Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moje wykopane stoją w ciemnej piwnicy w donicach, też co i rusz podleję.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Nie wiem co się mogło stać z jedną moją daturą. Zawsze tak samo zimuję. Od kilku lat w górnej łazience nieogrzewanej, temp. około12 st. Czasami jak jest słońce to o zachodzie trochę cieplej. W kwietniu idą na zabudowany taras, a pod koniec maja do ogrodu. Koniec września do wiaderek i w domu pomału kończą kwitnienie i zrzucają liście, potem na początku listopada skracam.
W zeszłym roku w sierpniu oberwało im się co prawda porządnie w czasie nawałnicy 11 sierpnia, ale się zebrały w sobie i jeszcze raz pięknie kwitły. Liście miały poszarpane i wszystkie odpadły, ale wypuściły nowe.

A teraz jedna w ogóle nie puściła żadnych liści, a łodygi ma zielone.

Obrazek

Druga o dwa lata młodsza i ciut niższa (dziecko tej pierwszej) ma też listki u góry na szczycie łodygi-aparat nie uchwycił.

Obrazek
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Wystawisz na kilka dni słonecznych i ruszy :D ważne że zielona.
Co roku inna zima, co roku różna temperatura, każda roślina jest inna. Nie ma co uogólniać, nie ma co się spinać.
U mnie co roku zimowały pięknie a teraz zasuszają część gałęzi, tak to jest z tymi roślinami :wink:
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

joannamm To piękna, zdrowa, zimująca datura. Nic nie nie jest , daj jej jeszcze spać :)
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

U ' Brugmansji' taka reguła, którą obserwuję od lat. Młode roczne ruszają dużo wcześniej, niż kilkuletnie. Być może podyktowane jest to tym, iż donica nie jest w pełni wypełniona korzeniami, a z reguły te starsze nie przesadzane mają przerośniętą bryłę korzeniową i budzi się dopiero na wyraźnie dłuższym dniu. Ale to już takie moje gdybanie... :wit
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dziękuję za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiły. Bo już zaczynałem się martwić. Fakt pogoda też jest nieciekawa. Mróz w dzień i w nocy, słońca mało. W dodatku ta mniejsza już ruszyła. Ale skoro mówicie, że jest wszystko w porządku, to cierpliwie czekam.
Datury te pokazywałam na str. 56, 21 pazdziernika jeszcze kwitły. Ta starsza była bardzo wysoka, przeszło 3 metry miała, więc musiałam ją przed wykopaniem i wniesieniem do domu trochę przyciąć, a drugie cięcie pod koniec listopada. Myślałam, że podwójne cięcie jej zaszkodziło.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Zgodnie z obietnicą chwalę się moim nasiennikiem:
Obrazek
Obrazek
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Czy roślina z nasiona powtarza cechy rośliny matecznej??


W tym roku kupiłam sadzonki variegaty z czerwonym kwiatem hmmm zobaczymy czy rzeczywiście będzie czerwień ;:173
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Wg mnie powinna , ale u mnie nie wiem jaki mezalians nastąpił ;:306
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ktoś z Was ma daturę varieatę o czerwonych kwiatach?
Chodzi mi o to, czy one są faktycznie czerwone czy różowe? Bo, co innego widzieć ją w realu a co innego oglądać zdjęcia.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ela ja prawie mam bo sobie kupiłam na aledrogo, przyjdzie jak się ociepli. :) Moja variegata ma takie łososiowe, na fotkach aukcyjnych kolor jest zupełnie inny niż mojej, także tak czy siak podoba mi się, choć ta czerwień na fotkach nie jest taka czerwona...
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Właśnie na all się naoglądałam :lol: miałam varie żółtą , teraz marzy mi się czerwona a pytałam dlatego bo nie wiem czy takowa istnieje a jeżeli tak , czy jest bardziej różowa czy czerwona ? Na all troszkę boję się kupować bo jak pisałam , zależy mi na konkretnym kolorze :oops: najpierw ogłoszę się na forum , jak mi się nie uda to poszukam po sklepach a w ostateczności na all.
Swoją staruszkę dopiero zniosłam ze strychu a już zaczyna puszczać listki a 3 młode zniesione wcześniej już mają listki , zaczęłam zasilać nawozami .
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ela na fotce to nie wygląda na prawdziwą czerwień . Jak się nie zdecydujesz, to będzie u mnie na poletku doświadczalnym i napiszę czy rzeczywiście to czerwień :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”