Pelargonia pachnąca,anginka,geranium i inne ( Pelargonium graveolens)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrzej1050
500p
500p
Posty: 615
Od: 4 lip 2007, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A ja trochę poszperałem w internecie i znalazłem: geranium i pelargonium crispum to zupełnie podobne roślinki z tym, że bliżej mi do zdania Przema. Sam miałem - od babci zreszta :D - geranium, które cytrynowo pachniało i nie kwitło nigdy w domu. Ale to wcale nie znaczy, że taka roślinka w ogóle nie kwitnie. Ponadto jak różni ludzie piszą geranium też kwitnie. Proszę zobaczyć ot choćby tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/Geranium , a tutaj z kolei piszą, że geranium to pelargonia: http://www.geraniumgallery.net/ . :roll:

Pozdrawiam
Andrzej
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ten kwiatuszek to Pelargonia pachnąca ( Pelargonium Graveolens) , bądż też często zwany anginką , geranium.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

chatte pisze:Jesteś pewny Przemku? Pelargonium crispum moze ma kwiatki niezbyt okazałe, ale kwitnie, a taką roslinkę jak ta (geranium zwaną) miała, bądź nadal ma moja babcia i ta roslinka nigdy nie kwitła...
Zgadzam się geranium jest bardzo podobne do pelargnium crispum (które ma malutkie fioletowe kwiatki) ale istnieje jeszcze jedna różnica u pelargonium z czasem drewnieje pęd główny a u geranium nie - jest cały czas zielony. Poza tym układ liści i ich unerwienie u geranium jest bardziej rozszerzone a u pelargonium nerwy są gęściej umiejscowione. :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Przemku, a znasz właściwą nazwę (łacińską) tego niekwitnącego geranium? Bo ja się juz nie umiem połapać.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Geranium Graveolens - bodziszek pachnący- jest to mieszaniec wywodzący się z Pelargonium Graveolens i Pelargonium crispum wyodrębniony z tych dwóch roślin ogrodowych i możliwy do hodowli w domu. Nie kwitnie. :D
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

ja też mam geranium jeszcze małe, i naprawdę jest lecznice np.na zapalenie ucha czy katar.
Awatar użytkownika
Silje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sty 2008, o 17:23
Lokalizacja: Knurów

Post »

Witam, mam pytanie troszkę innej naturym jednak dotyczące tej roślinki.
Mąż ma zapaleniu ucha, w pracy kolega przyniósł mu kilka listków owego geranium. Poskutkowało i chciałabym ta roślinkę zasadzić. Mam tylko kilka listków z łodyzkami. Czy z listków wyrośnie roślinka? Czy się ukorzenią? Jestem mało doświadczona w tym "fachu" stąd pytania :oops:

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
keera
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 sty 2008, o 17:52
Lokalizacja: Kraków

Post »

uwielbiam tę roślinkę choć szczerze powiedziawszy wcześniej nie słyszałam o jej leczniczych właściwościach.
zapach jest genialny. cytrynowy. uwielbiam jak ręce mi pachną po roztarciu choćby jednego listka.

a skoro już wiem że można nią leczyć to może pomoże i mojemu psiakowi, który często łapie zapalenie uszek. jak myślicie można mu to podać?
buźki, buziaczki
Awatar użytkownika
Silje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sty 2008, o 17:23
Lokalizacja: Knurów

Post »

Silje pisze:Witam, mam pytanie troszkę innej naturym jednak dotyczące tej roślinki.
Mąż ma zapaleniu ucha, w pracy kolega przyniósł mu kilka listków owego geranium. Poskutkowało i chciałabym ta roślinkę zasadzić. Mam tylko kilka listków z łodyzkami. Czy z listków wyrośnie roślinka? Czy się ukorzenią? Jestem mało doświadczona w tym "fachu" stąd pytania :oops:

Pozdrawiam :)
Proszę niech ktoś podpowie :oops:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Niestety nie...
Sadzonki geranium robi się z pędów wierzchołkowych .
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Silje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sty 2008, o 17:23
Lokalizacja: Knurów

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Szkoda, juz myślałam ze coś z tego będzie :( Nic, zostaje poprosic o taki pęd :)
bożenka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 14 lut 2008, o 13:15
Lokalizacja: Inowrocław

Post »

listek geranium można także dodać do herbaty i wypić
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Co zrobić aby przyjeła się Anginka ? (Geranium)

Post »

Witam.Chcę aby się przyjeła w domu roślinka anginka (geranium) ale nie chce się przyjąć.Co wsadzę do ziemi i podleje to znowu po 2-3 usycha.Po prostu nie chce się przyjąć.Może ziemia lub woda zła ?Mieszkam w bloku i wiadomo ta woda w bloku to nie jest idealna.Ale na oko jest czysta itp.,ale się nie znam na tym.Moja świnka morska bardzo lubi tę roślinkę i dla niego też coś się znajdzie,zawsze ma radochę jak dostanie swój smakołyk,ale niedługo to może się skończyć przez to że nic się nie przyjmuje :( Nie chce korzeni puścić.Stosowałem ukorzeniacz,ale też bez skutku.

Proszę o pomoc !

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”