Pachira (Pachira aquatica) - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Moim zdaniem, na pewno nie wietrzenie jest przyczyną, zwłaszcza przy takich temperaturach jakie panują obecnie :).

Korzenie pewnie biedna ma ściśnięte jak sardynki. Myślę, że Przemo da najlepsze wskazówki dotyczące przesadzania.

No i naprawde porządnie ją trzeba nawadniać, przynajmniej raz na jakiś czas. Cytat z którejś z książek z grubsza brzmi tak: " W naturze gruby pień musi zgromadzić wodę potrzebną do przetrwania okresów suszy". Więc, żeby mieć co gromadzić - musi dostać wody odpowiednio dużo. Potem przez jakiś czas prawdopodobnie wytrzyma i znowu ją trzeba obficie podlać.

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pewnie że ma za małą doniczkę i penie zbyt sucho jeśli podlewasz co trzy dni może trzeba zwiększyć troszkę ilość wody, proponuję ją czym prędzej przesadzić. Stoi w takim miejscu że otwieranie balkonu jej nie zaszkodzi. :D
JMar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 mar 2008, o 16:43

Post »

Odstała już więcej wody i zaczyna sie po mału podnosić :D a do przesadzania to chyba dźwig zamówie :lol:
dzięki za pomoc
dam znać po przesadzaniu
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Wielka prośba

Post »

wielka prośba o ratunek dla pachiry kumpeli
oto zdjęcia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

przesadzona ze 2-3 tyg temu, stanowisko słoneczne, odstawiona od okna a i tak po pewnym czasie liście wyglądają jak na zdjęciach
zraszana codziennie, podlewana umiarkowanie
co jej poradzić?
a zdjęcia z telefonu więc ostrość trochę szwankuje...
Anka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokaż doniczkę w jakiej teraz rośnie pachira i zrób zdjęcie rośliny od spodu liścia wygląda mi to na objawy idące od korzeni.
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

wreszcie podesłali nowe fotki, oto one:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Anka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za mało wody, za suche powietrze, bardzo za suche i chloroza a więc - intensywniejsze podlewanie(większa dawka wody) ale od podlania do podlania musi powierzchnia ziemi lekko przeschnąć, zraszanie codziennie przy centralnym ogrzewaniu koniecznie nawet z trzy razy w ciągu dnia, obowiązkowo keramzyt w większy i głębszy podstawek, ok 300 ml czystego biohumusu do wlania na lekko zwilżoną zraszaczem powierzchnię ziemi i 100 ml w podstawek przed wsypaniem do niego keramzytu(ten musi być stale wilgotny ale nie zalany wodą by donica nie stała w wodzie). Stanowisko słoneczne ale nie bezpośrednio w promieniach słonecznych. Zmiana warunków w jakich była a w jakich znajduje się teraz z pewnością też się przyczyniła do takiego stanu rośliny i musi ona to jakby odchorować. Powinna dostać próchniczno-gliniaste podłoże z domieszką perlitu a na dno donicy żwir lub keramzyt zwłaszcza jak została posadzona w glinianą donicę :D
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

o! dziękuje w imieniu pachiry! przekazuje dalej i mam nadzieję, że za jakiś czas dostaniemy zdjęcia już ozdrowionej ;)
Anka
kwb3rdu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 sie 2007, o 19:52

Post »

basga pisze:Ja to raczej chciałabym wiedzieć co zrobić,by urosła tak jak Twoja?
Mam małą pachirę od kilku miesięcy i co cudem wypuści listka to od spodu któryś jej żółknie.
Witam , dziekuje za pomoc i serdecznie przepraszam za brak odpowiedzi .
Ten rok przelecial po prostu mi po prostu przez palce ........

Ta Pachire dostalismy juz tej wielkosci w prezencie a wiec to nie nasza zasluga ze jest taka duza .

Mamy dalej problemy z ta roslina . Wiem po przeczytaniu waszych postow ze ma za mala doniczke i prawdopodobnie za malo wody , stoi wprawdzie w kolo okna ale moze ma troche za malo swiatla natomiast te biale plamy swiadczy chyba o braku jakis skladnikow minerlanych ... Moze ja zasilic jakis nawozem , tylko jakim ??

Pozwole sobie zaprezentowac kilka zdejc mojego pacjenta ...

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Pachira - trudności w uprawie (reanimacja)

Post »

Spójrzcie proszę na moją pachirę :cry: Co jej dolega i jak jej pomóc?


Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Albo ma zbyt mokro albo to poparzenia słoneczne ale to pierwsze raczej, opisz warunki w jakich stoi. :D
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

O Przemek jest - jak fajnie:)

Przemciu pachirka stoi na zachodnim parapecie. Dopiero dzisiaj została przesadzona, bo do tej pory stała w sklepowej ziemi (ok. miesiąca u mnie). Być może rzeczywiście ma za mokro, bo podlewałam ją sporo. Gdzieś wyczytałam, że ona lubi mokro, bo magazynuje wodę w pniu. Dodam jeszcze, że problem dotyczy tylko młodych listków.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Owszem lubi wodę ale nie na tyle by w niej stała wręcz tzn. nie może mieć wiecznie mokrej ziemi, możliwe że do takiego wyglądu przyczyniło się kilka rzeczy - zbyt duża dawka wody odrazu po przesadzeniu, zmiana warunków w jakich rosła i to że dostała nową ziemię i doniczkę przy zbyt krótkiej aklimatyzacji. Nie uszkodziłaś żadnych korzeni podczas przesadzania? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”