Jak rośnie kwiat "DO GÓRY NOGAMI" ? - Biomodyfikacja 180 vs. Dracena Marginata

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ardnas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2020, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Jak rośnie kwiat "DO GÓRY NOGAMI" ? - Biomodyfikacja 180 vs. Dracena Marginata

Post »

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie rósł (o ile w ogóle będzie) kwiat w pozycji "do góry nogami" (czyt. do góry korzeniami) - z odwróconą doniczką, łodygą/pniem do dołu. Nie? Niestety, lub stety jestem z tych ludzi którzy niczym przy stole pokerowym mówią - SPRAWDZAM!

Dracena marginata (Dracena obrzeżona) - Odwrócona o 180 stopni

Kupiłem ją na początku tego roku - styczeń 2020, lub jakoś końcówka grudnia. Dziś mamy 16 lipca i wszystko na razie wygląda tak po półrocznym odwróceniu - na opak naturze!

Obrazek

Link do dużego zdjęcia - klik!

Co sądzicie? Świat stanął na głowie!
Reklama usunięta /Karo
Sztuka To Ludzkość - Ardnas
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jak rośnie kwiat "DO GÓRY NOGAMI" ? - Biomodyfikacja 180 vs. Dracena Marginata

Post »

Ludzie maja różne ... zachcianki :oops: :;230
Czasem bezsensowne bo jaki efekt ma Ci przynieść taka uprawa rośliny ozdobnej?
Trudno sobie wyobrazić dekoracyjną roślinę "ustawioną " w mieszkaniu wg. Twojej wersji?
Dla mnie pomysł odpada. Nieefektywny i nieefektowny. :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jak rośnie kwiat "DO GÓRY NOGAMI" ? - Biomodyfikacja 180 vs. Dracena Marginata

Post »

Któraś kawiarnia w Krakowie ma takie odwrócone kwiaty rosnące do góry nogami w makramach.
Efekt jest taki że one się i tak odwracają, krzywią im się łodygi żeby wrócić do normalnej pozycji.
To jest natura i tego nie oszukasz- czubek zawsze jest na górze czy położysz kwiat bokiem czy dołem.
Awatar użytkownika
Ardnas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2020, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Jak rośnie kwiat "DO GÓRY NOGAMI" ? - Biomodyfikacja 180 vs. Dracena Marginata

Post »

Dzięki za odzew! ;:196

Kwiat nie jest ustawiony w pokoju gościnnym tylko w "dziupli", gdzie zaglądam najczęściej tylko ja. A pomysł zrodził się tak po prostu, z czystej ciekawości jak pisałem czyli zastanawianie się ;:204 "a jak to będzie rosło jeżeli się odwróci - dogórynogami...".

Niby tak, ale roślina w takiej pozycji zawsze będzie inaczej rosła czy wyglądała niż w normalnej, wydaje mi się, że na efekt trzeba będzie dłużej poczekać. Z chęcią bym zobaczył jak już pisałem zdjęcia takich odwróconych roślin - w internecie praktycznie 0.

Trzymajcie się pozdro! :wit
Sztuka To Ludzkość - Ardnas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”