Pachira (Pachira aquatica) - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Niestety moja pachirka nadal ma się nie najlepiej :( Mimo przesadzenia i szczególnej pielęgnacji jest gorzej. Cały czas puszcza młode listki, ale starsze traci - zostało jej dosłownie liści :(
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Trudno powiedzieć, powinno ją przesadzenie wybudzić do normalnego rozwoju czyli liście jakie wyrosną po przesadzeniu nie powinny spadać, starsze z przed przesadzenia może stracić. :wink:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Niestety te młode liście dorastają do normalnego rozmiaru i również robią się takie jak na zdjęciu wyżej :(
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możliwe że nie dostosowała jeszcze systemu korzeniowego do nowego podłoża a może zbyt mało ją podlewasz, jak to z tym jest u Ciebie? :wink:
zanetchen
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 kwie 2009, o 12:43
Lokalizacja: mazowieckie

Co dolega mojej PANCHIRZE aquatica?

Post »

Kupiłam jakiś miesiac temu Panchire Aquatica w Ikei za całe 9.99zl :)
Po jakimś czasie pokazała się jedna plamka, potem druga i teraz wyglada jak poniżej. Myślalam że się aklimatyzuje, ale chyba trwa to już za długo... poza tym, te plamki są dziwnie białe jakby ktoś chlapną na nią jogurtem. Poniżej załączyłam również zdjęcia spodu listków-widoczne "żyłki" dziwnie brązowieją..
Spryskuje kwiatka dwa razy dziennie, ale nie w słońcu. Nie stoi w przeciągu, ani w bezpośrednim słońcu, podlewam tak, aby zawsze miała wilgotno, a wczoraj wetknełam jej wolnodziałający nawóz w pałeczkach. Podlewam miękką wodą (gotowana, odstana woda). Mogę prosić o radę? Może to jakiś szkodnik a nie niewłaściwe warunki?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Przemku na pachirkę zwracam szczególną uwagę jeśli chodzi o podlewanie. Podlewam ją tak, żeby ziemia była stale wilgotna, ale nie mokra. A może ona po prostu mnie nie lubi :(
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Moim zdaniem to poparzenie słoneczne. Choroby nie widzę. :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Widzę że z tą rośliną większość ma problemy i one niestety będą nieuniknione bo mało kto w domu potrafi zapewnić 95 % wilgotności a w takiej pachira najlepiej się czuje i rośnie. :wink:
zanetchen
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 kwie 2009, o 12:43
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Czarodziej_ pisze:Moim zdaniem to poparzenie słoneczne. Choroby nie widzę. :wink:

ale to postępuje coraz dalej! na początku też przyszło mi to do głowy, że może od słonca dlatego od jakiś 2-3yg stoi na drugim końcu pokoju-z dala od wszelkich okien
czyli pozostaje mi już tylko czekać i obserwować :)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ehh no trudno :( Pozostaje mi pogodzić się z jej nijakim wzrostem :roll:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja myślę,że to nie wina małej wilgotności.Może to jakaś choroba... :?: :?: U mnie też nie ma 95 % wilgotności.Pachira zgubiła kilka listków,które szwagier mi nadłamał ocierając się.Zraszam ja prawie codziennie,bo czasami mi się nie chce.Mało tego niedawno zauważyłem młode roślinki na warkoczu...Z całej masy liści jest kawałek listka,który ma taki jasno brązowy kolor...Może ma za zimno?
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mirku u Ciebie to wszystko pięknie rośnie :)

Mojej pachirce chyba coś jest, ale nie wiem co. Za zimno raczej nie ma. Nie wiem czy czytałeś od początku, ale ona prawie nie ma korzeni i myślę, że te wszystkie problemu poniekąd są z tego powodu :( na razie póki co na bieżąco puszcza młode listki, więc poczekam i zobaczę co będzie się działo. Może teraz wiosną i po nawożeniu ruszy cokolwiek :roll:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
krecik_289
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2009, o 10:15

Post »

Dostalam pachire rok temu. Do zimy rosła dobrze, nie była przesadzana, stoi od strony wschodniej bo do zachdniej mam ciemniej. W zime zaczęła gubic liscie, myslałam ,że to normalne w okresie zimy. jednak było coraz gorzej obecnie zostal mi tylko warkocz. pusciła ostatnio jeden listek. Czy cosc sie z nia da zrobic, czy ja sie jakoś przycina ? Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”