Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Wniosłam dziś moje 2 młode brugmansje do cieplejszego pomieszczenia i zaczęłam podlewać. Od kiedy zacząć nawożenie?
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

To zależy. Młode tzn. jakie? Większe już po jednym sezonie czy ukorzenione sadzonki jesienią?Jeżeli były z ciemniejszym pomieszczeniu to poczekaj aż wypuszczą ładne liście. Jeśli jednak są to ładnie ulistnione maluchy to można już po trochu nawozić.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jaki nawóz stosujecie i jaki jest najlepszy dla datur? Na razie stosuję nawóz do pelargonii w płynie.
Moje datury wystawiłem na zabudowany balkon, ładnie wypuszczaja pąki, nawet variegata ma maleńkie pączki.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moje dwie wystawione na korytarzu , jedna już kwitnie i jak pięknie pachnie ;:167 ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moja dopiero wypuszcza malutkie listeczki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Trzy inne wyniosłam do namiotu , a maluchy stoją w kuchni na oknie i powoli rosną .
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jedna z moich datur jest roczna druga 2-letnia. Stały w chłodnym pomieszczeniu (około 12 stopni) na północno-wschodnim oknie. Mają już po parę liści. Czyli zaczynam nawożenie. ;:224
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dalisbea super. Musiałaś jej niezłe warunki stworzyć, że Ci już kwitnie.
Febronia tylko na razie tak z umiarem. I przy młodych trzeba uważać aby ich nie przelać, Jak już wyląduje na dworze to wtedy dawaj częściej nawozy.
Co do nawozów temat wciąż powraca. Ja stosuję Kristalon zielony a potem pomarańczowy. Miałam jeszcze taki floreo z dużą ilością fosforu - ale mi się skończył i póki co nie mam gdzie dokupić. Dawałam go latem po trochu, zamiennie z K. pomarańczowym. W tym roku tak, myślę, że będę też dawała humus, mam to warto skorzystać. aha a jak moim daturom żółkły liście to sypałam też trochę saletry.
Na pewno moje metody nie są jedyne słuszne. Błędy też niestety popełniam i to często tak wychodzi wtedy gdy najbardziej się staram a i czasu ostatnio coraz mniej na pielęgnację roślin. Każdy stosuje coś innego.Dużo też zależy od miejsca.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ma ktoś z was Brugmansia sanguinea? Różni się czymś w uprawie,od tych popularnych?
Ona w ogóle jest wieloletnia,czy jednoroczna?
Pozdrawiam Marcin :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Brugmansia jest zawsze wieloletnia, jednoroczne są datury.
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Na jednej stronie pisało, że wieloletnia a na innej że jednoroczne. Miałem zagwozdkę. :roll:
Pozdrawiam Marcin :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jeżeli na zdjęciu kwiaty zwisają w dół to brugmansia, a jak do góry to datura.
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Brugmansja sanguinea jest wieloletnia a wymagania ma zupełnie inne niż pozostałe brugmansje :) Woli np. cień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”