Wiąz drobnolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
vegas2107
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 lis 2016, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: słupsk

Re: Fikus beniamina - choroby i szkodniki

Post »

Mam taki problem.... A mianowicie kupiłem sobie Wiąza drobnolistnego, wszystko było ok, ale po 5 dniach zaczął wysychać, to znaczy liście wszystkie pousychały. Jak go kupiłem to od razu go przesadziłem, bo ta ziemia ze sklepu to wyglądała okropnie. Czy to że go tak szybko przesadziłem to może być przyczyna wysychania( aklimatyzacji)? Korzenie też mu poprzycinałem oraz koronę.

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiąz drobnolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Cóż, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nie przesadza się, ani nie przycina jednocześnie. Takie zabiegi robi się w kilku tygodniowych odstępach.
Teraz, jeśli gałęzie nie wyschną to może coś z drzewka będzie, jeśli wyschną to tylko śmietnik.
Tak się kończy, jeśli się zabiera nie zasięgając wpierw porady.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
AgaKac
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 sty 2021, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiąz drobnolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Dzień dobry, w 2019 roku kupiłam wiąz drobnolistny ale niestety opadły mi liscie przez lato i od tego momentu nie chce wypuścić już nowych liści. Nie mam pojęcia co zrobić
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiąz drobnolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Przydałyby się zdjęcia, ale jeśli dotychczas nie wypuścił liści to być może po prostu wysechł.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”