Wysoka donica z wkładką - jak sadzić w niej rośliny?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
ayahuasca
50p
50p
Posty: 52
Od: 9 mar 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wysoka donica z wkładką - jak sadzić w niej rośliny?

Post »

Kupiłem wysoką (50cm) donicę z wkładką (20cm). Obydwa elementy zrobione z plastiku. Jak poprawnie sadzić w niej rośliny?
Dno donicy na pewno trzeba czymś obciążyć (wrzucę kamienie). W dnie wkładki wywiercę dziury na odprowadzenie wody i ułożę warstwę keramzytu. Czy to jest dobry sposób?
Chciałbym, żeby jednak jakiś odpływ wody był dlatego te dziury we wkładce, ale przy takim rozwiązaniu woda będzie ściekała na dno donicy i tam już zostanie. Jak Wy to robicie?

Poniżej zdjęcie donicy:

Obrazek
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysoka donica z wkładką - jak sadzić w niej rośliny?

Post »

Mam parę takich donic w domu. Póki co nie było potrzeby dodatkowego dociążania kamieniami, są dobrze wyważone, no i nie posadziłam w nich bardzo wysokich i bardzo ciężkich roślin. Wewnętrzna donica miała już wywiercone dziury, normalnie dałam warstwę drenażu, podłoże itd. A że przy podlewaniu trochę wylatuje w dół, do osłonki - to się trzeba przyzwyczaić, bo odgłosy cieknącej wody są dość specyficzne :) Rośliny ładnie w tych donicach rosną, może dlatego, że mają więcej światła, niż kiedy były ustawione bezpośrednio na podłodze.

B.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”