Delonix regia,Płomień Afryki - nasze doświadczenia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Faktycznie pięknie kwitnie to drzewo...

Obrazek

Ale zastanawiam się, czy roślina z nasionka zakwitnie? A może trzeba by zaszczepić gałązkę z dorosłego drzewa na siewce...
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mój sypie się na potęgę :cry: :!:
Jak Wasze :?:
Postawiłam go na parapecie ale łodyga za łodygą wszystkie listki odpadają :evil:
Kazałam zabrać mężowi do pracy , może to wina temperatury :?: za wysoka :?:
Szkoda by było żeby mi padł :evil: :evil: :evil:
Jak ja nie cierpię zimy :evil: :!:
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Własnie zamierzałam dziś pisać w sprawie Delonix :?

Figo - ja już się oswoiłam,że tak powiem z tym sypaniem się tych listeczków :)
Mam pewne spostrzeżenie- ustawiłam na południowym oknie obydwie roślinki obok siebie w dość wysokim szklanym naczyniu,podlewam identycznie-wszystko robię identycznie z nimi .
Obydwie są już równego wzrostu,mają po 21 cm,
jedna zieloniutka i żywa - druga bezlistna z zamierającymi pędami.
I co ja mam zrobić ,poza tym,że szybko je oddzieliłam od siebie?
Co to może być? ;:24

Figo - ja już tez mam dość zimowania moich roślin na parapetach i gdzie się tylko da!
Przedświąteczne sprzątanie ,jak co roku wyzwala we mnie niekontrolowane zachowania,ale to minie...minie...
Po raz kolejny obiecuję sobie ,że sadzonki przeróżne będę sprowadzać jedynie wiosną-ale to tylko obiecanki.
Nie jesteś osamotniona w zmaganiach - jest nas więcej.A jaka radość nas czeka!!! :D :roll:
Miłego dnia Kasiu.;:168
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moje "delonki" też zgubiły listki, ale tylko te dolne. Ale to i tak właściwie połowa roślinki ;) bo wszystkie są jeszcze malutkie. Dogadzam im jasnym miejscem i codziennym spryskiwaniem, zobaczymy, co z tego będzie :D
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Ja też coś dopowiem na temat Delonix. Moje też troszeczkę sie "sypią". Stały na południowym oknie a pod oknem grzejący kaloryfer. Jak zauważyłam , że niektóre listki zaczynają żółknąć i opadać to przestawiłam na zachodnie okno, kaloryfer w tym miejscu na stałe / ze względu na kwiaty/ jest wyłączony. A tak w ogóle to ostatnio ciągle przestawiam te moje rośliny domowe i jedno Delonix,przez kilka dni, stało w dosyć ciemnym miejscu, akurat to ma jeszcze wszystkie listki zielone. Nie wiem Krysiu dlaczego Twoje Delonox ma dopiero 21 cm. Wymiary moich / pochodzą z tego samego wysiewu/ to 50, 55 i 60 cm. To malutkie 10 cm też pochodzi z tego wysiewu, z tym, że ta doniczka stała na dworze do połowy października - w ramach eksperymentu. Kari może Ty za bardzo dogadzasz roślince, może ona nie potrzebuje zraszania, w naturze przecież rośnie w klimacie suchym. Figo tak bardzo sie nie przejmuj, że listki opadły /wszystkie?/, na pewno urosną nowe.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziękuję Krysiu za dobre wiadomości :P
Szkoda że nie cyknęłam zdjęcia :cry: ale to nic wezmę aparat do pracy i tam zrobię :P
Kilka gałązek ma normalne listki :P zobaczymy teraz jak będą miały chłodniej :?: :arrow: ja wzięłam do pracy bo bałam się że mój M zasuszy :!: a tego bym nie chciała :!: :!: :!:
Pozdrawiam Delonixową brać :P
Moje linki
KATARZYNA
Grzegorz B

Post »

Witam !

Moje delonixy, zaczynają marnieć :( . Proszę Was, napiszcie czy moje rośliny zachowują się jak Wasze i się tylko na zgubieniu liści zakończy :(

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Grzesiu to widać jak na dłoni jaka jest przyczyna Twojego problemu:
wysuszenie gleby - nie chłonie ona wody, a korzenie są suche mimo podlewania
.

Wstaw cała donicę na 15-20 minut do naczynia z ciepłą wodą.
Daj jej się nasączyć ,a potem podlewaj regularnie i dobrze.
Polecam używanie niezawodnego palca do sprawdzania wilgotności ziemi w donicach.
Miłego dnia :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

KaRo pisze:Grzesiu to widać jak na dłoni jaka jest przyczyna Twojego problemu:
wysuszenie gleby - nie chłonie ona wody, a korzenie są suche mimo podlewania
.

Wstaw cała donicę na 15-20 minut do naczynia z ciepłą wodą.
Daj jej się nasączyć ,a potem podlewaj regularnie i dobrze.
Polecam używanie niezawodnego palca do sprawdzania wilgotności ziemi w donicach.
Miłego dnia :D
Zgadzam się z Karo zdecydowanie za sucho. :D :D :D
Grzegorz B

Post »

Powiadacie, że za sucho. Qrcze a ja myślałem że jest ok z wilgocią :oops: :oops: :oops: . Ja staram się być ostrożny z podlewaniem, bo już nie jednego kwiata "zatopiłem" :oops: Zrobię jak radzicie, tylko abym kolejnych nie "zatopił". Nie wiem jak Wy macie, ale u mnie ziemia, bardzo szybko schnie, mimo że podlewam dwa razy w tygodniu, w przypadku delonix to po szklance na raz czy to jest zbyt mało :?:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Centralne przecież pracuje niektóre kwiaty trzeba częściej podlewać a co do ilości wody jaka jest średnica doniczki? :D
Grzegorz B

Post »

Przemo pisze: Centralne przecież pracuje niektóre kwiaty trzeba częściej podlewać a co do ilości wody jaka jest średnica doniczki? :D
Średnica doniczki, to 20 cm.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Więc powinieneś podlewać owszem może i szklankę wody ale trzy razy w tygodniu jeśli szybko przesycha Ci ziemia w doniczce u tej rośliny, badaj wilgotność ziemi palcem jak na głębokości 4 cm będzie sucho podlanie ponowne jest konieczne. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”