Plumeria zakwitła/ nie kwitnie

Rośliny doniczkowe
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Plumeria zakwitła/ nie kwitnie

Post »

Moja plumeria z sadzonki zakwitła latem tego roku. Wstawiam zdjęcia dopiero teraz z braku czasu. Kwiaty są piękne, kwitła przez całe lato. Pojedyncze kwiatki utrzymują się około tygodnia. Zapach delikatny - kwiatowo - cytrusowy. Mam roślinę od 3 lat, pokrój ma okropny, bo nigdy jej nie przycinałam, ani nie formowałam. Teraz żałuję, bo wygląda nieciekawie. Prezentowałam ją już gdzieś na forum, ale nie mogę znaleźć wątku. Niestety jest poważnie zaatakowana - chyba przez przędziorka. Pryskałam wiele razy, preparatem o nazwie Kohinor, mydłem ogrodniczym z czosnkiem i nic nie pomogło.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
razes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 wrz 2013, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam! 3 lata temu kupiłem 20cm sadzonki plumerii, rok później dosiałem jeszcze kilka i póki co ani jedna nie zakwitła. Na wiosnę zasilam nawozem, od czerwca do połowy września wystawione na zewnątrz i nigdy nie przesuszone. Czy robię coś nie tak? te z sadzonek są już naprawdę duże i pojawiają się tylko ciągle nowe liście, 0 kwiatów. Proszę o pomoc bo bardzo liczę na to, że kiedyś w końcu zakwitną.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Gratuluję serdecznie Agnieszko!!! ;:180 ;:138
Niebywałe...ma cudowne te kwiaty ;:180



Watek z uwagi na ważność sprawy jaką udaje się nam obserwować, pozostawiam wydzielony ...
Zapraszamy wszystkich,którzy są posiadaczami kwitnącej plumerii do umieszczania tutaj wyłącznie zdjęć tych egzotycznych kwiatów.
O uprawie plumerii dyskutujemy tutaj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Niesamowite!
I ja gratuluję serdecznie!
Na przędziorki spróbuj może systemiczny Vertimec lub powierzchniowy Magus.

Moje kiełbasy niestety nie kwitną.
Natomiast zamieszczę zdjęcia rośliny spotkanej niedawno w ciepłych krajach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Agnieszko - gratuluję ;:oj . Mam 5 plumerii jedną trzylatkę, a pozostałe mają rok. Dzięki Tobie nie zrezygnuję z ich uprawy. Gdzieś wyczytałam, że w naszych warunkach nie zakwitną, to mnie zniechęciło, ale widzę, że jednak są wyjątki.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Uwielbiam ta kwiaty, ale pieńki, konary, czy jak to nazwać, urodą nie grzeszą. Zdjęcia robione w Egipcie. Tam chyba im jest zbyt sucho. W nocy bywa dosyć zimno, więc są sadzone podd murkami.

Obrazek Obrazek
Waleria
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: plumeria nie kwitnie - pomocy!

Post »

No niestety jeśli zrobiłbyś sadzonki z już kwitnącej Plumeri to zakwitłaby Ci w przeciągu 2 lat. Z nasion trwa to znacznie dłużej. Niekiedy metrowej wysokości rośliny jeszcze nie kwitną, kiedy to 50 cm ukorzenione z sadzonki szaleją kwiatami :). Cierpliwości. Ja posiadam 3-4 letnie z nasion i jeszcze nie kwitną. Planuje obciąć wierzchołek dzięki temu roślina rozkrzewi się, będzie miała krótkopędy i może to ją zmusi do kwitnienia.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Dziękuję za miłe słowa. Roślinę przewiozłam już do mamy, gdzie ma chłodniejszy pokój. Mam zamiar spróbować z Magusem. Tymczasem oberwałam jej liście ( w ubiegłym roku w porze zimowania i tak wszystkie zrzuciła), bo były siedliskiem szkodników, a gołe pieńki łatwiej i skuteczniej popsikam. Mam nadzieję, że to się uda. Liście były już srebrzyste wskutek żerowania szkodników, mimo że pryskałam je kilka razy Kohinorem.
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Kolejnej osobie zakwitła plumeria - brawo!!! Może i nasze kiedyś zakwitną? Zdradzisz nam czym ją dokarmiasz w okresie letnim?
Joaquin
razes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 wrz 2013, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: plumeria nie kwitnie - pomocy!

Post »

jaki termin zalecasz do ścinania wierzchołka i w którym miejscu najlepiej ciąć?
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plumeria nie kwitnie

Post »

Ja bym ściął na wysokości 3/4 długości pędu. Ciąć mysle , ze najlepiej na wiosne, gdyz teraz plumeria moze zrzucac liście,
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Witam! Zasilam jakimś nawozem dla pelargonii, w tym roku dokładnie był to Biopon. Moim zdaniem,zakwitła dlatego, że zimą przetrzymałam ją niema l"na sucho" w zimniejszym pokoju. Temperatura ok. 16 - 18 st.C. Stała przy oknie zachodnim. Pierwszy raz tak zimowała, wcześniej trzymałam w czasie zimy w moim mieszkaniu, w temp. 20 - 22 st. C. Znaczenie ma też fakt, że jest to roślina wyhodowana nie z siewki, a z sadzonki, jak przypuszczam z dorosłej, kwitnącej wcześniej roślinki. Życzę powodzenia w uprawie. Kwiaty są warte czekania. Ta biel płatków była tak olśniewająco biała, że aż trudno to opisać. I zapach też, nie potrafię go z niczym porównać...
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Plumeria zakwitła!!!!

Post »

Agnieszko,
a ile twoja plumeria ma lat?
Pytam, bo moja ma już chyba piąty rok
- fakt twojej pod względem wielkości nie dorównuje.
i mojej na kwitnienie to się wcale nie zbiera.
Ciekawe ile jeszcze muszę czekać.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”