Tetrastigma- szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Tetrastigma- szkodniki

Post »

Kupiłam na allegro roślinkęTetrastigme.Na spodniej stronie liści widzę brązowe zgrubienia.Wydaje mi sie ze to tarczniki.Czym to zlikwidować.?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Najprościej jest zastosować tabletki TARCZNIKA.
Można jednak spróbopwać "domowego sposobu"tymbardziej,że sadzonka to nie jest jakiś olbrzymi okaz,można więc poświęcic jej trochę czasu a metoda daje efekt.
Przygotować należy trochę wody +płunu do naczyń(daje przyczepność) + trochę denaturatu lub innego spirytusu (100g/5l wody starczy) +waciki
Zmywać należy każdy liść i ogonek liściowy a także fragment łodyżki.
Częsta zmiana wacików jest konieczna bo pod brązowymi tarczkiami znajdują się jaja "potwora" a chodzi o ich nieroznoszenie .
W przypadku ponownego pokazania się tarczników - należy czynność powtórzyć bo to oznacza że nie wsszystkie jaja zostały usunięte.Będzie to już do opanowania.
Życzę powodzenia :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

O rany-już nic nie wiem.Właścicielka rośliny twierdzi ze tak ta roślina ma. Napiszcie mi proszę jak wygląda spód liscia .W necie nie znalazłam nic o zgrubieniach ani chropowatej powierzchni .Juz nie wiem czy tak ma byc czy to szkodnik.Jak to zeskubałam to widoczne były plamki tak jakby wygryzione.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Najlepiej pokaż zdjęcie rośliny. :D
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Tak, jak ja juŻ ją potraktowałam spirytusem.Robiłam zdjęcia ale nic nie było widać.
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Roślinka wygląda zdrowo-chociaż, jak sie dobrze przyjżeć to widać na wierzchu liści jaśniejsze plamki-dlatego ,że sa widoczne na spodniej stronie liścia plamy brązowe .Jednak obstawiam na tarczniki.Wszecie pisze że,spód liścia jest omszony i czerwonamw ,ale nic nie piszę o brazowych kropkach.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”