Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ona1234
200p
200p
Posty: 334
Od: 25 mar 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuszczów/Lublin
Kontakt:

Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Post »

Mam pytanie ,czy to możliwe że po tych ulewach ostatnio jakieś listki dziwne sie zrobiły? A może przez to że temperatura powietrza była za niska ?? Obrazek Obrazek
Te które stały w domu wyglądają "normalnie"
Chyba że to może inna odmiana ?
Obrazek



Zapraszamy do drugiej części dyskusji o fuksjach.
Poprzednia znajduje się tutaj -Klik -
Zapraszam do mojego wątku ogrodowego
Niby nic a tak to się zaczęło
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Fuksje/ ułanki

Post »

Jeśli chodzi o fioletowe zabarwienie, to jest to reakcja na czynniki jak własnie niska temperatura lub duże nasłonecznienie :wink: To barwniki które ochraniają chlorofil.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zapraszam do rzeczowych,konkretnych dyskusji.
Jest to wątek merytoryczny i do takich wypowiedzi zachęcam :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Amara
1000p
1000p
Posty: 1924
Od: 13 maja 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: blisko morza :))))) zachodniopomorskie

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

No to ja zaczne
Mam takie maleństwo
Zdjęcie nieaktywne/mod.
prosze o rady jak mam z nią postępować ?
Dzisiaj przesadzam do większej doniczki
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zapewnic miejsce polcieniste najlepiej, podlewac, ale nie przelewac, dokarmiac uczciwie bo malenstwo nalezy do zarlocznych i cieszyc sie kwiatami. ;:215
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

A to moje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Ale powiedzcie mi czy moje fuksje są jakieś inne? Już wszystko tłumaczę. Ciocia ma fuksje duże (stare, przechowuje je) mają ciemne, grube liście kwiatów mniej niż moje, zdrewniałe łodygi. To całkowite przeciwieństwo moich. Moje są strasznie skupione, mnóstwo kwiatów, cienkie , niezdrewniałe łodygi, gdzieś się napotkałem, że niby jednoroczne ale co do tego to pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
Amara
1000p
1000p
Posty: 1924
Od: 13 maja 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: blisko morza :))))) zachodniopomorskie

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

crazydaisy pisze:Zapewnic miejsce polcieniste najlepiej, podlewac, ale nie przelewac, dokarmiac uczciwie bo malenstwo nalezy do zarlocznych i cieszyc sie kwiatami. ;:215
A dokarmiac czym ? Mam biohumus - wystarczy ?
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zeby zdrewniec musza miec czas, wiec ten problem chyba mamy rozwiazany. Co do skupienia... Oswietlenie? Nie powyciagane sa? Bo moja zimujaca sztuka po zimie mocno byla powyciagana i musialam ja niezle przyciac zeby jakos wygladala. To sie teraz odgrywa i do tej pory nie zakwitla.
Za to te dwa kolorowe szczylki maja paki. Kupilam w tym roku jako kilkucentymetrowe "wtyczki". Ukorzenione, ale malusie.

Obrazek

Almara, nie wiem. Z tym sama mam problem. Zwlaszcza ze tu ciut inne specyfiki sa na rynku. Poki co daje uniwersalny nawoz i przerzucilam sie z kawy rozpuszczalnej na plujke, a fusy pod fuksje...

Kriss, mam zdjecia, glownie pierwszych kwiatow.
Skrzynki na plocie, teraz juz wygladaja nieco lepiej
Obrazek

Liliputek, nie mam pojecia jaka to odmiana:
Obrazek

Pink Marshmallow:
Obrazek

Blaze Away:
Obrazek

Blue Eyes:
Obrazek

Heidi Anne:
Obrazek

Mini Rose:
Obrazek

Lady in Red:
Obrazek

Diva Neon-White:
Obrazek

Alison Patricia - ona jest malusia, ale bogato kwitnie:
Obrazek

Patio Princess:
Obrazek

W tej chwili kwitnie mi jeszcze Marinka, Swingtime, Southgate, zaczyna Bella Rosella, Carmel Blue, Blue Angel, Alice Hoffman... Jestem awaryjnie na lapie meza bo moj wzial i padl, wiec moge wrzucac tylko fotki ktore juz sa na fotosiku. Jak sie usprzetowie z powrotem to będę szalec. ;:172

Ostatnio zanabylam droga kupna jakis wynalazek w granulkach (bo podlewaja sie az nadto same) i to jest azot, fosfor i potas, o ile widze dobrze na moje slepe oczy, to w rownych dawkach. Zalecana dawka 40g/metr kwadratowy - uwaga - na pol roku. Chyba lekka przesada w kwestii czestotliwosci. ;:223 Posypalam, ale dodatkowo stosuje uniwersalny nawoz w plynie, tylko ze tu i tak leje wiecej niz trzeba.
A! Skojarzenie... Alison Patricia ma problem, podejrzewam ze z przelania wlasnie. Zaczely jej wiednac niektore galazki i zauwazylam jakby szary pyl/proszek na paczkach i mlodych listkach. Podejrzewam ze przelanie i zaczyna sie cos grzybowego. Dzis zrobilam cos, co albo ja zabije, albo uratuje - wywalilam z doniczki, na ile sie dalo bez uszkodzenia korzeni, usunelam ziemie (bloto raczej) i wsadzilam do tej doniczki, wymieniajac ziemie na sucha. Mam nadzieje ze wilgoc z pozostalej bryly rozejdzie sie po swiezej ziemi. Nastawilam tez czosnek na wyciag i jutro ja opryskam. Dobrze robie?
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Nie chcę Ciebie martwić, ale to początek mączniaka. Oprysk z czosnku nie pomoże ;:185 Nie jestem zwolennikiem chemii, ale tu trzeba...
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

O, kurcze... Nawet nie wiem jak to po angielsku... skrzyp by pomogl, tylko go tu nie widzialam. A to sie roznosi, bydlecie wredne.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Nie wiem, czy środki ochrony roślin mają międzynarodowe nazwy, ale u nas figurują pod nazwami Amistar, Topsin.... Najlepiej kupić dwa różne i pryskać naprzemiennie. Jest to choroba grzybowa i wiadomo, że zarodniki lubią fruwać :evil:
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

A to moje Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Bardzo ładnie zakwitły tegoroczne sadzonki od Adriana. O ile w zeszłym sezonie byłam średnio zadowolona, to w bieżącym jestem bardzo. Posadziłam w zasobne podłoże, delikatnie zasilałam nawozem do pomidorów (mój ulubiony i sprawdza się). Rośliny po przybyciu szybko się rozrosły, Z 12-tu zamówionych sadzonek kwiaty pokazały na razie trzy, następne to zrobią wkrótce.

Fuksja Jade Nadine - 233
Obrazek

Obrazek

Fuksja Lovely Blue - 293
Obrazek

Obrazek

Fuksja Rico Neggers - 273
Obrazek

Obrazek

W gąszczu moich fuksji ukryła się jeszcze jedna kwitnąca.
Fuchsia Kenzo_271
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”