Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Witam
Nie zdążyłam przyciąć, już obudziła się do życia, a teraz już mi szkoda ciąć: :)


Obrazek

A jak Wasze roślinki?
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Minęły dwa tygodnie i już tak pięknie kwitnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Witam, jak Wasze piękności? Kiedy można wystawić na zewnątrz nasze bugenwille? Noce jeszcze chłodne, ok 5 stopni na plusie więc pewnie za zimno ;:224
Czy ktoś już w tym roku robił sadzonki? I z jakim rezultatem?
Co z przycinaniem, skoro tym badylkom zachciało się już kwitnąć? :;230 pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasia i Tomek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 maja 2015, o 08:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Witam!
Od tygodnia jestem posiadaczem Bugenwilli ;:138 Chciałbym Was zapytać o konkretne nazwy nawozów, które stosujecie. Druga kwestia jest taka że martwi mnie trochę, iż kolorowe liście zaczęły opadać. Czy to normalne? Drzewko wygląda w miarę ok ale...


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Opadanie liści po zakupie czy zmianie stanowiska to normalne u bugenwilli, ale szybko odrosną nowe. Moje często "obrażają się" i zrzucają liście po wystawieniu na taras po zimowaniu. Od jakiegoś czasu trochę próbuję ją przechytrzyć i w domu (nim wystawię na taras) stoi dokładnie tą samą stroną skierowana do światła co później na tarasie - i zazwyczaj się udaje bez utraty liści. Co do nawozu to nie pomogę, bo zazwyczaj zapominałam o nawożeniu mojej - wiosną przesadzałam tylko do nowej ziemi i nie kwitła zbyt obficie. W tym roku mam zamiar trochę bardziej się przyłożyć - kupiłam w LM nawóz do roślin śródziemnomorskich - także dopiero za rok będę mogła coś na ten temat powiedzieć.
Ale poczekaj jeszcze, może ktoś bardziej doświadczony coś Ci podpowie na ten temat.
Kasia i Tomek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 maja 2015, o 08:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Dziękuję za cenne informację. Też tak trochę podejrzewałem, że może to mieć związek z nowym miejscem. Oby faktycznie szybko przestała być "obrażona" ;:65. Na razie pogoda nie sprzyja i jest chłodno więc tym bardziej mam obawy i na razie nie wystawiam jej na dwór. Stoi przy oknie na ;:3 którego za wiele niestety nie ma. Co do nawozu to trochę poczytałem i dziś kupiłem Flor... do powojników. Podobno jest ok.
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Kasia i Tomek pisze:Witam!
Od tygodnia jestem posiadaczem Bugenwilli ;:138 Chciałbym Was zapytać o konkretne nazwy nawozów, które stosujecie.
Ja stosuje wiosną uniwersalny nawóz długo działający. Dodatkowo podsypuję proszkiem ze zmielonych skorupek jaj, bo te rośliny lubią zasadowe podłoże.

Obrazek

Obrazek
cloud8
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 sty 2021, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Witam :)
2 tygodnie temu przeniosłam moją bugenwille z klatki do mieszkania. Przejrzałam cały wątek, ale nie potrafię ocenić czy moja roślinka... przeżyła. Jest patykiem, ale widziałam, ze nie tylko moja tak wygląda po zimie. Czy ktoś z Was jest w stanie ocenić po zdjęciu?

Obrazek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

"Skrobnij" delikatnie paznokciem po gałązce, jeśli jest zielone - to znaczy, że żyje - ja zawsze tak robię, jak nie jestem pewna.
cloud8
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 sty 2021, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Ninia. Dziękuję za szybką odpowiedź :) . Gałązka jest zdrewniała i nawet moim dość mocnym paznokciem nie jestem w stanie zdrapać tej wierzchniej warstwy, jednak podczas przycinania zaraz po wniesieniu do mieszkania widziałam, że przekrój jest intensywnie zielony. Czy to również mogę odczytywać za znak? ;)
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Oczywiście :wink:
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Witajcie :wit
Co mogę zrobić teraz z tą bugenvillą? Przezimowała w chłodnym pokoju, wypuściła listki. Postawiłam ją na południowym parapecie (do zdjęcia przestawiłam na podłogę, żeby byla bardziej widoczna). Myślę, że powinnam trochę skrócić tę długą gałąź. Chciałabym też przesadzić ją do lepszej ziemi (kupiłam podłoże do roślin śródziemnomorskich).
Co najpierw? Przesadzanie czy przycięcie?
Jak dużo skrócić? Czy jest sens próbować ukorzenić ucięty pęd?
Bardzo proszę o poradę ;:180

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

jarha - Ja bym nie obcinała tylko próbowała wyprostować i przywiązać do kołeczka. Na wiosnę pięknie się rozrośnie , a na końcu każdego przyrostu będą kwiatuszki.

Flame
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”