Grewia occidentalis

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Rynka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 mar 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Grewia occidentalis

Post »

Wiosną tego roku dostałam taką oto roślinkę, niestety osoba obdarowująca zapominała nazwy badylka. Zajmowałam się nią więc na wyczucie i stwierdzam, że to nie przyniosło dobrych efektów bo obecnie nie wygląda ona najlepiej.
Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w oznaczeniu rośliny. Liście trochę przypominają mi morwę białą i dlatego przeszukałam całą rodzinę ale nic nie pasuje. Ponadto często na brzegach liści występuje gutacja. Może ktoś z Was ją ma i wie jak powinna wyglądać uprawa?
Pozdrawiam
kasia Obrazek Obrazek
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Prośba o identyfikację rośliny o różowych 'egzotycznych' kwi

Post »

Kasiu to jest grewia,mam ją już ok 6 lat,na zimę traci przeważnie prawie wszystkie liście,zimuję ja w chłodnym pomieszczeniu i rzadko podlewam,na wiosnę wynoszę na zewnątrz ,całe lato stoi w słonecznym ,zacisznym miejscu,potrzebuje dużo wody i nawozu,ja stosuję przeważnie florowit
mam nadzieję,że choć troszkę Ci pomogłam
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Rynka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 mar 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prośba o identyfikację rośliny o różowych 'egzotycznych' kwi

Post »

Iza dziękuję, dziękuję, dziękuję! ;:196 ale się cieszę!

Teraz już wiem dlaczego wygląda tak marnie i gubi liście, a już się martwiłam, że to jej koniec. W przyszłym roku będzie zdobić balkon ( mam nadzieję, że uda mi się ją przezimować).

Jeszcze mam do Ciebie pytanie: czy formujesz ją jakoś? Jeżeli tak to czy dobrze znosi cięcie? Nie wiem czy pozostawiona sama sobie nie wyrośnie za bardzo.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Prośba o identyfikację rośliny o różowych 'egzotycznych' kwi

Post »

No i ja się cieszę,że Ci pomogłam,tnę ją a jakże,bardzo się krzewi i pewnie do tej pory nie zmieściła by się już w drzwiach :;230 ,właściwie to co roku się nie mieści i dlatego przed wnoszeniem na zimę muszę ją poprzycinać,na wiosnę zawsze ładnie odbija i cieszy nowymi przyrostami
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Reti
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 sty 2013, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łodzkie

Re: Roślina o 'egzotycznych' kwiatach - Grewia occidentalis

Post »

Witam,
Czy ktoś z Was podjął się próby rozmnażania grewii z nasienia, a jeśli tak, to może mógłby się pochwalić efektami? ;) Ja właśnie się za to zabieram 8-) życzcie powodzenia! ;:172
Awatar użytkownika
terlica
500p
500p
Posty: 761
Od: 24 mar 2013, o 07:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Roślina o 'egzotycznych' kwiatach - Grewia occidentalis

Post »

podnoszę
Reti pochwal się! Udało się z nasionka?
Pozdrawiam-Ewa
Reti
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 sty 2013, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łodzkie

Re: Roślina o 'egzotycznych' kwiatach - Grewia occidentalis

Post »

Melduję, że próba wysiewu zakończyła się niepowodzeniem. Nasiona co prawda nie zgniły, ale mi już brakło cierpliwości do czekania po pół roku na to, żeby choćby drgnęły z kiełkowaniem...
Awatar użytkownika
hela druga
50p
50p
Posty: 89
Od: 6 wrz 2011, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Równina Świdnicka na Dolnym Śląsku

Re: Roślina o 'egzotycznych' kwiatach - Grewia occidentalis

Post »

W jakim podłożu ją trzymacie?
Własnie ukorzeniłam sobie kilka patyków w piachu i nie wiem co dalej.
Jutro - legendarna kraina gdzie znajduje się 99% całej ludzkiej produktywności, motywacji i osiągnięć. /za kwejkiem/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”