Pachira (Pachira aquatica) - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ostry gdzie ta doniczka ma podstawek i odpływ wody w dnie doniczki? jeśli nie ma do przesadzenia i nie ścinaj młodych jak wyrastają od korzenia niech rosną, nie będzie to przeszkadzało w wybiciu młodych gałązek z pni jakie zostawiłeś. :wink:
ostry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 mar 2009, o 14:21

Post »

doniczka raczej jest ok ma wbudowana w dnie miejsce na sciekanie wody, mozna ja rowniez uzupelnic przez dolewanie przez ta pomarnaczowa rurke ale zawsze podlewam standardowo "od gory" Dzięki za blyskawiczna odpwoiedz
misia.08
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 sty 2009, o 11:39

Post »

Drogi Czarodzieju!
Przepraszam :oops: Już dodaję przez fotosik ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pytałam także na innym forum i tam sugerują jakieś przędziorki :shock:
Nie wiem co mam o tym myśleć,bo zupełnie się na tym nie znam.Proszę o pomoc.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To nie żaden przędziorek tylko zmiany fuzaryjne wywołane zmianą klimatu jaki miała do tej pory na taki jak ma obecnie i zapewne małą ilością wody, wyjmij ja z osłonki i pokaż na zdjęciu razem z doniczką ale zdjęcie zrób tak by było widać całą roślinę.
misia.08
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 sty 2009, o 11:39

Post »

Oto zdjęcie całej rośliny :)
Jeśli za mało wody to ile razy w tyg mam ją podlewać,bo teraz podlewam,aż wierzchnia warstwa przeschnie trochę.
Nie napisałam,że te listki młode robią się takie jakby przezroczyste i opadają :(
Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Daj jej niewiele większą doniczkę i rozluźnij trochę ziemię jest zbyt zbita, do nowej ziemi domieszaj perlitu 3:1 ziemia do perlitu. Pachira lubi stale wilgotną ziemię nie powinna przesychać ale nie może też być błota w doniczce. Nie lubi przeciągów, może toś wietrzył pomieszczenie gdzie ją masz i dostało jej się zimnym powietrzem, objawy są podobne. :wink:
misia.08
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 sty 2009, o 11:39

Post »

Dziękuję Czarodzieju za porady :)
Czarodzieju,pachira stoi jeszcze w torfie w którym była zakupiona,nie robiłam wietrzeń,ani przeciągów...stoi 2 m od okna północnego,w pokoju ma ciepło i 60 %wilgotności plus opryski...biedna roślinka :(
Listki cały czas opadają :(
Zmienię doniczkę i będę więcej podlewać.A czy to dobry czas na przesadzanie jak jest osłabiona?
Może jakiś nawóz?
Pozdrawiam serdecznie :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za daleko od okna na północnej stronie powinna stać nie dalej jak 0,5 do metra od okna, przesadzenie jej nie zaszkodzi a nawozu nie dawaj na razie żadnego bynajmniej mineralnego możesz po przesadzeniu dać jej 200 ml czystego biohumusu na podstawek. :wink:
Roxana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 mar 2009, o 09:50

Post »

Witam serdecznie,
od ponad miesiaca jestem posiadaczka 2 pachir i niestey zaczely marniec :( Czytałam wypowiedzi na forum, ale nie znalazłam takich objawow u moich roslin.
- obie stoja przy duzym oknie balkonowym, popoludniu zaglada do nich słońce. Okna bez rolet i firanek (dopiero sie urządzam)
- podlewane, gdy ziemia na wierzchu przeschnie, czyli 1 x w tygodniu
- nieprzesadzone od czasu zakupu
- niezraszane
- temp. ok.20st.
- u tej nizszej zauwazylam, ze jedna z łodyg sie pomarszczyla i jest miekka (3 zdjęcie), ale choruja wszystkie liście, nie tylko te, ktore wyrastaja z chorej łodygi, na liściach znajduja sie suche plamki i biały nalot
Zdjęcia malej pachiry:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zdjęcia dużej pachiry:
Obrazek Obrazek Obrazek
Bardzo prosze o pomoc.
Z gory dziekuje :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Małe doniczki, przerost bryły korzeniowej, za suche powietrze, nieprawidłowa ziemia (bo rosną w samym torfie pewnie) mało wody, pachira lubi stale lekko wilgotne podłoże ale nie mokre no i nie sam torf. Do przesadzenia i wyeliminowania błędy w uprawie, poczytaj sobie o warunkach jakie należy zapewnić i o ziemi tutaj. :wink:
Roxana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 mar 2009, o 09:50

Post »

Dziekuje za szybka odpowiedz.
Dzisiaj zabieram sie za przesadzanie, nie wiem jak duza doniczke wybrac do nich.
Roxana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 mar 2009, o 09:50

Post »

i czy te chore lodygi mam usunąc??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pachira rośnie dobrze w płytszej a szerszej donicy a'la taka misa jeśli pędy te są całkowicie miękkie możesz usunąć natomiast jeśli są tylko suche nie będą szkodziły roślinie. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”