Pelargonia pachnąca,anginka,geranium i inne ( Pelargonium graveolens)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-Cz-a

Re: Geranium w doniczce

Post »

Ono bardzo się krzewi i na duże donice miejsca brak ;:131 a szkoda.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Geranium Sadzonki

Post »

Jak wsadzisz niezdrewniałą sadzonkę to jak urośnie to i tak dół zdrewnieje, zawsze z wiekiem drewnieje :D

Ja wsadzałam sadzonki do słoika z wodą, ale gniły i teraz też wsadzam bezpośrednio do doniczki z ziemią, tylko w ukorzeniaczu maczam. Zakładam też torebkę foliową na wierzch, raz dziennie na godzinkę torebkę zdejmuję, bo jak nie zdejmowałam to ziemia i sadzonka pleśniały.
Pozdrawiam,
Kasia
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Geranium Sadzonki

Post »

Nigdy nie mam problemu z ukorzenianiem geranium , zarówno w wodzie jak i od razu w ziemi.
Ja natomiast biorę mniej zdrewniałą szczepkę.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Geranium w doniczce

Post »

Ja też raczej tych zdrewniałych nie próbuję ukorzeniać tylko te boczne zielone lub samą górę :D
Pozdrawiam,
Kasia
krysia_w
100p
100p
Posty: 138
Od: 16 maja 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Geranium w doniczce

Post »

Kurcze to pożyteczna roślina, a nigdzie nie można jej zdobyć w kwiaciarniach i marketach nie ma :( Znajomi nie mają więc nie mam od kogo wziąć szczepki. Widzę istnieje też w wersji variegata to jest jeszcze bardziej ozdobne :D
Awatar użytkownika
Basia R
100p
100p
Posty: 106
Od: 17 mar 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geranium w doniczce

Post »

Pierwszy raz moja "anginka" zakwitła ;:138
Lato spędza w skrzynce z różowymi pelargoniami, więc może pomyślała, że też wypada mieć kwiatki :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Geranium w doniczce

Post »

Super, gratuluję.
A zimą trzymałaś ją w chłodnym miejscu czy normalnie w domu?
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
Basia R
100p
100p
Posty: 106
Od: 17 mar 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geranium w doniczce

Post »

No właśnie dziwne, bo to tegoroczna szczepka. Ale roślina mateczna miała zimą 13-16 stopni.
krysia_w
100p
100p
Posty: 138
Od: 16 maja 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Geranium w doniczce

Post »

No super geranium zakwitło, jestem ciekawa czy podlewałaś ją może nawozem do kwitnących czy coś takiego, że tak zdecydowała się zakwitnąć?
Awatar użytkownika
Basia R
100p
100p
Posty: 106
Od: 17 mar 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geranium w doniczce

Post »

No właśnie, może to to:
ponieważ główną rolę w skrzynce pełni pelargonia a "anginka" miała tylko tworzyć zielone tło - zasilam od czasu do czasu nawozem do kwitnących :-)
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Odświeżam temat. Posiadam dwie kwitnące już i właśnie kupiłam 2 na wyprzedaży. "Nos" mam kiepski i jakie to zapachy to nie czuję wszystko dla mnie pachnie cytryną.. ale chciałam Was zapytać jak się przechowują wasze pelargonie przez zimę i czy w następnym sezonie normalnie kwitną?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Moja, najzwyklejsza "śmierdziuszka", stała w kuchni na parapecie od zachodu. Trochę wyłysiała od dołu ale to może też kwestia wieku. Kwitnąć mi jeszcze nie kwitła odkąd ją mam, coś mi się pamięta z literatury że musi przejść okres odpoczynku w chłodzie by zakwitnąć.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Też czytałam, że "śmierdziuszek" musi zimować w chłodzie i tej zimy tak zrobiłam z 2 roślinkami. Jedna ogromna kilkuletnia nie wytrzymała, później gdzieś przeczytałam, że można to zrobić tylko z roślinami, które od małego były zimowane. A starej rośliny, która nie była nigdy zimowana nie należy już zimować, ponieważ nie jest do tego przyzwyczajona. I moja faktycznie bardzo szybko zaczęła schnąć i liście gubić, więc ją zabrałam ponownie na ciepły parapet. Druga roślinka była mała i przetrwałą zimowanie, teraz ślicznie się krzewi ale nie kwitnie. Podlewam odżywką do pelargonii, biohumusem, odżywką uniwersalną ale i tak nie kwitnie.
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”