Liwistona okrągłolistna (Livistona rotundifolia) problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
kleo_lim
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 sty 2008, o 22:50
Lokalizacja: katowice

Post »

wielkie Dzięki :)
Awatar użytkownika
cyganka_1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2008, o 19:18
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Palma Livistona

Post »

Witam serdecznie
mam podobny problem z tą palmą ;/ kupiłam ją na bazarku latem. I tez usycha mi.chyba za dużo ją podlewam...ale nie wiem jak ją pilęgnować,chociaż po przeczytaniu powyższych postów bardzo dużo się dowiedziałam:)
ps. palma stoi w kuchni przy oknie płn-zach. Chciałam dodać że jakieś dwa mies temu zauważyłam jakieś robaki w bryle korzeniowej(nie wiem jakie-ale miały dużo nóżek i były dł ok 3-4cm ) paskudztwo ...brrr... :?
i nie wiem czy dobrze zrobiłam ale przepłukałam całą ziemię...:] chyba pomogło bo już ich nie widzę...teraz tylko się zastananwiam co dalej z tą palmą zrobić-nie wiem czy te robactwa nie podgryzły jej korzeni i czy da sie ją jeszcze uratować...?? :( szkoda mi ją wyrzucać. tak w ogóle to co najbardziej lubi ta palma jeśli chodzi o warunki "uprawy" :)
i jak uniknąć ponownego pojawienia się tych robaków?!
Proszę o poradę
Awatar użytkownika
cyganka_1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2008, o 19:18
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post »

ps. Madziejko Twoja palma jest śliczna!!! :) :) :)
Ponury
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 gru 2008, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam. Niedawno nabyłem Livistona rotundifolia i oczywiście jest w za małej doniczce. Czy mogę ją przesadzić teraz czy powinienem poczekać do jakiegoś właściwszego okresu (ew. kiedy) ??

Ponury
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

cyganka_1984 wklej zdjęcia palmy (całej rośliny i widoku na doniczkę z ziemią).

Ponury tak samo Ty zdjęcia palmy(możesz przesadzić teraz nie zaszkodzisz jej) w dziale Encyklopedie opisywałem w linku Palmy w kilku tematach o przesadzaniu. :D
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Rotundifolia jest bardzo ładną palmą, ale niezbyt łatwą do uprawy, np. w porównaniu z daktylowcem (phoenixem) lub palmą koralową (chamadeorea elegans).
Wiele z nich jest zarażonych przędziorkami (zauważyłem to w kilku kwiaciarniach), na dodatek przejście ze szklarni do warunków domowych nie jest zbyt łatwe.
Myślę, że jak przeżyje pierwszy rok w domu to potem będzie już łatwiej.
Wymaga jednak wysokiej temperatury i wilgotności.
Awatar użytkownika
cyganka_1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2008, o 19:18
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post »

niestey moja palma uschła :cry: trudno ...nie mam widocznie ręki do palm :?
może w przyszłym roku latem zdecyduję się na zakup jakiejś palemki :?
chociaz z tego co zauważyłam to zdecydowanie lepiej rosną mi wszelkie odmiany fikusa benjamina itp :) i przy nich zostanę :wink:
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

Czrodzieju przemówila do mnie dziś taka palemka :P :P w chwili obecnej mam wrażenie wygląda nieźle i chciałabym żeby tak było jak najdłużej :P :P stąd mam pytanie

- czy powinnam ją w tej chwili przesadzić?? czy jednak poczekać do wiosny?? rośnie w donicy o wysokości 15 cm szerokości 17 w podłożu chyba torfowym
- wysokość roślinki od doniczki to około 33 cm.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

będę wdzięczna za wszystkie Twoje wskazówki :P :P
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przesadź ją jak najszybciej (obkruszając możliwie dużo starej ziemi nie uszkadzając przy tym struktury systemu korzeniowego) w doniczkę palmową o średnicy 24 cm w prawidłową ziemię dla palm z domieszką piasku, gliny i perlitu w proporcjach: ziemia:piasek:glina:perlit (4:1,5:0,5:1), ładna Livistona rotundifolia. :D
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

wielkie dzięki Czarodzieju, zaraz się wybiore na odpowiednie zakupy :P a i jajko dodam niech ma co jeść roślinka :P :P
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bardzo rozsądnie tylko nakłuciem w górę. :D
J.Le.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2009, o 19:20

Post »

Możecie mi pomóc. piszę pierwszy raz. kupiłam Mamie 26maja palemkę, babka z kwiaciarni mówiła, że na pewno będzie rosła dobrze, żeby ją przesadzic. zrobiłam to kilka dni temu, tak jak pisaliście, kupiłam ziemię do palm, doniczkę (chyba taką jaka powinna być?) włożyłam jajko, ale usychają jej liście, szkoda mi jej , nie wiem czy da się jeszcze coś zrobić, żeby całkiem nie padła :(
J.Le.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2009, o 19:20

Post »

http://img19.imageshack.us/gal.php?g=suc50639.jpg

to jest link do zdjęć, przepraszam ale pierwszy raz korzystam z tego formu i nie potrafię wrzucic ich od razu na strone. ale się nauczę:) pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”