Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dziękuje wam za oświecenie mnie :) teraz pozostaje mi znaleźć sadzonkę tej odmiany!
Pozdrawiam Marcin :)
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Z tego co wyczytałem na jakiejś zagranicznej stronie to Brugmansia sanguinea wymaga chłodu. Jeśli temperatura jest powyżej około 21 stopni to pączki kwiatowe wyrastają do jakiegoś momentu po czym zasychają i do kwitnienia nie dochodzi. Kwiaty będzie wytwarzała ale wszystkie zaschną i odpadną. Jeśli lato jest chłodne to ona będzie czuła się świetnie, jak gorące to może w ogóle nie zakwitnąć. Nadaje się do chłodnych ogrodów zimowych i wtedy podobno bardzo ładnie kwitnie. Tyle mówi teoria :wink: W praktyce u mnie to się potwierdziło :wink: Latem roślina wszystkie kwiaty namiętnie zrzucała, żaden nawet nie urósł za duży :wink:
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Witam! czy już sadzicie swoje datury do gruntu, czy czekacie na Ogrodników, niby noce są ciepłe?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja czekam. U mnie dziś pada i jest dość chłodno, pomyśleć że w piątek i sobotę było około 27 stopni.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Zapowiadają jeszcze przygruntowe przymrozki w okolicy piątek- niedziela - ja bym się wstrzymała jednak.
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Brugmansia sanguinea była dostępna w zeszłym tygodniu w wybranych biedronkach :wink:
Moje jeszcze w piwnicy. Mają być przymrozki
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Szukałam jej wszędzie, zjeżdziłam kilka Biedronek i nigdzie nie mieli.
Wstrzymałabym się z wysadzanie do gruntu, ostrzegają przed arktycznym zimnem więc minusowo będzie. :(
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

O ja również nie zauważyłam brugmansji w biedronce. Fakt, że nie przyglądałam się mocno bo już nie za bardzo mam ochotę tam kupować roślin ze względu na pomyłki odmianowe ale jutro mimo to spojrzę czy u mnie są.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moja nn, biała z różowym obrzeżem, pachnąca.

Obrazek
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

U mnie wszystkie maja pąki gotowe do rozwiniecia sie ,i zpietrowymi kwiatami i pojedyńczymi.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
aniaw
50p
50p
Posty: 62
Od: 11 maja 2011, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Poradźcie. Ślimaki wyjadły stożek wzrostu w daturze jeszcze przed rozdzieleniem. Czy jest jakaś szansa na zakwitnienie czy dać sobie spokój.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Powinna puścić z boku, lato jest ciepłe może zdążyć.
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jaki nawóz polecacie aby datury kwitły mocno i obficie ?
Pozdrawiam Marcin :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”