Ficus elastica 'Tricolor' - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli to ta o której piszę to tak ale potwierdź to jak napisałem w Piorin-ie.
soniag25
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 sty 2009, o 01:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Wyszedł nastepny liść i on już wygląda normalnie nie jest różowy i nie ma na nim ani jednej kropki. Wygląda bardzo zdrowo. :)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie wygląda podobnie.Mam problem z 1 fikusem,drugi rośnie bardzo ładnie.Ciekawe bo rosną w tym samym pokoju..
A to fociaki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kochani! Ja hoduję fikusy różnorakie i podejrzewam 2 sprawy, które wyszły równolegle!
1. Liść różowy - taka uroda, kiedy dostanie dużo słońca. Nie jest to choroba, ale fikusy lepiej się czują jak mają rozproszone światło, a nie bezpośrednie słoneczne.
2. plamki pod spodem liścia - podejrzewam tarczniki. Są różne sposoby ich zwalczania. Można kupić takie tabletki/pałeczki do ziemi i wtedy w sokach rośliny zaczyna krążyć trucizna na te robale. Ja opryskuję promanalem za pomocą domowego opryskiwacza. Oczywiście trzeba zachować ostrozność i postepować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witajcie!
Mam 15-letniego Fikusa Sprężystego. Jest wielki i piękny, ale zastanawiam się czy nie należałoby go jakoś odmłodzić lub ukształtować. "Przebija" sufit, ma też parę gałęzi nagich. Pędy "podsufitowe" mają mniejsze liście. Donica, w której stoi jest wielka. Nikt by jej chyba nie podniósł... Z drugiej strony jest już z nami tyle lat, wciąż puszcza liście i nigdy mi nie chorował. Nie mam sumienia go pociąć. Może macie jakiś pomysł.... Postaram się wrzucić jego fotkę. Na pewno byłoby to lepsze do ewentualnej Waszej oceny...
Pozdrawiam wiosennie
Jaga
soniag25
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 sty 2009, o 01:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

A czy te tarczniki widac gołym okiem???
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witajcie znowu !
Mam już fotkę mojego fikusa. Czy może mi ktoś zasugerować, jak go podciąć, żeby ładnie się rozrósł na boki, a zarazem żeby miał dobre warunki świetlne.... Wydaje mi się, że można by skrócić mu "łysawe" pędy i przy okazji posadzić nowe fikusiki. Szczerze mówiąc fikusy jakoś mi dobrze się chowają i choć podobno nie są zdrowe (?) u mnie rosną jak na drożdżach. Tylko z tym staruszkiem mam kłopot.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Jaga


Obrazek
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Niedawno w sklepie widziałem całego różowego takiego fikusa,więc to nie choroba.U mnie wypuścił 2 takie liście a następny już jest normalny..

Tarczniki widać gołym okiem
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Jaki wielki :shock:
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Wielki to jest, ale chciałabym go trochę uzdrowić..... Pomóżcie! Może macie jakieś pomysły....
Pozdrowionka
Jaga
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pociąłbym go tak jak zaznaczyłem na zdjęciu a by go bardziej rozkrzewić należy na śpiące oczka zarówno na pniu jak i w katach liściowych poukładać takie kuleczki z waty i utrzymywać je cały czas mokre (nie mogą wysychać) wybudzisz w ten sposób oczka - jak zacznie wybijać młoda gałązka podniesie watkę i wtedy należy ja zdjąć. Można w ten sposób samemu decydować w którym miejscu chcemy by wybiły gałęzie. :wink:

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

soniag25 na Twoim fikusie nie ma tarczników. :wink:
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Czarodziej_ pisze:podlewanie rośliny mieszanką wody odstanej z przegotowaną 1:1. :D
a co sądzisz o podlewaniu ficusa deszczówką?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”