Jakie rośliny do ciemnego pokoju (północne okno)?

Rośliny doniczkowe
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Na pewno do listy można dopisać paprocie .
W sklepach np w takim OBI czy innym większość roślin nie ma dostępu do naturalnego światła a mimo to kwitnie ... hodowcy serwują im różne ulepszacze i przyśpieszacze że jak dotrą do sklepu kilka dni bez ;:3 im nie zaszkodzi a póżniej wyglądają jak wyglądają dlatego się litujemy i kupujemy bo takie zabiedzone :;230
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Witam Was Kochani forumowicze,
będę wdzięczna, jak macie wiedzę, piszcie mi co Wam zakwitnie na oknie północnym? Mam takie zupełnie jasne, bez firanka, bez roleta. Tylko brak słońca.
Napiszcie mi co nie zmarnieje. Chcę okna tonące w kwiatach, bo to moje pierwsze własne m-4:)
Proponujcie, a Ja kupię:)
Pozdrawiam Was-Justa
Awatar użytkownika
JAWiktor
100p
100p
Posty: 181
Od: 21 mar 2013, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Justa TUTAJ Ci odpowiedziałem co u mnie rośnie i kwitnie.
Michał
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Dziękuję Ci bardzo:-)
A jakaś bromelia czy inne cudo?Macie takie?
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

U mnie na północnym oknie kwitną hoje (zwłaszcza H. multiflora, kwitnie na okrągło), skrętnik Concord Blue i chirita. Te rośliny też bardzo ładnie tam rosną.
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Witajcie,
bardzo Wam dziękuję za informacje.Skrętnika kupiłam,udało mi się dostać szczepke hoji.No i mam achmea.Kwiat piękny:) Jak macie dalsze kwitnące kwiaty śmiało prosze piszcie.
Pozdrawiam,Justa
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Na moim północnym oknie stoją storczyki .
Okno oprócz tego przysłonięte jest przez ogromny świerk.
Obrazek
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

O mój Boże!!!! Są takie piękne:))))))))
Zdradź proszę sekretów kilka jak o nie dbasz, proszę. też marzę o oknie tonącym w kwiatach. Mamy z mężem nowe mieszkanie w bloku. Kłopot taki. Strony północna i zachodnia. Ale zachód zablokowany. Stoi drugi blok. I jest ciemniej niż po stronie północnej. Mam 4 okna i balkon do zasiedlenia. Doradź proszę, bo masz cudów wiele a widać będziesz dla mnie expertem. Masz piękne kwiaty.
Pozdrawiam, Justa
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Polecam phalenopsisy i anthurium długo ci pokwitną :wit a jak lubisz rośliny z ładnymi ciapiatymi listkami to filodendrony sobieładnie radzą w takich warunkach :wit
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Justa12041985,moim zdaniem na północnym oknie roślinki są prawie bezobsługowe :)
Podlewam tylko wtedy jak sobie przypomnę :)
W lato z braku czasu, na dno osłonki wsypuje keramzyt i zalewam wodą oczywiście z dodatkiem nawozów.
To nie z lenistwa ,ale z nadmiaru pracy w ogrodnie ;:173
Jedynym minusem jest to ,że dłużej czekam na kolejne kwitnienie .
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Dziękuję Wam:)
bardzo jestem wdzięczna za porady. Jestem od niedawna w Polsce-Wrocław. Jestem Polką, ale urodziłam się w Niemczech i za mężem wróciła do kraju. Wciąż się uczę gramatyki...i ortografii...
Dotti, Twój ogród to kraina z baśni i snów...Po prostu magia. Nie mam ogródka, tylko balkon. A mieszkanie w Polsce-wierzycie mnie czy nie, kosztowała nie mniej niż w DE...Może jak kiedyś się dorobimy z mężem domku, też wkleję zdjęcia takiego cuda jak masz Ty...:)))
Raz jeszcze wam bardzo dziękuję, bo 3 miesiące minęły. Chodzę do szkoły na język polski. Pracuję jako tłumacz. Wciąż uczę się tu żyć w PL.Trochę złośliwość mnie dołuje, ale dzięki Wam i moim kwiatom świat nabiera barw:)
Dziękuję Wam po stokroć.Justa

Aha, mam też noline. No i 11 fiołków afrykańskie, hoje, skrętnik i achmea:) Tylko: hoja wisi, nolina w rogu pod oknem, skrętnik i fiołki w kuchni i pokoju a achmea na komodzie:)


---- 10 maja 2015, o 14:58 ----
?
Kochane i tak na szybko,
u forumowiczki Justus27 dojrzałam paproć wielka i jak sztuczna wygląda-ale jest żywa:) Co trzeba zrobić by w domu tak urosła? I w moich warunkach się nada?
Justa:)
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Witaj,
Przypadkiem tu zajrzałam i widzę wpis o mnie ;)
Ciekawa jestem o której paproci Pisałaś.
Ja nie mam dużych paproci, gdybyś Widziała 15 - letnią paproć mojej Cioci. Ona jest duża, rzeczywiście.

Paprocie nie wszędzie będą dobrze rosły. U mnie najlepiej rosną w kuchni i w jednym z pokoi.

Lubia wilgoć - trzeba często im robić prysznic. Nie za dużo słońca i bardo ciepło. Temperatura powyżej + 25 stopni. U mnie taka temperatura jest blisko sufitu - dlatego, im wyżej je zawieszam/stawiam - tym lepiej rosną.

Ze storczyków na północne okno, poleciłabym hybrydy ciepłolubne sabotków i hybrydy masdevallii. Niektóre oncidium - też powinno dobrze się czuć na takim parapecie.

Z kwitnacych roślin ( ja uwielbiam rodzinę ostrojowatych), więc:
- skrętniki,
-chirity,
-fiołki afrykańskie,
-kohlerie,
-achimenesy,
-episcie (ozdobą są liście i kwiaty).

Z hoi, powinna tam rosnąć i kwitnąć: krohniana i niektóre lacunosy.
Oraz: hoja mathilde.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie kwiaty na północne okno?

Post »

Witaj Justus27 :D
Bardzo serdecznie Ci dziękuję ;:196
Odpowiedź wyczerpująca i taka jestem Ci wdzięczna.Mam okna na zachód ale zablokowany blokiem i na północ.Bardzo bym chciała paprocie.Ale storczyki też.
A Twoje kwiaty-są piękne.Wszystkie :)
Pozdrawiam Cię,Justa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”