Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja czekam. U mnie dziś pada i jest dość chłodno, pomyśleć że w piątek i sobotę było około 27 stopni.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Zapowiadają jeszcze przygruntowe przymrozki w okolicy piątek- niedziela - ja bym się wstrzymała jednak.
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Brugmansia sanguinea była dostępna w zeszłym tygodniu w wybranych biedronkach :wink:
Moje jeszcze w piwnicy. Mają być przymrozki
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Szukałam jej wszędzie, zjeżdziłam kilka Biedronek i nigdzie nie mieli.
Wstrzymałabym się z wysadzanie do gruntu, ostrzegają przed arktycznym zimnem więc minusowo będzie. :(
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

O ja również nie zauważyłam brugmansji w biedronce. Fakt, że nie przyglądałam się mocno bo już nie za bardzo mam ochotę tam kupować roślin ze względu na pomyłki odmianowe ale jutro mimo to spojrzę czy u mnie są.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moja nn, biała z różowym obrzeżem, pachnąca.

Obrazek
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

U mnie wszystkie maja pąki gotowe do rozwiniecia sie ,i zpietrowymi kwiatami i pojedyńczymi.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
aniaw
50p
50p
Posty: 62
Od: 11 maja 2011, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Poradźcie. Ślimaki wyjadły stożek wzrostu w daturze jeszcze przed rozdzieleniem. Czy jest jakaś szansa na zakwitnienie czy dać sobie spokój.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Powinna puścić z boku, lato jest ciepłe może zdążyć.
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jaki nawóz polecacie aby datury kwitły mocno i obficie ?
Pozdrawiam Marcin :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Pierwsza strona...

viewtopic.php?f=19&t=87694
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Bardzo proszę o pomoc w ratowaniu mojej datury. Cały czas była codziennie nawożona nawozami do pelergonii, czasem dostawała asofoskę i pięknie rosła. Dwa tygodnie temu niektóre liście zaczęły żółknąć. Dałam jej wówczas trochę azofoski, sądząc, że jednak brakuje jej azotu. Potem przeszła ulewa i jedna ze świeżych łodyg zupełnie omdlała. Pomyślałam, że może datura jest przelana. Przez kilka dni jej nie podlewałam, ale nic się nie zmieniało. Łodygę odcięłam ( w wodzie robi się z niej ładna sadzonka). Niestety obecnie moja datura wygląda coraz gorzej - prawie wszystkie liście omdlewają, pojawiają się jakieś nowe plamy. Nie wiem co robić. Nie ma szkodników (tydzień temu była opryskiwana na przędziorka razem z pozostałymi daturami), ziemia jest wilgotna, ale nie mokra, korzenie bez widocznych szkodników, czy zmian. Przeniosłam ją w zacienione miejsce.

Obrazek

Obrazek

Dodam jeszcze, że dwie pozostałe datury, traktowane tak samo pięknie rosną bez żadnych oznak choroby.
Pozdrawiam, Małgorzata
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

gazelaZ mojego doświadczenia wynika że miała za dużo różnych nawozów (azofoska ,nawóz do pelargonii).Kiedy sadzę datury do gruntu na dno dołka sypię azofoskę.Po około 14 dniach daję nawóz typowy do datur.Nawożę 2 razy w tygodniu a nie codziennie jak piszesz.Moim zdanie za dużo nawozu.

-- Śr 24 lip 2019 14:33 --

aturi ja mam nawóz do datur z Bioponu w płynie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”