Wełnowiec

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wełnowiec

Post »

ja skutecznie niszczę dziada Provado Plus
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wełnowiec

Post »

Jedyny przeze mnie wypróbowany i u mnie stuprocentowo skuteczny to Bi58. Działa systemicznie. Rozcieńczonym można podlewać, wtedy wnika we wszystkie tkanki rośliny i zabija ssąco-gryzące robactwo. Można także stosować jako oprysk.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowiec

Post »

Ostrożnie!
Potrafi być fitotoksyczny. Absolutnie nie przekraczać zalecanych stężeń!
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wełnowiec

Post »

Ja zastosowałam Prowado Plus AE, pomogło, za użyłam go tylko raz. Wygląda na to, że padły
Pozdrawiam, Baśka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wełnowiec

Post »

Ania76 zastosuj to co podał ci Mirek w poście cytując moją odpowiedź z innego tematu. Zapewniam cię że są to sprawdzone preparaty. Dodatkowo jak chcesz więcej możesz zastosować Confidor 200 SL. :wink:
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wełnowiec

Post »

Anuilka powiem Ci tak. Podzialal mi na welnowce, skoczogonki, male czarne maczki- nie zidentyfikowalam co to za robale byly. I mamie pomogl na tarczniki w paproci, ale po kilkukrotnym myciu i zabiegach wspomagajacych. Roztocz truskawkowy, kwiaty zaczely odzywac, 3 wyleczylam i mi sie skonczyl. W castoramie juz go nie bylo, ale mam teraz podobny srodek.
Jego stosuje sie mi na warzywa.
Osobiscie stosowalam na storczykach- podlewam je w wiadrze namaczajac. Wiec rozzrobilam odpowiednie stezenie na ilosc wody mieszczaca sie w wiadrze. Storczyka zanuzylam razem z liscmi, moczylam ok godziny i roslince sie nic nie stalo. Oczywiscie z lisci w przypadku welnowcow trzeba sciagnac ta "welne". Jak moj storczyk mial skoczogonki i te czarne kropeczki to talstar rozrobilam w butelce politrowej, wlozylam go do wanny i podlalam dokladnie podloze. (Mam takiego storczyka, ktorego kocha wszelakie robactwo.)
Skoczogonki w dracenie i fikusie- obficie podlalam. Welnowce w dracenie, podlewanie i oprysk.
We wszystkich przypadkach robale zniknely za 1 razem.
Jedynie roztocza truskawkowego z fiolkow jest mi gorzej wytepic. Przynioslam do domu ta bombe z jednym z fiolkow. Jako, ze jestem poczatkujacym kolekcjonerem nie znalam objawow zarazenia roztoczem. w krotkim czasie zarazily mi sie fiolki z tej samej polki. Stosuje oprysk, problem w tym, ze te kwiaty nie lubia wilgoci, a preparaty nie dzialaja na jajeczka. Wobec czego nalezy go powtarzac. Zima byl spokuj, teraz objawy zaczely wracac na niektore fiolki z kwarantanny.

Ale wracajac do welnowcow. Moj Guru kwiatowy Czarodziej na pewno wie co mowi/pisze :). Ja mialam Talstar i moge potwierdzic skutecznosc. Minus to zapach. Srodek ten po dodaniu do wody robi jakby taka mleczna mgielke, trzeba go dobrze pomieszac i najlepiej oprysk robic na zewnatrz,a teraz przy takiej pogodzie w jakims pomieszczeniu ktore Ci latwo przewietrzyc.
MrDzej
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 maja 2010, o 00:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biedronka Australijska

Post »

Cóż... po wielu miesiącach walki. Przegrałem.

Próbowałem wielu metod. Poświęciłem wiele godzin na ręcznym czyszczeniu palm. Pryskałem, podlewałem mieszankami, wkładałem pałeczki. Niestety.

Z miesiąca na miesiąc rośliny obumierały, a biały śnieg rozprzestrzeniał się od podnóża łodyg na same końce liści.
Wspaniałe rośliny, które towarzyszyły mi od lat niestety giną.

Nie mam już sił, by cokolwiek z tym zrobić.
Szkoda.

Dzięki za chęci!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
monika98
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 lut 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Cześć wam znowu mam duży problem w pokoju na roślinach zalęgły się wełnowce i mrówki ....Staram się ich pozbyć dokładnie wycierając je ale na nic dzisiaj znowu zauważyłam je na kolejnej roślinie -storczyku . Były już na avocadach cytrynkach grejphrutach więc.... Bardzo proszę was o rady...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wełnowce i mrówki w pokoju.

Post »

Pisałem wielokrotnie o wełnowcach, woda z denaturatem 2:1 (woda:denaturat) powycierać wszystkie liście dokładnie i albo Actellic albo Confidor każdy w dawce 1 ml na 1 l wody do oprysku, po 6 dniach oprysk do powtórzenia. Na mrówki najlepiej wysypać na drodze ich spacerowania proszek do pieczenia, zabiorą tam gdzie jest ich więcej i już się nie pojawią powtórnie. :wink:
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wełnowce i mrówki w pokoju.

Post »

A mi się coś wydaje że te wełnowce przyciągają mrówki poprzez wydzielaną lepką ciecz :idea:
Alessia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lut 2014, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wełnowiec korzeniowy - pomocy !

Post »

Mam bardzo ładną , już 20-letnią palmę daktylową którą okolo 3 tygodni temu przesadziłam do nowej doniczki.
Ziemię kupiłam w kwiaciarni - no i niestety okazało się że była ona zainfekowana ! Tydzień temu zobaczyłam na powierzchni ziemi w donicy białe kępki przypominające kłębki waty - a pod lupą widoczne są malutkie, białe robaczki. Chyba to wełnowce korzeniowe ??
Wpadłam w panikę - zebrałam wierzchnią warstwę ziemi i wlałam do donicy 1 litr rozcieńczonego zgodnie z przepisem środka "Polysect 005 SL" którym właśnie skończyłam walkę z ziemiórkami i dlatego miałam go w domu..
Niestety dzisiaj - czyli po tygodniu - na powierzchni ziemi w donicy znów pojawiły się białe kłębki .Czyżby ten środek nie zadziałał ?

Co ja mam robić ???
Wyjęcie palmy z ziemi i mycie korzeni nie wchodzi w rachubę bo to jest już ogromna roślina i nie dałabym rady tego zrobić .
Bardzo proszę o radę !
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wełnowiec korzeniowy - pomocy !

Post »

Było by łatwiej gdybyśmy mogli zobaczyć zdjęcie (dobrej jakości).
Alessia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lut 2014, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wełnowiec korzeniowy - pomocy !

Post »

Zdjęcie spobuję zrobić gdy będzię następny rzut tych kłębków - wczorajsze zebrałam lyżką z wierzchnią ziemią i wyrzuciłam !
Ale co tu pomoże zdjęcie ? To malutkie kłębki jak waty - a ja nie mam w aparacie funkcji " macro". Nie bardzo wiem jak to zdjęcie zrobić.

Co wlać do tej palmy żeby to świństwo wytłuc ????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”