Szczęślin.Clerodendrum ugandese jak hodować ?

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clerodendrum Ugandese jak hodować ?

Post »

Okej dziękuję za odpowiedź. Może uda się go uratować.
Założyłem konto na fotosiku by zdjęcia nie wyparowywały po kilkunastu dniach (jak to się ma w przypadku darmowych hostingów)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Clerodendrum Ugandese jak hodować ?

Post »

Te listki wyglądają, jakby roślinie brakowało jakichś składników pokarmowych (może mikroelementów).

B.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clerodendrum Ugandese jak hodować ?

Post »

Hmm raz drugi podlałem delikatnie plantonem, potem odrobinę do roślin zielonych. Niedawno też podlałem małą dawką florovitu. Jednak gdy przesadzałem gościa do większej doniczki - był w sporo mniejszej - to korzenie jako tako mocno były po wyjęciu widoczne to znaczy widać było, że powoli robi mu się ciasno. Ziemia dość lekka, może za mało żyzna, zobaczę teraz co z nim będzie. Dostał sporo nowej... Czas pokaże. :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18669
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Clerodendrum Ugandese jak hodować ?

Post »

Po przesadzeniu nie powinno się nawozić roślin przez parę tygodni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clerodendrum Ugandese jak hodować ?

Post »

Mój clerodendron odżył na wiosnę i teraz rośnie jak szalony aż miło patrzeć. Co prawda pokrój tej rośliny nie jest zbyt urodziwy a i ja go za wysoko uszczknąłem - dopiero na wys ok 40-45 cm się rozgałęzia w bok tak konkretnie ale cieszy mnie, że żyje. No i chyba widzę na końcach górnych pędów zaczątki pąków z kwiatami.
Obrazek
Światło trochę kiepskie ale musiałem go do zdjęcia podsunąć po ścianę. : P Kształt roślina ma średni ale też nie chciałem go ciachać bo nie wiem jak zareaguje. Jak wiemy jest to rzadka roślina w naszych domach... Mało znana.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clerodendrum Ugandese jak hodować ?

Post »

Witam Was moje clerodendrum dzisiaj otworzyło pierwszy pączek. Stety lub niestety kwiat jest w odcieniach fioletu. W zasadzie marzyły mi się bardziej niebieskie kwiaty... Czy clerodendrum można podsypać czymś do zakwaszania gleby i czy wpłynie to na zmianę zabarwienia kwiatów? W internecie jak wklepiecie nazwę to można spotkać i fioletowe i bardziej niebieskie kwiaty a nawet takie, które nieco wpadają w turkus. Czy jest to możliwe?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Szczęślin.Clerodendrum ugandese jak hodować ?

Post »

Nie wiem nic o tym by można wpływać na kolor kwiatów ale
z pewnością można to robić ze zdjęciami tych kwiatów.
Ja nic nie robię. Wstawiam takie zdjęcie jakie kwiaty są w realu
czyli wyblakłe niebieskofioletowe.



Obrazek

Obrazek

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczęślin.Clerodendrum ugandese jak hodować ?

Post »

Tak. Takie i ja miałem kwiaty. Te lazurowo niebieskie kwiaty z internetu nijak się mają do rzeczywistości ehh. Potem tylko rozczarowania. A może są jakieś inne odmiany lub zależnie od np siewek inaczej się wybarwiają?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”