Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Kasiula17,Gratuluje !!! ;:136
Uroczy widok ;:138
Mój do tej pory siedzi w jasnej i chłodnej piwnicy :)
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Moja roślinka ma jakieś 60 cm i miała spoczynek zimowy w 10 C (czasami) a tak to po 15 C. Jest to roślina trzyletnia wyhodowana z nasion, przez zimę trzymana w jasnym oszklonym ogrodzie zimowym i podlewana tak by miała lekko wilgotne podłoże. Miała nawet liście ale je ścięłam bo były zmęczone i blade oraz zniszczone przez przędziorka. Do dziś stoi ten kwiatek jakby dopiero się otworzył i kolejny się już szykuje. ;:138
Zdjęcie przed rozkwitem...
Obrazek


---11 kwi 2015, o 21:36---

;:196 A jak tam Wasze?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Mój to bezlistny badyl.
Podlewam już dość długo a on nadal stoi jak zaklęty.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Mój idzie w liście też....
Czy pień zdrowy i żywy?
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

A ja dopiero kupiłam nasiona,z instrukcji na torebce nic nie wyczytałam,ale,że wiem,gdzie szukać wiedzy,więc jestem :D Zaraz idę je namoczyć.Na jednym zdjęciu wygląda,jakby nasionka były ledwie wetknięte w ziemię,dalej jednak przeczytałam,że siejemy na 1 cm ;:131 Mam 24 godz na ustalenia :D
Ale piękne jest,podchodziłam trochę sceptycznie,bo już z akacją próbowałam i padła,jacaranda nawet nie wzeszła,pewnie czegoś nie doczytałam o siewie,a tu widzę takie efekty ;:215
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Miałem nasiona bauhini purpurei ale po posianiu mi zgniły, :? moja przygoda z tą rośliną zakończyła się po dłuugich 5 dniach. :roll:
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

A moja postanowiła kolejny raz pokazać kwiaty, dopiero pierwszy się rozwiną.
Ma tu prawie 4 lata od nasiona, siana przez moją koleżankę dostałam malutką sadzonkę.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
ivka67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 09:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Witam wszystkich, mam problem ze storczykowcem. Już czwarty raz sieję po 5,6 nasionek i nigdy nie doczekałam się korzonków.
Moczę nasiona,pęcznieją,potem do ziemi i nic... Jestem uparta bo od zeszłego roku z tym wojuje, ale moja cierpliwość pomału kończy się. Dziś namoczyłam kolejne nasionka i mam pytanie-jak je wsadzać do ziemi -na płasko czy umieszczać w pionie,czy to jest po prostu bez znaczenia?
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale tak mi zależy na tym drzewku, aby choć jedno wykiełkowało i wyrosło a tu nic.
Postępuję według wskazówek na forum już od zeszłego roku,podziwam wasze piękne roślinki,ale ja nie mogę się niczym pochwalić,nic mi nie kiełkuje. Jestem troszkę już załamana i zrezygnowana, nie wiem już co robię żle... ;:145
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Tak chciałabym znów wyhodować to drzewko. Miałam je kilka lat temu ale nie przetrwało zimy. Co pewien czas wysiewam nasionka, które kupuje od dobrego dostawcy ale albo zamieniają się w wiór albo pleśnieja. Wczoraj znów je posiałam i są na grzejniku w ziemi do wysiewu że żwirkiem. I już coś ziemia przypleśniala więc sciągłam mini szklarnie i jest teraz otwarta doniczka. Trzymamy za siebie kciuki. Wy też trzymajcie. Jak się nie uda to chyba kupię sobie sadzonkę jak taką znajdę.

Moje nasionka nie wykiełkowały, a do tego zrzuciłam sobie doniczkę z nimi i muszę zacząć od nowa.
A tak w ogóle to jest tu jeszcze ktoś poza mną. Długo was tu nie było, pochwalcie się swoimi drzewkami, pewnie niektóre są już wielkie i wiele razy kwitły.
Marzena
lulek
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 paź 2008, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k. Gniezna

Re: Storczykowiec chiński(Bauhinia variegata)

Post »

Nasiona nie mogą być przesuszone to od razu wschodzą. Mnie większość nasion przed wykiełkowaniem zjadły wciornastki może w tym jest problem. (za duża wilgoć). Teraz, drugi rok, walczę z przędziorkami.
Za to ostatnio z 3 patyków jeden nadal ma liście i chyba się ukorzenił. (Jak będę miał pewność to wrzucę).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”