Śniedek (Ornithogalum dubium) i (Ornithogalum thyrsoides)

Rośliny doniczkowe
karola92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 14 maja 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Dzięki za odpowiedź. Za radę co do liści jestem bardzo wdzięczna, zastanawiałam się co z nimi zrobić. Jednak nie jestem do końca pewna, czy wymagania obu tych gatunków są takie same. Spróbuję coś wyszperać na ten temat. :wit
Pozdrawiam, Karolina
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

nie ma takich samych wymagań i jest dość wymagającą rośliną- ziemia przepuszczalna- taka jak dla kaktusów- zima w doniczce na słonecznym parapecie i ma ziemia nie przesychać az do kwitnienia - po kwitnieniu roślina zamiera- wtedy nie podlewamy aż do momentu kiedy jesienią zacznie rosnąc- aha - roślina potrzebuje min 6h słońca dziennie- zimą trzeba doświetlać :idea: :? no i rzecz jasna - żadnego mrozu i zimna -ogólnie rzecz biorąc to roślina doniczkowa :idea:
karola92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 14 maja 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Wielkie dzięki ;:138 Mam go już trochę i starałam się poznać jego wymagania. Choduję go tak jak piszesz, właśnie w doniczce.
Pozdrawiam, Karolina
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Karola kupiłaś roślinę która w naszych warunkach uprawiana jest jako roślina domowa :-). Musisz wykopać cebule jak "szczypior" zżółknie i zacznie zasychać i poczekać do następnej wiosny. Jeżeli w domu będziesz uprawiała ją to i wczesną wiosna będziesz się cieszyła kwiatami.

:oops: ups nie doczytałam do końca poprzedniej strony ;:3
pozdrawiam
Edyta
prymulcia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 maja 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Kupiłam niedawno śniedka wątpliwego i zaczynają mu żółknąć końcówki liści i łodyga z przekwitniętymi kwiatami.Dlaczego?za dużo wody?
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Wiedzialam, wiedziałam, że to za piękne, żeby było prawdziwe ;:223 Właśnie stałam się właścicielką 5 cebulek Śniedka arabskiego. Przeczytawszy Wasze wpisy wetknęłam je do donicy z ziemią i zalałam wodą i mam zamiar nie przejmować się nimi. Prawdopodobnie nic mi nie wyrośnie ;:224 A tak miało być pięknie, te kwiaty na opakowaniu takie śliczne ;:173
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Mariola,ja swoje śniedki sadzę bezpośrednio do gruntu na początku maja.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
_fox_

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Aniu czy ja dobrze kumam że Twój to Ornithogalum saundersiae z fotki kwitnącego wynika że tak.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Mojego śniedka rozpoznała forumowiczka jako śniedek arabski,sądzisz,że nim nie jest?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
_fox_

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Może to jest to samo pod dwoma nazwami, miałem arabski ale nie kwitł u mnie.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Witajcie :)

Dostałam dziś (na Dzień Dziecka ;:306 ) piękną roślinę.. mamie wmówiono, że to roślina ze storczykowatych, więc chciała mi zrobić przyjemność, bo tylko nimi (storczykami) się interesuję ;) Oczywiście teraz wiem, że roślina ta nawet nie leżała obok storczyka i zastanawiam się czy dobrze ją zidentyfikowałam jako Ornithogalum Thyrsoides? Byłabym wdzięczna za informacje, bo chciałam coś poszperać odnośnie jego uprawy - kwiat jest piękny a ja tak jak mówię, nie mam żadnego doświadczenia z "niestorczykowatymi" wiec chciałabym podjąć to "wyzwanie" i podołać ;)

Byłabym bardzo wdzięczna za informacje, czy storczyk został przeze mnie prawidłowo rozpoznany a jeśli nie to bardzo liczę na Wasza pomoc :) Niestety mam do dyspozycji tylko telefon komórkowy, ale mam nadzieję, że to wystarczy.

Obrazek Obrazek Obrazek

a może to jednak Ornithogalum arabicum? Na fiszce jest jeszcze dopisek "SnowFlake" może to pomoże?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Prymulcia, czytałaś trzy ostatnie posty? Tam jest dla Ciebie odpowiedż. Pytamy, pytamy, pytamy a nic nie czytamy.

Mam pomarańczowego śniedka od wiosny 2011r. Kupiłam przekwitającego,przecenionego w OBI. Po przekwitnięciu poczekałam żeby liście bardziej zżółkły i podeschły, obcięłam je prawie po samej ziemi i odstawiłam na regał ku zapomnieniu. W styczniu 2012r przyniosłam do domu i zaczęłam delikatne podlewanie.Przez wiosnę, lato i jesień nie wychylił się z ziemi. Na zimę powędrował na regał ku zapomnieniu. Wiosną 2013r. dokładna powtórka z ub.r. i nic. Przez opisywany okres sprawdzałam kilkanaście razy stan bulwki, była żywa,jędrna i zdrowa, na piętce widoczne wyrostki. Postanowiłam sprawdzić ją do końca. W pażdzierniku wylazło coś zielonego a następnie wypuściło łodyżkę. Mała rozetka liści, dwa odrosty i jeden kwiatostan ciągłego wzrostu w czasie kwitnienia, podobnie jak to mają tulipany.Ma 24 kwiatki sukcesywnie rozkwitające po kilka jednocześnie. Pierwsze zakwitły 15 grudnia, teraz jest jeszcze 6 rozwiniętych, 5 pomarańczowych pąków i ostatnie 3 pąki żółto/zielone.Zejdzie mu jeszcze z miesiąc albo dłużej.
Patrząc na kwitnącego myślałam,że powędruje na rabatę, dzięki przeczytanym tu informacjom dowiedziałam się że tak nie jest. Wobec powyższego chętnie go dam komuś kto pielęgnuje doniczkowe. Ja mam tylko ogrodowe.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Stałam się posiadaczką cebul Śniadka arabskiego.
Ciekawe czy zakwitnie :?: Posadzę do gruntu pod koniec kwietnia. A może lepiej do doniczki :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”