Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2009, o 09:47 
---

więcej niż 1
Początki chlorozy i mało wody, nawożenie co 7-10 dni, podlewanie tak by ziemia nie przesychała na popiół (powinna być stale lekko wilgotna ale nie mokra) i zabierz ją z tak intensywnego światła, powinna stać w miejscu jasnym ale nie bezpośrednio na południowym parapecie - już lepiej miałaby tak z metr od południowego okna lub na północnym parapecie przy samym oknie. :wink:

KoRn-ik
 Tytuł: Problem z Syngonium - nierozwinięte młode liście
PostNapisane: 9 gru 2010, o 01:06 
100p
100p

---
Witam,

ostatnio zaistniał problem ze zroślichą (nie wiem jaki to kultywar, blaszka liściowa wybarwiona jest na różowo). Mianowicie każdy nowo wypuszczony liść nie rozwija się. W efekcie roślina składa się z zielonych ruloników na łodyżkch... a zdeformowane listki po jakimś czasie żółkną :( Rośnie w pobliżu okna wychodzącego na SE/ESE (żaluzje, brak firanki). Bardzo proszę o jakieś porady.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

wielki32
 Tytuł: Re: Problem z Syngonium - nierozwinięte młode liście
PostNapisane: 10 gru 2010, o 19:37 
100p
100p

---
A nie masz jakich gości w glebie?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

KoRn-ik
PostNapisane: 11 gru 2010, o 00:37 
100p
100p

---
Żadnego małego paskudztwa. Ani w glebie, ani na liściach.

krysp50
PostNapisane: 11 gru 2010, o 01:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
W glebie nie, ale na liściach może być przędziorek prawie niewidoczny nawet pod lupą - tak podejrzewam, bo podobne objawy miała moja..... po kąpieli, oprysku Magusem i dwa dni w worku dla pewności - objawy ustąpiły. Może też mieć np. za gorąco ;:24

x -C - m
PostNapisane: 11 gru 2010, o 11:03 
A to białe coś na liściach to było na wszystkich częściach rośliny? I czy dało się do zetrzeć palcem-jaką miało konsystencję? Bo na moje oko i po zdjęcia obejrzeniu sądzę że to mógł być mączniak.-objawy bardzo podobne.

KoRn-ik
PostNapisane: 11 gru 2010, o 19:33 
100p
100p

---
Przędziorek na pewno nie - już miałam z nim kiedyś do czynienia. Żadnych pajęczynek nie zauważyłam. Biały nalot to po prostu kurz :) Przez lambę błyskową ma taki kolor. Doniczka jest dosyć duża, u siebie w pokoju mam czysty gatunek, zauważyłam, że małe doniczki mu nie przeszkadzają, chociaż system korzeniowy rozrasta się w zastraszającym tempie. Zasolenie także nie, gdyż moja siostra nie nawozi swoich roślin. Wysoka temperatura może być obecnie problemem, ponieważ zepsuła się gałka od kaloryfera i w pokoju jest bardzo gorąco. Z drugiej strony problemy zaczęły się na długo przed sezonem grzewczym. Całkiem prawdopodobne, że zaszkodziła jej twarda woda, kranówka w mojej dzielnicy jest bardzo twarda.
Dziwne jest to, że moja siostra u siebie ma jeszcze 3 inne zroślichy - czysty gatunek i dwa kultywary. Wszystkie rosną normalnie. Może po prostu ta odmiana jest bardziej wrażliwa.
Spróbuję roślinę wziąć do swojego pokoju i podlewać tak jak inne rośliny - wodą przegotowaną i przecedzoną przez watę. Na wiosnę przesadzę do nowej doniczki, może bardziej przewiewnej.
Dziękuję za porady :)

ingga
PostNapisane: 14 gru 2010, o 11:24 
500p
500p

1 szt.
KoRn-ik napisał(a):
Na wiosnę przesadzę do nowej doniczki, może bardziej przewiewnej.
Dziękuję za porady :)

Ja działając intuicyjnie przesadziłabym ja od razu. :)

KoRn-ik
PostNapisane: 14 gru 2010, o 16:10 
100p
100p

---
W takim stanie jest już od jakiegoś czasu, wolę żeby przeczekała te parę tygodni. Dałam ją do chłodniejszego pomieszczenia, więc na razie ,,spoczywa" w pokoju. Boję się, że przy najkrótszym dniu nie da sobie rady z dodatkowo uszkodzonymi korzeniami.

pawelbn89
 Tytuł: Syngonium Emerald Gem
PostNapisane: 5 lut 2015, o 12:59 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Witam.
Mam problem syngonium emerald gem. Dostałem od rodziny sadzonkę i u mnie w domu roślina wytwarza tylko białe liście i przez to wolniej rośnie, a z czasem te liście odpadają :( Co mogę zrobić, żeby pojawiały się liście z kolorem zielonym. Używam nawozu do roślin kwitnących, roślina stoi na wschodnim parapecie.

damek1718
 Tytuł: Re: Syngonium Emerald Gem
PostNapisane: 5 lut 2015, o 16:40 
1000p
1000p

więcej niż 1
Odmiana ma tendencje do białych liści. Może zmiana warunków, ogrzewanie powoduje opadanie liści. Ciężko zdiagnozować. Zrób zdjęcie :)

Irena_S
 Tytuł: Re: Syngonium Emerald Gem
PostNapisane: 5 lut 2015, o 16:48 
100p
100p

---
pawelbn89
Użyj nawóz dla ozdobnych - liściaste roślin z zawartością azotu (N).

Bezchlorofilowe komórki żyją kosztem komórek z normalnym genetycznym składem. Toż roślina zginie jeśli nie odnowić liście z normalnym genetycznym składem.

sylwia2016
 Tytuł: Zroślicha stopowcowa (Syngonium) - przeźroczyste plamy na liściach
PostNapisane: 16 gru 2016, o 11:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam wszystkich,
Mam problem z syngonium, na liściach powstają przeźroczyste plamy, widoczne staje się użyłkowanie liścia, nie jest to raczej problem z żadnymi szkodnikami, chyba że nie widać ich pod gołym okiem i niestety wydaje mi się że ta choroba przenosi się na inne rośliny...
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu i poradę jak wyleczyć roślinkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sylwia2016
 Tytuł: Re: Zroślicha - problemy w uprawie
PostNapisane: 20 gru 2016, o 18:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Ponieważ z przeźroczystych plam jest z dnia na dzień coraz więcej, ponawiam moje pytanie i prośbę

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 55 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości