posty: 531
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Pomóżcie proszę rozpoznać, co trapi datury mojej mamy.
Datura jeden:
https://zapodaj.net/becd91560fe3e.jpg.html
https://zapodaj.net/2b6a691aff298.jpg.html
https://zapodaj.net/a380f4b21347b.jpg.html
https://zapodaj.net/fa2bcd0ca489c.jpg.html

Datura dwa:
https://zapodaj.net/2ccb495c3a6ee.jpg.html
https://zapodaj.net/8106ff0aed098.jpg.html
https://zapodaj.net/d83dbf2e7710f.jpg.html
https://zapodaj.net/69792a8363f47.jpg.html
Czy to jakiś grzyb, szkodnik czy może przenawożenie? Opryskałem parę dni temu na przędziorka i jakby tej pierwszej trochę pomogło. Ale bez szału jakiegoś. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Wniosłam dziś moje 2 młode brugmansje do cieplejszego pomieszczenia i zaczęłam podlewać. Od kiedy zacząć nawożenie?
Pozdrawiam
Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”