Co to za roślinka?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
emujoe77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lip 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za roślinka?

Post »

Witam,
od dłuższego czasu mam u siebie tą roślinkę ale nie mam pojęcia co to. Co gorsza już od dłuższego czasu schną jej końcówki liści i nie mam pojęcia jak jej pomóc.
Dodatkowo zauważyłam w doniczce i na podstawce drobniutkie białe robaczki. Ktoś może pomóc?????? ;:145

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Co to za roślinka?

Post »

Wstępnie stawiam na kordylinę, ale zbliżenie listków/listka pomogłoby w identyfikacji. Co do robaczków, to też mogłabyś zrobić ich zdjęcie?
Mniej więcej domyślam się, u moich roślin, też czasami pojawiają się na podstawkach takie małe robaczki. Zauważyłem, że lubią się pojawiać, jak rośliny są mocniej podlewane. Natomiast jeśli są u Ciebie dodatkowo w ziemi, to wystarczy porządnie ją spryskać, którymkolwiek preparatem owadobójczym, np. na przędziorki. Powinno wystarczyć jeden raz, ew. możesz powtórzyć po paru dniach.
W kwestii schnięcia liści, to najprawdopodobniej ma zbyt suche powietrze, trzeba albo ją często spryskiwać, albo doniczkę postawić na większej podstawce wypełnionej wilgotnym keramzytem.
Tak na marginesie, jak często podlewasz?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
emujoe77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lip 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za roślinka?

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. To chyba rzeczywiście cordylina. Co robaczków to trudno mi je obfotografowywać, bo straszne z nich maleństwa. Ale chyba zastosuję jakąś skrytobójczą chemię :roll: Co do podlewania to robię to ok. 3 razy na tydzień. Skorzystam z porady z podstawką i mam nadzieję, że to mu pomoże. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”