Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
norbert76
 Tytuł: Re: Pachira (Pachira aquatica) - pielęgnacja i problemy w uprawie
PostNapisane: 31 gru 2016, o 14:52 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Widzę pierwszy błąd - nie podlewa się roślin tak często. W sezonie wystarczy podlewanie raz na tydzień, ale poza sezonem wystarczy raz na półtora tygodnia. Musisz wiedzieć, że Pachira gromadzi wodę w pniu, więc częstym podlewaniem można jej bardzo szybko zaszkodzić. Dużym znaczeniem ma tutaj podłoże, jeśli została posadzona bezpośrednio do ziemi uniwersalnej bez żadnego rozluźniacza, wtedy podłoże takie dłużej przesycha, co przy tak częstym podlewaniu może doprowadzić do utraty rośliny - szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Przebarwienia liści może wskazywać na chlorozy, ale może być też efektem właśnie przelania.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Gonieczka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2017, o 15:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam,

Moja uratowana ze sklepu pachira, po kilku latach pielęgnacji w czasie której podwoiła swoją objętość, niestety od zeszłego roku marnieje.... Wypadło jej większość liści, schną nawet te młode listki.
Wcześniej stała w oknie wschodnim, była intensywnie podlewana, przesadzona i rosła ku uciesze domowników. Niestety od zeszłego roku, po przeprowadzce do nowego mieszkania coś jej dolega. Pokój jest południowo-zachodni, ale pachira stoi w pewnej odległości od okna, więc nadmiar słońca jej nie powinien przeszkadzać. Powietrze jest troszkę suche. Pomimo przesadzenia (ziemia wymieszana z keramzytem) i nawożenia, traci liście. O dziwo, od pędu głownego wychodzą dwa małe pędy, chociaż na górze liście schną i wypadają. Co robić??? Przesadzić jeszcze raz, nawozić? Czy jest szansa, że znów odżyje? z jakiego powodu schną liście? Zostało kilka listków i one też jakby zeschnięte po brzegach....Obraz nędzy i rozpaczy... ;:145 Proszę o porady.
Obrazek
Obrazek

norbert76
PostNapisane: 13 lut 2017, o 15:43 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Masz przecież odpowiedź w swoim poście.
Zmiana stanowiska, zbyt daleko od okna - Pachiry potrzebują dużo światła, a mała dawka słońca na pewno nie zaszkodzi (Twoja jest ewidentnie wyciągnięta), plus zbyt suche powietrze.
Kolejna rzecz, Pachiry w formie warkocza długo nie żyją, lepiej kupować formy wolno rosnące.

Proponuję również przeczytać ten wątek, a następnym razem skorzystać z wyszukiwarki.

lucy23-61
PostNapisane: 14 mar 2017, o 22:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja z innej beczki.
Mam problem, jak Przygotować nasiona pachiry do wysiewu.
Mam dwie sztuki i nie chciałabym zmarnować ich.
Próbował ktoś?

Jacek 12 +
 Tytuł: Parchira
PostNapisane: 19 lis 2017, o 13:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Mam problem z Pachirą po dwóch latach nagle zaczęła gubić liście, wystrzeliła w górę, a jeden pień zaczyna usychać.
Wcześniej odwrócilem ją tak, aby się bardziej wyprostowała. Teraz ustawiłem ją w innym miejscu, bliżej światła, bo miałem wrażenie ze jej go brakuje. Niestety dalej traci liście. Wypuściła młode odnogi. Tez nie wiem, czy nie potraktować ich jako dzikie pędy i je uciąć. Proszę o pomoc jak ją uformować i uratować.
Obrazek

norbert76
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:39 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Za ciemne stanowisko oraz pewnie przelana, poczytaj ten wątek do którego przeniosłem Twój post.
Pachiry w formie warkocza nie żyją długo, z czasem część odnóg zamiera w miarę rozrostu rośliny i pogrubiania pni. Ta doniczka ma odpływ, czy jest posadzona w osłonce?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 272 ]  Idź do strony nr...        1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości