Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Nie wygląda na Katrin Bonte na pierwszych 2 fotkach, choć trzecie zdjęcie ;:333 jak Katrin
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

A ja mam pytanie dotyczące tego, czy w tej chwili należy datury przesadzić? Chodzi o to, że zimują w tej chwili, co prawda zaczynają się już wybudzać i widzę pojedyńcze listki. Czy należy je przesadzić i przenieść w słoneczne ciepłe miejsce czy może powinnam zrobić coś innego?
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Iza, ja bym jeszcze poczekała do momentu kiedy do ogrodu będą wystawiane.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja kwitnienie rozpoznaję po rodzaju liści na wierzchołkach. Jak są niesymetryczne będzie kwitła, jak symetryczne - nie będzie.
Awatar użytkownika
franus
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 wrz 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

sagit moim zdaniem muszą kwitnąć obydwie, ta z rozwidleniem zakwitnie wcześniej.
Pozdrawiam Longina.
flood
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 12 gru 2017, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dzień dobry. Mój pierwszy post tutaj - proszę o wyrozumiałość. Po wakacjach przyszły do mnie trzy brugmansje, do jesieni na powietrzu, na zimę do ciemnego garażu, temp ok. 8C. Wyciągnąłem ze dwa tygodnie temu - ale bez reakcji. Odbiją, czy uschły na amen? Były lekko podlewane co 2-3 tygodnie.
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Takie młode to ja zimuję w mieszkaniu na oknie ,te zimujące na strychu czy te na parapecie podlewam raz na miesiąc i to ociupinkę .
Flood , widać , które badylki są zasuszone a które chodź w kawałku wyglądają na "jeszcze żywe" Jak są zasuszone to te co przetrwały o ile przetrwały potrzebują czasu na rozkręcenie się . Moje młode już mają wielkie liście a staruszka zniesiona ze strychu już kawał czasu temu , dopiero "ożywa" chodź stoi w miejscu słonecznym , ciepłym i jest podlewana . Wyrzucić jeszcze zdążysz , obetnij te wyschnięte kikuty i nie lej jej dużo wody .
Wiesz jak łatwo sprawdzisz czy jeszcze dany pęd żyje ? paznokciem zdrap skórkę ,powinna być zielona .
Galaxy nie wiem czy wytrwam do kwitnienia Twojej , pewnie kupie tą różową :wink: .
Asiula dzięki za info ;:180
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Flood jeszcze jest możliwość, że odbiją od korzenia, ja tak miałam, po zimowaniu w nieogrzewanym budynku gospodarczym. Ale to może im zająć kilka tygodni.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

tija pisze: .
Galaxy nie wiem czy wytrwam do kwitnienia Twojej , pewnie kupie tą różową :wink: .
Ela a co tam! z okazji wiosny sobie spraw sadzonkę. Moja już przyjechała - trochę tycia, ale podkarmię ;:3
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moje Brugmasje już w ogrodzie zahartowane zaczynają wzrost, nie ma zagrożeń ze strony pogody, tylko czekać na kwiaty: ;:65

Obrazek

Roczne żółte 'Datury Golden Queen' już popikowane , próbowałem zeszłoroczne przezimować, ale wychodzi na to, że się nie da - zaschły.
Wschody z własnych nasion 100%, szkoda tylko, że tyle trzeba czekać na kwiaty ;:131
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja swoje również wczoraj posadziłem do gruntu, jedna była duża a miała małą doniczkę. Donicę rozsadzały korzenie więc uwolniłem ją od donicy i wsadziłem do gruntu. Ostatnio była dołowana razem z donicą, w zeszłym sezonie kwitła tak.
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moje jeszcze w domu suche badyle. Nie mam czasu, dwie wielkie mi zmarzły bo przez pewne zdarzenia losowe nie miałam kiedy ich przenieść z nieogrzewanego pomieszczenia a akurat przyszły mrozy. Na szczęście uchowały mi się młode sadzonki.
A nie boicie się ewentualnych przymrozków na Ogrodników, że już wysadzacie do gruntu?
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
martatomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2016, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Czy datura przesuszona zimą ma szanse?Po skrobnięciu paznokciem jest zielona ale do tej pory nie wypuszcza pędów.Jest podlewana regularnie od marca.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”