Nolina - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Tak, zalałam woskiem. Czekam w takim razie cierpliwie. Jak coś zauważę pstryknę zdjęcie i wstawię. Dzięki za rady Przemo.
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
dot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 paź 2007, o 13:27
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Wczoraj coś mi się z internetem porobiło i dopiero dzisiaj mam znów podłączony. Nolinkę potnę jutro i dam znać jak poszło.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Nolina

Post »

Witam serdecznie;
również jestem posiadaczką noliny, ma ona ponad 1,5m i sprawia mi pewne kłopoty. Kiedy oglądałam fotki Waszych roślin, to zauważyłam, że są one zwarte i zajmują miejsce raczej wzwyż; moja natomiast nie dość, że jest wysoka, to do tego prawie tak samo szeroka. Nie mam jej gdzie upchnąć i zastanawiam się, jak można ją "odchudzić"(co zrobić, żeby była zwarta, a nie tak "roztrzepana"). Pozdrawiam. Oto jej fotka:

Obrazek Obrazek
dot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 paź 2007, o 13:27
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Dopiero dzisiaj wzięłam się za cięcie mojej nolinki i pienki po ucięciu wygadaja tak:

Obrazek

Nie wiem jak ma wyglądać ta zywa tkanka??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Po ścięciu pinka musi być mokra ta tkanka jak jest sucha jak wiór to i pinek jest zasuszony, które to pinki co wybijały na nich młode rozetki? :D
dot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 paź 2007, o 13:27
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Młode wypuszczał ten pinek z czerwoną plamką - nie wiem skad się wziął ten kolor na nim. Też byłam zaskoczona. bo myślałam że chociaż ten będzie żywy:( Na jednym z nich zauważyłam ciemne plamy i nie mam pojęcia co może oznaczać takie zebarwienie...?
Chyba będę musiała ją obciąć bardziej drastycznie, bo pinki już scięte prawie do końca. Zaznaczyłam na starszym zdjęciu, gdy dopiero zaczęły się kłopoty:
Obrazek
Jak myślisz przemo?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tnij nie masz nic do stracenia a tak a propos powiedz kiedy ona była przesadzana choć w świeżą ziemię bo o doniczce nie wspomnę ma na bank strasznie przerośniętą bryłę korzeniową i może przez to zaschła min. :D
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Moja ścięta nolinka, niestety znowu zaczęła mięknąć :( także niestety ale nic już po niej bo zostało jakieś 15 cm pnia, więc dalej nie ma sensu ciąć :(
No nic, próbowałam....
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A czy była zalana z wierzchu woskiem i czy nie zalałaś systemu korzeniowego? Czasami pinek mięknie delikatnie po cięciu ale nie na tyle by dał się wgniatać palcami jeśli tak właśnie jest coś tu jest nie tak. :D Możesz ją pokazać wierzchu pinek i całą z boku lekko z góry? :D
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Tak była zalana woskiem. Podlałam ją trochę ale nie za dużo. Zmiękła od góry i tak jakby soki wypuściła, wiec raczej wątpię że już cokolwiek da radę jej pomóc. Wklejam zdjęcie.



Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A czemu ten wosk jest taki czarny? wydaje mi się że powinien być biały jak z białej świeczki, nie podlewaj jej teraz z trzy tygodnie wcale. Pień wygląda całkiem normalnie. :D
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Wygląda rzeczywiście normalnie ale niestety mięknie :( wosk jest biały, a czarne dlatego że wcześniej obsypałam trochę węglem drzewnym :roll:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
mosewa
100p
100p
Posty: 158
Od: 25 lis 2007, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świecie kuj-pom

Post »

Witam :)
trafiłam na forum po zakupie noliny. Nie wiem jednak co teraz z nią zrobić. Mam ją podlać, przesadzić, czy może nic nie robić. Tak wygląda roślina. Czy z tej kuli wykształci sie pień?Będę wdzięczna za pomoc :) :)


Zdjęcia nieaktywne/N.
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”