Papryka ozdobna,pieprzowiec roczny(Capsicum annuum)

Rośliny doniczkowe
oculta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 paź 2007, o 15:37

Papryka ozdobna,pieprzowiec roczny(Capsicum annuum)

Post »

Co mam zrobić jeśli papryczka traci liście, żółknie i obsycha czy jest na to jakiś sposób czy jakoś specjalnie trzeba ją pielegnować ze względu na pory roku?
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Mam niemiłą wiadomość, zapewne ma już owoce??? Jak tak to po prostu sezon się kończy, papryczki są roślinką jednoroczną więc może dlatego?
Regulamin zabrania linków bez zgody
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

To fakt, gatunek jednoroczny, monokarpny czyli po zoowocowaniu zamiera, zbierz nasiona i wysiej w lutym przyszłego roku do doniczki, będziesz mieć kolejne pokolenie kuchennych papryczek.
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Ja kupiłam ponad rok temu paprykę w arboretum. Wszędzie jest napisane, że papryka jest jednoroczna, a moja żyje do tej pory i ciągle kwitnie i ma owoce. Raz jak jej nie podlewałam trzy dni a potem ją podlałam obficie to mi zrzuciła prawie wszystkie liście, ale potem zaczęła odżywać i teraz jak napisałam kwitnie i ma owoce. Może mam jakąś inną odmianę, która nie jest jednoroczna.
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moja też przeżyła już ponad 2 lata.
Daniel84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 cze 2005, o 14:37

Sianie nasion papryki ozdobnej

Post »

Witam.

Mam Pytanie.

W zeszłym roku z papryki ozdobej pozyskałem ziarna i chciałbym w tym roku zasadzić owe ziarna i pytanie moje w jakiej glebie należoło by to zrobić (do jakich roślin kupić glebę ) ,kiedy mogę je zasadzić i jak często polewać te zasadzone ziarna aby wykiełkowały ?

Proszę o informacje i pomoc.

Za pomoc i inforamcje bardzo dziękuje.

Z Poważaniem
Daniel
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Mogę powiedzieć jak na posiałam niedawno nasiona: do doniczki z ziemią uniwersalną, przykryłam je cienką warstwą ziemi. Po tygodniu nic mi nie wschodziło i znalazłam na forum wpis, że powinno się doniczkę przykryć folią. Przykryłam więc ją foliówką, codziennie zdejmowałam ją na trochę i w końcu mi wzeszły papryczki. Myślę, że już spokojnie możesz wysiać nasiona, a podlewać tak by ziemia była wilgotna.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Daniel84 pisze:w jakiej glebie należoło by to zrobić (do jakich roślin kupić glebę )
Do wysiewu papryki można użyć ziemi uniwersalnej, jak napisała Caro.
kiedy mogę je zasadzić i jak często polewać te zasadzone ziarna aby wykiełkowały ?
Już można wysiać. Papryka długo wschodzi ok. 2-3 tygodnie. Do wschodów potrzebuje temp. ok. 25 stopni, ale w niższej również wzejdzie, będzie to nieco dłużej trwało. Podlewać należy umiarkowanie, żeby ziemia była wilgotna. Podczas kiełkowania nie dopuszczam do przeschnięcia powierzchni ziemi. Po wschodach można mniej podlewać. Ja podlewam wtedy, gdy ziemia na wierzchu jest sucha.
Ja wysiewam nasiona papryki ozdobnej do jednej doniczki, a kiedy wyrosną jej 1-2 liście właściwe (pierwsze dwa liście podłużne-to liścienie, następne są w kształcie serduszka
:roll: , to są liście właściwe ), rozsadzam do oddzielnych doniczek.
neomira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 sie 2009, o 11:04

Czy to Habanero?

Post »

Serwus, dostałam w prezencie te pięknoctwo, ale nie wiem jak się nazywa i jak się o nim troszczyć... :?:
Pomóżcie, będe wdzieczna :D :D :D
]
Obrazek
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Papryczka jednoroczna-rozmnaża się z nasion.
pink79
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 1 maja 2008, o 17:11
Lokalizacja: małopolska

Papryka ozdobna czy jadalna ?

Post »

Mam prośbę mąż zakupił dla mnie 3 szt papryczek tyle tylko że Pan który je sprzedawał nie miał pojęcia o ich pielęgnacji (bez komentarza) i teraz mam pytanko czy to jest papryka ozdobna czy jadalna i jak to w góle pielęgnować czy może być na balkonie czy w domu czy to jest jednoroczne jak to podlewać w jakiej ziemi trzymać i czy słońcu czy raczej w cieniu?? Będę wdzięczna za wszystkie informacje pozdrawiam :D

Obrazek
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Papryczka jest jednoroczna. Póki temperatura nie spada poniżej 10 st. w nocy. może stać na balkonie (u mnie na południowym). Jest jadalna, ale potwornie ostra. Ja swojej nie przesadzałam. Teraz już nie warto. Lubi dużo wody (szybko więdnie). Możesz Wydłubać nasionka, podsuszyć i około lutego/marca wysiać do ziemi. Bardzo szybko rośnie. Latem będziesz miała młode papryczki.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
pesteczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lip 2010, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka miniaturowa ozdobna

Post »

Witam,
to mój pierwszy wpis na waszym forum i pierwsza hodowla papryczek - Chili.
Papryczki przywiozłam z turcji - dokładnej nazwy nie znam. Rosną całkiem nieźle w donicy na balkonie. Widać zalążki kwiatków.
Mam problem , bo coś zaczyna mi dziurkować listki. Pod spodem liścia znalazłam maluteńkie ok 0.1 -1 mm gąsieniczki - takie kremowe. Spryskałam je woda a które znalazłam to "zlikwidowałam" ręcznie.
Ale czy coś na to macie, jakiś sposób? Nie chciała bym chemicznie ich uszczęśliwiać - bo miały być zdrowe (ekologiczne).
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”