Hydroponika - stosowanie nawozów

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, bo nabyłam spore butelki Astvitu i bałam się, że może nakłoniona reklamą zrobiłam błąd.Teraz będę czekała na efekt jego działania :wit :heja .
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

galaxy pisze: Akwelan czy używasz też GHE FLORA KLEEN?
- nie, tego nawozu nie używam. Ja Astvit w proszku rozpuszczam w wodzie przegotowanej (ostudzonej) i tym roztworem zasilam moje wszystkie rośliny,rosnące w podłożu organicznym i również te posadzone w mineralne.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

On podobno usuwa zasolenie, ale nie wiem czy samo płukanie raz na jakiś czas nie wystarczy ;:218
mrinwestor ja kupuję w 5 litrowych kanistrach i 1kg pudełkach :)
emiemi8
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 sie 2018, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Witam wszystkich
Chciałabym zapytać o nawozy do hydroponiki. Zaczynam przygodę z uprawą warzyw tą metodą. Poszukuję więc dobrego nawozu. Macie może jakiś faworytów? Nawóz ten z uwagi na późniejsze zastosowanie musi być w 100% organiczny; naturalny (czytałam, że nie nadaje się np obornik). Fajnie jakby był dostępny w małej ilości, tak na początek :wink: . Myślałam na przykład o nawozie firmy Astvit. Ktoś stosował, może polecić? Jeśli tak to lepsza forma płynna czy sypka?
Pozdrawiam :D
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Russski pisze:Haloo, czy ktoś z Was zajmuje się jeszcze hydroponiką?
Mam kilka pytań, powoli szykuję się do sezonu i uprawy sałaty.
Będzie z kim porozmawiać? :)
Hej

I jak - ruszyłeś z tematem?

Ja planuje w tym roku zrobić uprawę pionową sałat i pak-choi w ogrodzie - rury 110mm
długie na 2m, kilka pięter na wysokość, nad tym daszek. Beczką 60l jak zbiornik, pompa
cyrkulacyjna - zasilanie przelewowe w obiegu zamkniętym.

Od strony konstrukcyjnej wiem co chce zrobić, brakuje mi _sprawdzonych_ informacji n/t
tego jak zasilać rośliny żeby nie przewalić i nie zagłodzić...

Jeśli masz już jakieś doświadczenia to podziel się proszę...

R.S.
Lupus288
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 maja 2019, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Witam

Jak się spisuje wspomniany wcześniej Astvit? Minęło trochę czasu, to już macie wypróbowany :), a jak dawkowanie go w hydroponice ?


pozdrawiam
Pan Pomidor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sty 2021, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Witam, jestem świeżo raczkującym ogrodnikiem hahaha jeśli można to tak nazwać, naczytałem się dużo o hydroponice i z racji że jestem alergikiem to uprawą tą metodą bardzo mi odpowiada :D Ale do sedna dostałem młodą Aloe Vera jest w ziemi, ale chciałbym ją wsadzić w hydro. Czy ktoś ją uprawia tą metodą? Jaki nawóz dla niej polecacie wentualnie jakie optymalne parametry dla niej potrzeba, żeby żyła tą metodą, bo z tego co wiem aloesy chyba nie lubią za bardzo przesiadywania w wodzie, ale tak tylko wyczytałem. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18664
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Masz wszystko na pierwszej stronie, już w pierwszym poście, czytałeś?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Ja mam kilka sukulentów chociaż nie są to aloesy (głównie "drzewka szczęścia") w hydro. Choć wciąż się zastanawiam, czy nie wsadzić ich jednak do normalnego podłoża, bo rosną jak głupie, ale nie drewnieją i łatwo opadają pod własnym ciężarem. :roll:
Mam też inne rośliny w hydro i po wielu próbach zostałam przy nawozie HM10. Sprawdza mi się najlepiej.
Jego wielką zaletą jest to, że reguluje pH pożywki, dzięki czemu np anturium wygląda całkiem dobrze, ciągle kwitnie i nie ma brązowych plam na liściach, co się zdarzało, kiedy stosowałam inne nawozy.
Zwykle daję mniejsze ilości, niż zaleca sprzedawca, a w międzyczasie uzupełniam np nawozem do kwitnących Agrecol.
Z tym nawozem trzeba nabrać doświadczenia; nie ma prostego przełożenia typu: wielkość doniczki/ ilość nawozu. Trzeba raczej patrzeć na rodzaj i wielkość rośliny.
Początkowo używałam zgodnie z zaleceniami i... spaliłam sobie w ten sposób fiołki afrykańskie, :? a fikusy dla odmiany, mam wrażenie, zeżrą wszystko, ile by im nie dać. :wink:
Pozdrawiam,Vivien333
Pan Pomidor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sty 2021, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

vivien333 dziękuję za odpowiedź. Właśnie zastanawiałem się czy nie zamówić z Polski Agrecol do palm. Ale poszukam jeszcze może coś znajdę podobnego.
Awatar użytkownika
Dawid-x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 23 maja 2021, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Jeżeli jak koledze wyżej rośliny rosną jak szalone ale nie drewnieją pnie to proszę się zastanowić nad zmianą nawozów :) ja zauważyłem jak miałem nawozy ogólnikowe to podobnie działo się z gruboszem zmieniłem nawozy nie wiem czy można pisać producentów więc chwilowo pominę to :). Chodzi o to że jak zmieniłem nawóz na typowo do wzrostu roślin jak i podawałem nawóz na wzmocnienie i bujny rozrost korzeni drzewko drewniało :) drugie pytanie jest czy jest tylko sama woda i wymieniana czy napowietrzasz wodę?
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Hydroponika - stosowanie nawozów

Post »

Nie napowietrzam.
Zdarza mi się zbyt długo nie dodawać nawozu ( bo zapominam, albo nie mam czasu) i choć rośliny rosną już prawie w samej wodzie, to nadal widzę, że nie wyglądają, jak te w ziemi. Próbowałam też dawać nawóz na kwitnienie (czyli mniej azotu) i też nie bardzo widzę poprawę. :?
Może popełniam jakiś błąd, ale myślę sobie, że chyba sukulenty nie są najlepszym kandydatem do tego typu uprawy.
Nawet te trzymane na niemal sucho, też wyglądają gorzej, niż te w ziemi dla sukulentów. :roll:
Pozdrawiam,Vivien333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”