Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
krzysiek56
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 lip 2018, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Dzięki wielkie Wiola tylko o to właśnie chodzi, że ten w dużej doniczce (w zasadzie dwa na jednej rozetce) kwitnie super co widać na zdjęciu. Nie widać doniczki ale jest ona duża podłużna. Trzymałem go w zeszłym roku i nie chciał kwitnąc, w tym roku przesadziłem do nowej ziemi i eksplodował co widać po rozmiarach liści. Za to ten w białej doniczce znacznie mniejsze liście i nie chce kwitnąć na razie ale to może dlatego że jest młody dosyć.
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

@wwwiola
Boję się, że raz to za mało przy stosowaniu środków ekologicznych.
@krzysiek56
Widzę, że Twoje fiołki są w doskonałej kondycji. Ten pierwszy chyba nie jest w doniczce plastikowej, a ja zauważyłam, że fiołki posadzone w doniczkach ceramicznych gorzej rosną. Łatwo je również przelać, bo dłużej przesychają.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Krzysiek56 - gapa ze mnie :oops: myślałam, że odwrotnie. Jaką średnicę ma biała doniczka? Kiedy wsadzony?
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Zakwitły mi takie fiołki :)

Optimara Evergrace

Obrazek

Opera Electra

Obrazek
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Takie piękności dziś w Obi znalazłam :) Jak na pierwsze fiołki to chyba nie najgorzej :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Co to za suche dziurki na liściach fiołków :?: ;:145

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam:)
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

W czerwcu pokazywałem jak wyglądają sieweczki Sępolii, teraz sałata wyglądała tak i trzeba było towarzystwo przepikować :roll: , jakie skutki będą to się okaże, jak na razie jest 18 siewek które dostały nowe lokum, i drobnica, która została w tym samym w którym mieszkała.
Obrazek

Obrazek
Czy to może być chimerą liściową?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Rena- piękne kwitnienia fiołków u Ciebie:D

Ekspresja
- takie "dziurki"w liściach mogą być przyczyną żerowania wciornastków. U mnie były podobne uszkodzenia na liściach skrętników. Oprysk Magusem - pomógł.

Kamil - piękne siewki. Niech zdrowo rosną ;)

Kto Ukorzeniał z Was fiołki - w perlicie? Jak długo trzeba czekać na korzenie i młode sadzonki?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Hoodedcrow
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 lip 2018, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Czy po miesiącu mogę wspomóc ściętą głowę nawozem? Ukorzeniła się już i puszcza nowe listki, ale nie chciałabym być nadopiekuńcza i nie przedobrzyć. :roll:
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

justus27 pisze:takie "dziurki"w liściach mogą być przyczyną żerowania wciornastków. U mnie były podobne uszkodzenia na liściach skrętników. Oprysk Magusem - pomógł
Też przyszło mi to do głowy, dlatego codziennie biegam z lupą, ale nic nie łazi. Dziurki pokazały się zaraz po oddzieleniu sadzonki od listka. Minął już miesiąc, roślinka ma nowe zdrowe liście i pąki, więc myślę że to jakieś niegroźne zmiany fizjologiczne. Czy u Ciebie były faktycznie Wciornastki, czy pryskałaś profilaktycznie :?:
Miałam raz Mączniaka na fiołkach i dużo doniczek trafiło do kosza. Uratowałam 3 roślinki, pryskając roztworem z sody. Efekt jest, ale liście wyglądają jak parszywe i minie dużo czasu zanim będę mogła je usunąć. Z uwagi na to, że fiołki nienawidzą zraszania liści, jestem daleka od takich zabiegów.
Pozdrawiam:)
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Zakwitła dość kapryśna Lithuanika


Obrazek

Obrazek

Angela Davis

Obrazek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Miesiąc po pikowaniu większość siewek sporo urosła wypełniając prawie całą "doniczkę" rozsadnika, co ciekawe jedna z siewek chyba wyprodukowała zawiązek kwiatów :shock: Jeszcze prosił bym o potwierdzenie mojego domysłu.
Obrazek
Sałatowo
Obrazek
Domniemany pąk kwiatowy
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
Hoodedcrow
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 lip 2018, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Na grupie fiołkowej podobne widziałam :D sadzoneczka 3 tycie listki i wielki kwiat. Jak się potoczyły dalej losy kubeczkowego liścia? Przypomniałam sobie o nim właśnie jak na jakimś rosyjskim instagramie mignęła mi fotka fiołka z takimi liśćmi. Podobne pojawiają się na niektórych zdjęciach odmiany mac's pizza pizzicato.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”