Wilczomlecz lśniący,okazały ( Euphorbia millii ) dyskusje,identyfikacja

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Wilczomlecz lśniący,okazały ( Euphorbia millii ) dyskusje,identyfikacja

Post »

Od wielu lat mam w domu wilczomlecz, który kwitł u mnie nieprzerwanie o każdej porze roku. W zeszłym roku jednak przeprowadziłam się daleko, daleko:-). Wilczomlecz zaprzestał kwitnienia i zgubił wszystkie liście. Na wiosnę przesadziłam go do nowej ziemi, do tej pory wypuścił mnóstwo liści i jest znowy piękny, ale nie kwitnie - no pojawił się jeden mały kwiatuszek.....Dziś przeniosłam go na parapet zachodni ze wschodniego aby miał więcej światła. Nie mam pojęcia co się dzieje i czy jest coś co mogłabym zrobić dla tej pięknej roślinki aby znowu kwitła? Czy ktoś wie??? Bo ja nie mam już pomysłów.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Trzeba go przenieść w miejsce jasne i chłodne ok 12-15 stopni na jakieś 6-8 tygodni a potem z powrotem do ciepłego - stworzenie sztucznego odpoczynku powinno zaowocować tym iż zakwitnie. :D :D :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zauważyłam,że w szkołach pięknie na ogół kwitną wilczomlecze. Może to być spowodowane tym,że w czasie wakacji raczej nikt ich nie podlewa i też mają przymusowy odpoczynek.
Waleria
mlenka78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 lip 2007, o 19:11

Wilczomlecz lśniący ( Euphorbia millii ) dyskusje,identyfikacja

Post »

Obrazek

jeszcze zdjęcie z bliska
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

To sukulent -Wilczomlecz lśniący, Euphorbia milii
wpisz tę nazwę w wyszukiwarkę to wyświetlą się adresy tematów gdzie rozmawialiśmy o nim.
Pozdrawiam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
slawo_l
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2008, o 17:47

Co to za roslina? (Wilczomlecz lśniący)

Post »

Cześć. Nie wiem co to za roślina. Pomóżcie mi i poradźcie jak ja pielęgnować.Z góry dziękuję Obrazek
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witaj Slawo na forum. To wilczomlecz euhorbia ....jaki wielki i powinien kwitnąć ....to już sama nie wiem??? :o :o
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
slawo_l
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2008, o 17:47

Post »

No właśnie widziałem ostatnio takiego samego ale mnóstwo czerwonych kwiatków. A mój nie ma i nigdy nie miał. Co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam Slawo_l

Pisz proszę używając polskiej czcionką używając ą,ę,ś,ó itp. Regulamin tego wymaga.Poprawiłem Obrazek
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Odp.

Post »

witaj, ja też mam takiego i też nie kwitł i nie ma zamiaru jak na razie, jeśli mogę powiedzieć co wiem to tyle ,że wszystkie kaktusowatych i z rodziny sukulentów muszą zimą być w ciemniejszych , chłodniejszym stanowisku i mniej wody wtedy odpoczywają i po tym okresie kwitną i to jest najczęstszym błędem i brakiem kwiatów u Naszych kwiatów bo nie maja okresu spoczynku tylko cały czas wegetują bo stanowisko aktualne jest raczej odpowiednie no i może zasilaj ja nawozem do roślin kwitnących w czasie kwitnięcia a tak poza tym to bio humusem guano np.powodzenia pozdrawiam
martuś
grzeniu16
50p
50p
Posty: 67
Od: 24 cze 2009, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: LEgnica

Post »

może ktoś mi podać jego nazwę i jak się dba o niego???:) z góry dziękuję :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: CO TO Z KAKTUS???

Post »

jest to wilczomlecz lśniący
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
gosiagre
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 mar 2010, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co zrobić z moim wilczomleczem? Jest mocno skromny..

Post »

Kocham moje dwa wilczomlecze mimo ich hmm.. skromnego wyglądu, cały czas mi kwitną na szczycie, ale listków mają niewiele. Wybijają mocno do góry. Co z nimi zrobić, żeby się bardziej rozkrzewiały i miały więcej listków??

Obrazek

dzięki z góry..
Małgoś
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Re: Co zrobić z moim wilczomleczem? Jest mocno skromny..

Post »

Najprostszym sposobem na rozkrzewienie jest skrócenie pędów, które można następnie wykorzystać jako sadzonki. W miejscu cięcia roślina wypuści nowe pędy. Poczytaj tu http://www.swiatkwiatow.pl/wilczomlecz- ... id477.html
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”