Mango - pielęgnacja, sianie, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mango z pestki

Post »

Końcówki przysychają od zbyt suchego powietrza.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
emiemi8
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 sie 2018, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Witam
Wracam wraz z moim mango. Urosło bardzo duże ma ogromne liście ale jest jeden problem liście kiedy zmieniają kolor z czerwonego zaczynają mieć szare plamy. Można to zobaczyć na zdjęciu. Gdzie leży przyczyna problemu?
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mango z pestki

Post »

Niedobór składników pokarmowych?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
emiemi8
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 sie 2018, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Powiedziałabym to samo ale to są pierwsze liście jakie mango wypuściło. Nie powinno zatem brać składników pokarmowych z pestki? Chyba że tak młodą roślinę mam nawozic ale ma dopiero 3 liście.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mango z pestki

Post »

Nasiono posiada składniki odżywcze i dopóki jest przyczepione do siewki, je odżywia. A przynajmniej powinno, chyba że wskutek czegoś nie ma przepływu tych składników. Może spróbuj podlać Biohumusem - to jest bezpieczny nawóz i można go nawet użyć nierozcieńczony. Tutaj jednak zrób w stężeniu jakieś 1:1 - 1:2 z wodą.
Rozumiem, że mango ma jasne stanowisko?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

A ja właśnie dzisiaj kupiłem mango i próbujemy drugi raz, tylko żeby tym razem nie przelać. :roll: Jak tą ziemię przygotować... notabene widziałem w hipermarkecie taki produkt "podłoże do siewek", który w składzie ma torf wysoki, piasek i jeszcze inne :lol: Przy okazji zastanawiam się czy nie kupić sadzonki Anabelle. Ale na serio, jak tą ziemię przygotować pod nasiono mango :?:
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mango z pestki

Post »

Najlepiej w mikrofalówce wypraż ją.
emiemi8
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 sie 2018, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Mango ma najbardziej jasne stanowisko jakie mogę mu zapewnić. Czyba że to bardzo ważne do wygospodaruje lepsze. Czyli rozumiem że te szare plamy to raczej niedobory jak choroby?
amator27 ja robię tak że wyjmuję pestke i wyjmuje migdał. Moczę aż widzę że nasiono "ruszyło" (widzę początki korzenia) czyli jakiś tydzień. No i później wkładam podlewam i czekam. I kolejne podlewanie wykonuje dopiero kiedy mango pojawi sie nad ziemią. Ja dalam najzwyklejsza ziemię pod słońcem.
Powodzenia
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Mango zaczeło kiełkować i czubek na końcu przysechł i czy coś z tego będzie czy wypuści nowy pęd
Obrazek
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Niedawno kupiłem mango, choć nie podobało mi się, było małe, i nawet nie wsadzałem migdału do ziemi. :roll: Po ostatnich doświadczeniach z przelaniem to nie wiem kiedy spróbować ponownie i czy w ogóle. :roll:
ogrodnik12
500p
500p
Posty: 530
Od: 17 mar 2014, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie, okolice Koszalina

Re: Mango z pestki

Post »

Moje :D

Obrazek

Obrazek

---12 mar 2019, o 22:18---

Aktualnie
Obrazek
Zwycięscy to przegrani, którzy się nie poddali.
Pozdrawiam Jan
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Ładne to mango

A tak w ogóle czy włókno kokosowe nadaje sie do uprawy mango
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Fonev
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 lut 2020, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mango z pestki

Post »

Witam, takie oto mango rośnie. Bardzo powoli. Ma oko) o pół roku. Bardzo dużo w nim skoczogonków.... Nie choruje i nic mu nie dolega ale tych małych białych skaczących stworów nie mogę się pozbyć.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”